Šta je novo?

Problem s prikazivanjem AVI na DVD playeru ?

cropape

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2007
Poruke
110
Poena
320
Baka mi živi na otoku i ima kućni DVD player "Samsung E360k" za kojeg piše da podržava maximalnu rezoluciju: 720X576
I sad, ja sam skinuo oko 70 video spotova koji su raznih rezolucija i formata (MP4, MKv) koje je potrebno konvertirati u AVI format i rezoluciju do 720x576, kako bi ih ona mogla gledati preko tog DVD playera.
To sam uradio programom Allok video converter, spržio na DVD i nakon umetanja u njen DVD player od tih 70 spotova samo 3 prikazuje iako su svi rezolucije 720x576 (kaže da nije podržan format)
Zna li iko u čemu je problem
 
Mozda kodek? Ako je nesto starije, pitanje je i da li podrzava x264. Secas se mozda xvida, mpeg4...

Sent from my UMI_MAX using Tapatalk
 
Imam ovaj izbor:
MPEG1, MPEG2, MPEG-4, MJPEG, H264

Šta da odaberem ?
 
Okači negde neki kratak klip koji radi na tom DVD player pa ću ga skinuti, analizirati i napisati kako da pripremiš.
Ukoliko želiš sam da probaš, potrazi ffmpeg (kucaj u Google ffmpeg zeranoe) skini static build i raspakuj ZIP. Nađi ffprobe i kopiraju ga u folder u kome se nalazi video koji radi.
E sad nastupa hakerisanje... Pokreni command prompt (može shift + desni Klik na belo od foldera pa open command prompt here) i ukucaj komandu:
ffprobe imefajla.avi pa Enter
Program će analizirati strukturu tog videa i napisaće koji se encoder koristi, koja je rezolucija, kompresija, profil, itd... Slične parametre treba podesiti pri konverziji.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Mpeg2

Sent from my NX505J using Tapatalk
 
Evo upload-ovao sam dva clipa (ispravan i neispravan) pa ti pogledaj molim te.
To me frustrira jer kad baki snimim filmove uvijek moram strahovat oče li joj prikazat neke ili neće.
Evo linka za download
 
Malo sam ispao iz štosa.
Pogledajte prilog Ispravan video.avi.txt
Pogledajte prilog Neispravan video.avi.txt

Ispravan je u običnom xvid formatu, PAL. Sad sam zaboravio, trebalo bi da je to MPEG2 kompresija ali nisam siguran.
Nesipravan je neki MP4..., YUV na izlazu.

Meni jako dobro radi posao Freemake Video Converter čisto za tako neke konverzije (skloniš mu onaj updater što je adware i platiš 3 dolara ako hoćeš da nema branding na početku ili kraju. Nemoj odmah na plati ako ti odgovara, nego zatvori taj prozor i imaš za 3 dolara gold pack. Inače i kao besplatan radi celu konverziju brzo i bez opterečenja računara).

Da ne instaliram sada program koji koristiš, za starije uređaje su konverzije koje bi trebalo sigurno da rade:
To AVI i xvid codec.
To MPEG i MPEG2 codec.
 
Poslednja izmena:
Za sve sam clipove odabrao Xvid format, nije mi jasno kako je onda taj neispravan ispao kao MP4.
To mi nije jasno

Još jedna stvar mi nije jasna, pa ako imaš volje da mi objasniš.
Jedan od tih ispravnih klipova ne prikazuje preko cijele širine ekrana (s lijeve i desne strane su crni pojasevi)
Drugi klip je umanjen sa svih strana, ima crne trake s lijeve i desne strane te s gornje i donje strane
Da li je to ikako moguće da se ukloni nekim podešavanjem u nekom programu prije konvertiranja
Da napomenem TV je dijagonale ekrana 80 cm (70x40)
 
Poslednja izmena:
Ne znam, možda ograničenje u verziji softvera (ako sam dobro razumeo limitiran je za free), možda ako direktno ideš na rezač...

Probaj ovaj što sam ti napisao, proveri u bilo kom plejeru posle konverzije (playback file info, media info ako imaš K-lite codec pack).
Godinama mi ovaj radi posao za jednostavne konverzije, čak ga kupio na kraju. Sačekaj ako neko ima drugu preporuku, ja sam probao par ali ubijaju procesor i ostalo.
 
Još jedna stvar mi nije jasna, pa ako imaš volje da mi objasniš.
Jedan od tih ispravnih klipova ne prikazuje preko cijele širine ekrana (s lijeve i desne strane su crni pojasevi)
Drugi klip je umanjen sa svih strana, ima crne trake s lijeve i desne strane te s gornje i donje strane
Da li je to ikako moguće da se ukloni nekim podešavanjem u nekom programu prije konvertiranja
Da napomenem TV je dijagonale ekrana 80 cm (70x40)
 
Nije mi teško, i meni je baba sa otoka (Krk) ali živi ovde, ali opet te razumem koliko sam špansko-turskih serija isprebacivao :)

Ako sam dobro ukapirao, ima 32'' televizor na osnovu dimenzija. Znači format 720p (1280x720) i 16:9 odnos.
Zavisi od ulaznog fajla kako je snimljen, uglavnom ostavljam da bude originalni odnos. Na taj način imaš crne pojaseve ili po horizontali, ili po vertikali, ili nemaš. U svakom drugom slučaju se seče ili izobličuje slika.

Imaš na ovom linku kako izgledaju razni formati snimaka na raznim dijagonalama:
http://www.rtings.com/tv/learn/what-is-the-aspect-ratio-4-3-16-9-21-9

Odavno niti imam tv, niti dvd pa da isprobam. Sad, trebalo bi da ako ima DiVX logo na plejeru, da može ili mora da pušta 720p xvid. Ništa ne tvrdim, ali ako se ne varam to je bila neka zadnja specifikacija formata pre još mnogo godina.
Probaj neko ovakvo podešavanje i vidi da li radi:
1.jpg
Ako ne može spusti na 720x576, to ti provereno radi.

Označio sam strelicom kako ulaziš u opcije za black bars, ali moraš sam da probaš. Lično mi se ne sviđaju rezultati koji ispadnu :)

EDIT: DiVX logo je imao i HD malim slovima ispod za 720 i 1080p. Ali vredi probati u svakom slučaju. Kad pregledam nakon pisanja
 
Poslednja izmena:
Evo sam nabavio program "Freemake video converter" i konvertirao sve te spotove njime (u Xvid format), i fala bogu sve ih napokon prikazuje na TV ali sad ima druga stvar.
Svi spotovi koji su bili u Mkv formatu sad nemaju zvuka
Primjetio sam, kad sam ih umetnuo u "Freemake video converter", da samo pored tih Mkv piše "no audio"
Nije mi jasno u čemu je problem.
Da li treba nešto podesit
 
Probaj Handbrake ili Avidemux umesto tog konvertera.
 
Nisam odavno Handbrake koristio, takođe nije loš.
Postavi neki link za mkv, meni sve učitava sa audiom (ništa specijalno instalirano, K-lite codec pack).
Tu gde ti piše No Audio, možeš li da klikneš i dobiješ opcije: Audio ... (trebalo bi da učita izvorni), No Audio i Add Audio (ovo je za dodavanje drugog audio fajla, npr. iz neke datoteke ili mkv kontejnera).
 
U taj "freemake video converter" kad označim bilo koji MKV fajl i kliknem na edit (play) prikazuje video ali se ne čuje zvuk, dok za bilo koji MP4 se čuje zvuk
Znači niti jedan MKV fajl nema zvuka čim ga umetnem u program.
Svi ti MKV fajlovi imaju normalan zvuk u bilo kom playeru
 
Zato što taj tool verovatno nema odgovarajući decoder za zvuk.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Zašto onda svi MP4 ili AVI imaju zvuk.
I na ovoj stranici piše da konvertira sve vrste videa (uključujuči i MKV)
 
Poslednja izmena:
Probaj drugi program, preporucio sam ti dva pristojna, oba su freeware.
 
Probaj i druge programe, meni ovaj radi posao godinama pa ni gledam ostalo.
Ono što ne znam, da li pri instalaciji koristi svoje kodeke ili preinstalirane (pošto mi je K-lite codec pack obično prva stavka pri instaliranju).
Radio je i na Xp i na 7-ci, sada i na W10.

Ne razumem što ulaziš u Edit osim ako ne kropuješ fajl. Inače i tu mi radi zvuk.
Lista podržanih audio i video formata je u Help-u:
Untitled-1.jpg
I glupo pitanje sa moje strane, da nije mutiran zvuk u plejeru:
2.jpg
 
Svi spotovi koji su bili u Mkv formatu sad nemaju zvuka
MKV није формат него контејнер и у њему могу бити разни аудио фајлови, титлови и свакакви додаци па је потребно да се и конвертор сналази са тим. Да ли конвертор може да прикаже садржај тог контејнера па да изабереш шта од тога да задржи код конверзије?
 
Ako nisi resio, probaj ‘xvid4psp’, verziju 5. Podesis video profile avi hardware, convert, i kraj price...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno