Šta je novo?

Xiaomi mi6

Danas našao na Gearbest-u crni od 64 gb za 352€, mogao bi da ga naručim kod drugara u Nemačku... Lomim se malo, ima da se nađe OP3T za slične pare... Na gearbestu možda može i da se navata neki kupončić sitni
 
OP3T ne vredi 350 EUR.
 
Ne znam sta koristis sad , ali imas u poznatoj radnji u BG na primer das stari telefon pa doplatis za novi , imaju u ponudi Mi6 po ceni od nekih 435e pa vidi da li mozes nesto da iskombinujes...
 
Naručen sa GearBesta, crni 64 gb. Sa brzim šipingom u Nemačku, dva kom 2.5D koja prekrivaju ceo prednji deo izašlo 360e... Trebalo bi za desetak dana da bude kod mene pa javljam utiske
 
Da li neko zna ima li ovaj telefon neku zaštitu tipa GG? Čini mi se da je osetljiv. Ima li neki predlog za neko dobro zaštitno staklo za ovaj telefon?

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Nisam radio ništa slično priloženom videu naravno. Nosio sam ga u džepu jakne JEDAN dan i u levom uglu ispod kamere je ostao trag, kao ogrebotina. Mislim ne vidi se na prvu loptu, ali kad ga prebrišem i postavim pod određenim uglom može se videti. Ako uspem da slikam sa nečim postaviću. Inače magnet za otiske, pogotovo leđa. Što se mene tiče telefon je munja (kada ga poredim sa burazerovim MI5), prelep, odlično leži u mojoj ruci koja nije prevelika. Ja sam ga uzeo u Kini, dok sam bio tamo razmatrao sam Redmi Note 4 kao budžet verziju i mi note 2. Na kraju sam birao između Note 2 i MI6. Veličina je presudila i to kako mi leži u ruci. Mislim možda ja ipak nisam reper pošto mi je ovo prvi jači telefon (ne računajući iskustvo sa burazerovim MI5)

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Da li i Mi6 ima problem kao neki drugi Xiaomi mobiteli u vezi audia na snimljenom videu ako je buka, npr.snimanje koncerta ili ako se doma pojačaju zvučnici do kraja na televizoru ? je li isprobao tko to ? Meni je na Redmi Note 4 krčalo dosta u takvim situacijama, distorzirano, ali sam riješio. Na youtube sam našao primjer snimljenog koncerta sa Mi5s i bilo je ok.

EDIT: I da li vam ispadne ok snimka telefonskog poziva pomoću one defaultne record app ?
 
Poslednja izmena:
Da li i Mi6 ima problem kao neki drugi Xiaomi mobiteli u vezi audia na snimljenom videu ako je buka, npr.snimanje koncerta ili ako se doma pojačaju zvučnici do kraja na televizoru ? je li isprobao tko to ? Meni je na Redmi Note 4 krčalo dosta u takvim situacijama, distorzirano, ali sam riješio. Na youtube sam našao primjer snimljenog koncerta sa Mi5s i bilo je ok.

EDIT: I da li vam ispadne ok snimka telefonskog poziva pomoću one defaultne record app ?

Pa ako je postojao takav problem, sigurno je resen.
Evo snimak iz diskoteke sniman sa Mi 5S. Po meni je skroz ok, s'obzirom da je muzika jako glasna bila.
https://photos.app.goo.gl/16p3GjCep9yYTSM33
 
https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-note-3-exceptional-images-bells-whistles/

Ako se ne varam Mi Note 3 ima potpuno isti senzor kamere kao i Mi6, a po ovom testu kamera je odlična.

Na aliexpressu mi6 4/64 se može naći za oko 300-320e (sa eu tax free), sd835, 4/64 gb i ovakva kamera za te pare, fantastično!

Još ako gogle camera radi kako valja na njemu, onda je ovo još više fantastično...

Naravno, kome nije toliko bitan b20.

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Procitah temu od pocetka do kraja ali slabo ko se usudio da napise kompletan opis rada i svega ostalog, kupio bih ga od naseg kolege Gremlina sa KP ali eto voleo bih neki review ako neko ima vremena, volje, zelje. Trentno sam na OP3 ali zelim manji fon i imao sam Saomija i ranije Note 4x koji me je lepo sluzio. Mislim da ne vredi ta 2gb za 30-40 e manje. Kamera bi trebala da je identicna kao na Note 3 a na DXO su ga isprozivali kako je to moguce, sa tim da Mi 6 ima jos jaci proc pa bi trebalo jos koji poencic da bude zar ne?
 
Poslednja izmena:
Sad kad konačno ima ljudi koji koriste telefon, jel moze neko da kaže jel postoje problemi sa 4g mrezom?

Cela tema je puna prepucavanja, dok se o telefonu uopšte nije pričalo.

Takođe me zanima preciznost GPS-a u Google Maps navigaciji i razlika u odnosu na kameru Mi Note Trojke.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Procitah temu od pocetka do kraja ali slabo ko se usudio da napise kompletan opis rada i svega ostalog, kupio bih ga od naseg kolege Gremlina sa KP ali eto voleo bih neki review ako neko ima vremena, volje, zelje. Trentno sam na OP3 ali zelim manji fon i imao sam Saomija i ranije Note 4x koji me je lepo sluzio. Mislim da ne vredi ta 2gb za 30-40 e manje. Kamera bi trebala da je identicna kao na Note 3 a na DXO su ga isprozivali kako je to moguce, sa tim da Mi 6 ima jos jaci proc pa bi trebalo jos koji poencic da bude zar ne?
Jel si ga kupio? Kako te sluzi?

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk
 
Kupljen juce od kolege Gremlina Global verzija crna sa 6 ram i 64 rom, na prvi pogled izrada i kvalitet super, baterija vec pokazuje kolko je bolja od op3 kao i kamera. Meni odgovara po dimenzijama jer mi 5.5 preveliko i ispada mi tel iz ruke. Brzina je podjednaka ali kao da izbacuje iz rama aplikacije ali nisam stigao jos dotle da vidim sta kako. Za par dana cemo se navici jedan na drugog pa cemo videti.
 
Mala pomoc, da li se i vama prilikom kraja razgovora cuje bas glasno biip? Jeste uspeli i kako floating da namestite? Hvala.
 
Ima li jos koga da nam iznese utiske ovog telefona. Da li je izasla verzija koja podrzava b20? Ucinilo mi se da sam video nekog na KP da prodaje.
 
Ima li jos koga da nam iznese utiske ovog telefona. Da li je izasla verzija koja podrzava b20? Ucinilo mi se da sam video nekog na KP da prodaje.

Mi6 nije nikada izasao sa podrskom za b20, za sada od novijih telefona imas MiMix2, Note4, A1 i Note5 modele da podrzavaju i b20 :)
 
Pozdrav narode,planiram da kupim nov telefon,i ovaj mi je u uzem izboru.Cena izuzetno korektna,ali me samo zanima jedna stvar,da li se u slucaju porucivanja preko Alija placa carina ako porucuje neko u EU?
 
Ako naručiš preko dhl-a eu tax free nema carine ni poreza.

Sent from my LEX622 using Tapatalk
 
Ima li koga na forumu da koristi mi6? Kakvi su utisci?

Sent from my LEX626 using Tapatalk
 
Jel ima neka preporuka za staklo I silikon?

Послато са MI 6 уз помоћ Тапатока
 
Ima li koga na forumu da koristi mi6? Kakvi su utisci?

Sent from my LEX626 using Tapatalk
Izgleda da nema puno korisnika.
Ja sam ga kupio prije 15ak dana.
Prvi utisci: odlična izrada, dobro leži u ruci, glasni stereo zvučnici, ekran dobar, u svuštini sve je odlično.
Jedino je rom sa kojim je došao krš miui 9.2 global. Laguje, baguje i multitasking očajan. Za sd835 sam očekivao da će raditi bez sjeckanja. Honor 8 koji sam do sada koristio ne zaostaje puno u brzini rada. Oneplus 3t koji sam takođe kratko koristio je radio bolje (fluidnije) za 30%.

Posle 15ak dana rada i android sistem vuče bateriju, jedva 2h sot (uz 2h razgovora). Na početku je gurao oko 5h sot, što je po meni dobro.

Bootloader nisam još otključao, pokušao sam ali prijavljuje neku grešku, negdje pročitah da moram flešovati global dev rom pa onda pokušati unlock.
Komtam da bi neki aosp rom leteo na ovom telefonu, jer sa ovim hardverom nemoguće je da radi ovako loše.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Izgleda da nema puno korisnika.
Ja sam ga kupio prije 15ak dana.
Prvi utisci: odlična izrada, dobro leži u ruci, glasni stereo zvučnici, ekran dobar, u svuštini sve je odlično.
Jedino je rom sa kojim je došao krš miui 9.2 global. Laguje, baguje i multitasking očajan. Za sd835 sam očekivao da će raditi bez sjeckanja. Honor 8 koji sam do sada koristio ne zaostaje puno u brzini rada. Oneplus 3t koji sam takođe kratko koristio je radio bolje (fluidnije) za 30%.

Posle 15ak dana rada i android sistem vuče bateriju, jedva 2h sot (uz 2h razgovora). Na početku je gurao oko 5h sot, što je po meni dobro.

Bootloader nisam još otključao, pokušao sam ali prijavljuje neku grešku, negdje pročitah da moram flešovati global dev rom pa onda pokušati unlock.
Komtam da bi neki aosp rom leteo na ovom telefonu, jer sa ovim hardverom nemoguće je da radi ovako loše.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
Koliko ja znam moraš biti na China developer romu da bi otključao BL. Ako želiš samo oficijalni Rom, ne treba ti otključavanje BL. Skineš samo fastboot Rom i flešuješ ga preko mi toolsa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Koliko ja znam moraš biti na China developer romu da bi otključao BL. Ako želiš samo oficijalni Rom, ne treba ti otključavanje BL. Skineš samo fastboot Rom i flešuješ ga preko mi toolsa.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Probaću da flešujem taj China developer rom, pa da isprobam neki aosp , da vidim baš da li ima razlike u fluidnosti, i kako radi gcam.
Čini mi se da je ovaj global rom 8.0 teška beta.

Sent from my MI 6 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno