Šta je novo?

Sta posle Z3C?

XACAH

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2011
Poruke
204
Poena
170
Cao svima,

Imam Z3C sa domacom garancijom do Sep 2017, ipak pre par nedelja ostavljam Hondicu na redovni servis i ******, kupim papirice da auto ne deluje neuredno, kad pade na asfalt i polomi se zadnja strana tj naprsnu. Pre dve noci odem u SPA centar i ja navikao da je vodootporan, koristim ga kao ludak pored bazena (nisam ga potapao, ali je bilo sparno i ruke su mi bile mokre) i dodjem kuci, poce ekran da zmirka, treperi... i posle se skroz iskljuci. Prenocio dve noci u pirincu i jutros se ukljuci ekran ali kao da ne radi pozadinsko osvetljenje ... E sad prvo pitanje.
1) Vredi li popravljati z3c u CT servisu jer imam jos 6 meseci garancije, 3000RSD je zamena zadnjeg stakla, u nezvanicnom je 1000 RSD, e sad ne znam da li je otisao flet kabl nesto sto se tice nedostatka osvetljenja.
2) Ako ga popravim u zvanicnom servisu prodajem ga, telefon ce biti kao nov i sa garancijom od 6 meseci, ako ga popravim u nezvanicnom ostavicu ga sinu, ali sta sebi da kupim? Cena mi je nije tako bitna, ali u principu ne volim da preplatim stvari.. Volim Sony mada me je ovaj Z3c kostao zivaca, zamenili su ga jednom dva puta menjali prednji ekran, ma haos...

Imao sam nekada S4 i na S7 bih se vratio samo ako moram. Voleo bih da uzmem XZs, ali sta mislite o Z5 i obicnom XZ? U principu otvoren sam za sve predloge... Buduci da trenutno nosim Z3c tablet i bluetooth SBH52 pomazite sto pre :) Hvala

PS Ima li neko pojma da li je Sony najavio naslednika X compacta??? Bio je onaj fancy render
 
Novi kompakt verovatno stize na jesen (posle IFA) a od aktuelnih kompakt sony-a isplati se kupiti samo Z5c ili Xc. Od vecih Z5 ili mozda XZ s tim sto u toj cenovnoj klasi imas dosta dobrih telefona mada retko koji ima IP68 a prakticno nijedan tu zastitu u kombinaciji sa stereo zvucnicima. Rekao bih da su se ostali pokazali daleko bolje od Z3c koji se ispostavio kao najproblematicniji sony android.

XZ ces tesko naci sa validnom domacom garancijom, Z5 verovatno lakse a najlakse Samsung S7 :)
Xc ponudu nisam pratio, mozda moze da se nadje sa garancijom. Cini mi se da NShappy ima 2 komada Xc pa mozes da ga pitas kako su se pokazali posle nekoliko meseci upotrebe.
 
hsv.stoned da li je XC tj XZ kamera ikakav napredak u odnosu na z3c? I buduci da pratis mobilne telefone i trziste koliko bi realno mogao da trazim za z3c popravljen u CTu sa validnom garancijom od 6 meseci? Hvala

Takodje me interesuje sta bi ti bas preporucio od drugih telefona? Ja volim Sony (apsolutno sve mi je Sony) ali nije da bas mora Sony... ja cak razmisljam da pokupim iphone SE, kako bih sebe natereao da ne surfujem na telefonu previse i da se malo odviknem od telefona, mada ne volim bas IOS, cak sam i IPAD AIR prodao i uzeo Sony tablet
 
Jbga, (javne) procene su zabranjene a ne znam sta bih uopste rekao za cenu takvog primerka :)

XZ/Xc kamere su bolje od Z3/c u svim uslovima, imaju i brze, preciznije fokusiranje, kamkorderi jos bolju stabilizaciju a boje i kontrast su primetno poboljsani u odnosu na Z3 seriju, i Z5 uredjaji su bolji na tim poljima.

Od ostalih telefona.. S7 je realno najkompletniji a ima i IP68, veoma sposobnu kameru i najbolji ekran na trzistu a tu je i 3000 mAh baterija, uz stedljiv soc autonomija je sigurno u rangu Z3c.
Ako ti odgovara TW UI onda je S7 najbolja kupovina trenutno mada ni XZ ne zaostaje previse a ima za klasu bolji softver/UI, po mom misljenju naravno :)

Naravno ima tu jos dosta dobrih telefona za 350-450e (van klasicne phablet klase, jer ocigledno hoces sto manji fon) ali meni su nekako najkompletniji S7 i XZ (tu je i OP3T mada mi fali IP68, isto vazi i za Honor 8/P9 Huawei-e mada mi se kod njih ni UI ne svidja)

iP SE je takodje odlican, na tebi je da odlucis da li ostajes na 'droidu ili prelazis na iOS :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam hteo iPhone SE, šta me odvratilo. Očajna prednja kamera (meni bitna zbog Skype) i katastrofa notifikacije (to je isto za sve ios uređaje). Sem toga, telefon odlično leži u ruci. Ako si navikao na vodootporan telefon, nije SE vodootporan.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
 
Onda XZ/XZs ili bas ako mora onda Xperia performance/xperia X, svi imaju odlicne 13MP 1/3'' kamere napred.
 
Razmisljam da kupim nesto do kraja godine i onda uzmem XZ compact, nesto tipa 300 eur, sta mislite da ce najbolje drzati cenu do tada? Kontam z5, x compact ili ipak SE?

Послато са SGP621 уз помоћ Тапатока
 
Ima kombinacija za XZ u telekomu, otprilike 58,2k + 16,8 (buduci da se ne koristi popust 50%) znaci 600 eur izadje XZ sa E5 koji eto vredi 140 150 buduci da je sa garancijom, sta velite? To ili S7 na KP sa papirima... ipak sam odustao od IOSa
 
Mnogo vise ti se isplati da uzmes 50% popust na racune u mts-u a S7 ili XZ iz oglasa, dosta lakse ces naci S7 a mozda naleti i neki XZ upravo iz mts-a.
 
Pa nije bas velika razlika HSV. STONED... uzeo bih na zenu koja trosi M paket, znaci 1400 rsd... dakle kosta me 58200+(24*700) ...cczz 600 eur i prodam valjda taj E5 140 eur... 460 eur sa dve godine garancije, s7 je cca 430 eur na oglasima, sta velis? Pojavila se jedna XZ na oglasima sa domacom garancijom ali se covek ne javlja na telefon
 
Pojavio se u oglasima XZ star dva meseca sa domacom garancijom, trazi 350, kontam da ponudim 300 jer deluje ok? Mislite da je puno?

Takodje razmisljam o Z5 kod Smiljane, to mi je najlepsi telefon, ali je li baterija stvarno toliko losa? Ne bih bas da puni, tel dva puta dnevno

Послато са SGP621 уз помоћ Тапатока
 
Muško ubijanje cene :) volim kada prodajem mob i dobijem takve ponude ,samo ih iskuliram :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk


A kad kupujes telefon samo izvadis i platis koliko traze? :) U pregovorima uvek treba traziti najvise, pa posle popustati... a realno 430 eur je s7 nov sa fiskalnim, a ovo je opet XZ star dva meseca. Neki komentar, da li biste platili 310 za isti ili je bolje nov Z5 kod Smiljane?
 
Koliko vremena već tražiš mob za sebe ?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ako te vec interesuje... Z3c mi se opet razlepio, a u medjuvremenu koristim cerkin Z3 compact tablet sa SBH52 bluetooth setom. Z3c je poravljen treba da ga pokupim u servisu CTa, e sad najradije bih cekao XZ Premium na leto, ali vec polako gubim zivce
 
Nemoj Z5 ako vec razmisljas i o XZ, XZ Premium. Z5 seriji za oko 6 meseci istice podrska a imaju i S810 cije se mane pri duzoj upotrebi odavno znaju.

Mislim da je najpametnije da potrazis neki nov XZ sa domacom garancijom a XZP ili novi flagship sa 5.2'' ekranom (SD835) mogu da sacekaju, ionako ce biti preskupi u prvih 6 meseci prodaje.
 
Sad sam iz Comtrade servisa, naplatili mi 3500 rsd za zamenu ledja, ali mi dali novi telefon :))) znam da zakonski nisu trebali ni to da mi naplate, ali su stvarno korektni i nisam se bunio. Nisu mi odradili swap verovatno da bi izbegli produzenje garancije od 24 meseca, vec napisali na nalogu kao zamena maticne, ekrana i ledja, ali ja vidim sve novo, proverim IMEI, kad nov i IMEI, posle se vratio da mi dopisu nov IMEI na garanciji. Prodajem ga, jedini u KP oglasima sa domacom garancijom

Послато са SGP621 уз помоћ Тапатока
 
Sto se ticr XZ na oglasima ima samo jedan koriscen sa domacom garancijom, a nema ga vise ni u MTSu

Послато са SGP621 уз помоћ Тапатока
 
Rezervisan nov XZ iz MTSa sa papirima, uzima se danas ili sutra, odustao od 2 meseca koriscenog zbog udaljenosti

Послато са SGP621 уз помоћ Тапатока
 
Kad buses mogao napisi utiske o XZ posle Z3c..
 
@hsv.stoned Naravno, evo jos se instalira sve. Platio sa, 350, decko je trazio 390, a priznao mi je da bi ga dao i za 300 jer su mu servisi po Cacku nudili 200 :) Toliko o reputaciji Sonya kod nas, u svakom slucaju on misli da je super prosao, ja isto, klasicna winwin situacija, telefon je neupaljen.

Послато са SGP621 уз помоћ Тапатока
 
Ma jeste, 150e :d Jednostavno je nemoguce to sto je rekao, cela Z5 serija vec godinu i po dana drzi solidne cene po domacim oglasima a XZ ima nizu cenu od ocekivane samo kao ''divljak'', dakle bez ikakve garancije.

Meni je cela ta prica malo sumnjiva, nadam se da ce sve biti ok i da telefon nema skrivene mane ili sumnjivo ''poreklo'' (mada vidim da pominjes papire)
 
Poslednja izmena:
Imam sve papire, garanciju čak je doneo i ugovor iz mesa, sve full... Pazi reč je o Čačak, ljudi u servisima su bezobrazni, probaju pa ako upali. 90% ljudi zna za iPhone i Samsung, sve ostalo ne valja nista

Sent from my F8331 using Tapatalk
 
Poznato mi je kako ''posluju'' takvi likovi ali stvarno nerealno zvuci, da su mu ponudili 300e za nov XZ sa papirima pa i ajde ali samo 200e.. smesno :)
 
Nazad
Vrh Dno