»RSS Benchmark sajt

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 1 do 15 od ukupno 21

Tema: Vise statickih IP adresa Telekom ADSL

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125

Vise statickih IP adresa Telekom ADSL

Pozdrav svima. Posto nikad do sada nisam imao iskustva sa statickim IP adresama, voleo bih da mi neko pomogne. Posto Telekom ADSL nudi mogucnost da se koriste 4 staticke ip adrese istovremeno, mene zanima kako se to podesava i kako to funkcionise? Da li bih mogao da na primer povezem 3 rutera putem LAN portova na ruteru Telekoma, i time da mi svaki ruter ima po jednu staticku IP adresu, naravno ruteri ce biti podeseni u AP modu

Moderator Avatar korisnika yooyo
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      3. Moja mašina
        • CPU: i7-4790
        • MoBo: ASUS
        • RAM: 16GB
        • VGA: NVidia GeForce 770GTX
        • MON: Dell U2716D - 27" (2560x1440)
        • HDD: Samsung Evo 840 (500GB) + 2TB HDD
        • SND: Integrisana
        • LAP: Dell XPS 15
        • INET: DSL
      4. Trebaju ti javne statičke adrese ili lokalne statičke adrese? Zašto bi kačio dodatne routere kada je switch dovoljan?
        Objasni malo bolje šta želiš da postigneš da bi dobio pravi savet koju opremu da nabaviš.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
        pro’ gram mer (n.) - An organism that converts caffeine into code.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125
        Citat Citiram korisnika: yooyo Pogledaj poruku
        Trebaju ti javne statičke adrese ili lokalne statičke adrese? Zašto bi kačio dodatne routere kada je switch dovoljan?
        Objasni malo bolje šta želiš da postigneš da bi dobio pravi savet koju opremu da nabaviš.

Evo kako sam ja zamisljao, najjednostavnije je da nacrtam U pitanju su javne Staticke IP adrese. Imam 2 racunara, na svakom imam po jednu virtuelnu masinu. Staticke mi trebaju jer radim na jednoj platformi sa vise naloga i za svaki nalog moram imati razlicitu IP adresu. E sad, posto nemam nikakvog iskustva sa statickim IP adresama, pitam se da li uopste i moze ovako da se odradi kao sto sam nacrtao, tj da se za svaki port dodeli po jedna staticka ip adresa.
        Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	Untitled 2.jpg‎ 
Views:	463 
Size:	94,8 KB 
ID:	225409  
        Menjao markoen500 : 23.03.2017. u 20:50

Member Avatar korisnika Apple
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        5.032
      7. Moja mašina
        • CPU: INTEL i7-4790K 4.0GHz 8MB EK-KIT H3O - Supreme HF 360 4.8Ghz 1.27v
        • MoBo: MSI Z87 MPOWER MAX AC
        • RAM: CORSAIR 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Vengeance CML8GX3M2A1600C9
        • VGA: GIGABYTE Radeon HD 7970 3GB GDDR5 GV-R797OC-3GD WATERCOOLED
        • MON: ASUS VG248QE
        • HDD: CRUCIAL 256GB SSD SATA600 CT256MX100SSD1 HITACHI Deskstar 1TB 32MB 7k SATA600 HDS721010DLE630
        • OPT: LG DWD RW
        • Case: COOLER MASTER HAF X;SEASONIC SS-1000XP
        • LAP: TOSHIBA Satellite A300-1EC Intel-Core2 Duo T9300 4096MB 500GB DVDRW 15.4'' VXGA Win 8.1
        • TV: ASUS VG248QE
      8. Kod staticke adrese na Telekomu se dobija ppoe dok na dinamicku ne daju vise...
        Apple iPhone X 64gb simfree iOS 13.3.1

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      10. Moja mašina
      11. Da li ti sve to treba da bi pristupio servisima na tim vm bilo gde uz sveta ili ti treba da u lokalu razvijes nešto pa ćeš to kasnije da prebaciš na prave servere?
        Ukoliko ti treba samo za razvoj onda treba da ugasiš dhcp na ADSL-u ili bar da mu smanjiš opseg, te da podesiš fixne IP adrese na hostovima i vm da budu van dhcp opsega.
        Vodi računa da su kod Telekoma 2 od 4 LAN porta zauzeti za IPTV. Broj portova možeš "povecati" kupovinom switcha (neki 8-portni gigabit eth). 2 zaključana LAN porta možeš otključati ako baš zatreba.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125
        Da li ti sve to treba da bi pristupio servisima na tim vm bilo gde uz sveta ili ti treba da u lokalu razvijes nešto pa ćeš to kasnije da prebaciš na prave servere?
        Ukoliko ti treba samo za razvoj onda treba da ugasiš dhcp na ADSL-u ili bar da mu smanjiš opseg, te da podesiš fixne IP adrese na hostovima i vm da budu van dhcp opsega.
        Vodi računa da su kod Telekoma 2 od 4 LAN porta zauzeti za IPTV. Broj portova možeš "povecati" kupovinom switcha (neki 8-portni gigabit eth). 2 zaključana LAN porta možeš otključati ako baš zatreba.

Radim kao freelancer na jednom sajtu i imam 4 naloga na tom sajtu uz odobrenje administratora. Pravilo sajta je da svaki nalog ima razlicitu IP adresu inace ide banovanje, a posto to sistem radi automatski, administrator tog sajta ne moze da mi pomogne drugacije. Koristim Virtualbox i imam isntalirane Windows sedmice. Da li jedan obican Telekomov HG551 V1 moze da gura 4 IP adrese? I kako bih onda podesavao u VM za svaku virtuelnu masinu te staticke adrese? Da li ide NAT pa posle u podesavam nakon bootovanja virtuelnih sistema u network podesavanjima?
        Menjao markoen500 : 09.04.2017. u 17:11

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      14. Moja mašina
      15. Ti si za taj sajt ista IP adresa, zato što server vidi tvoju javnu ip adresu koju ti dodeljuje Telekom. Bez obzira koliko imaš VM i koje su njihove lokalne IP adrese, oni su za server jedna te ista adresa.
        Jedini način je da svaka VM koristi neku VPN konekciju ili da nikada ne radiš istovremeno sa više naloga nego da kad završiš sa jednim, restartuješ ADSL pa se zakačiš na drugi nalog. Restart ADSL-a za posledicu ima dodeljivanje druge javne IP adrese.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125
        Ti si za taj sajt ista IP adresa, zato što server vidi tvoju javnu ip adresu koju ti dodeljuje Telekom. Bez obzira koliko imaš VM i koje su njihove lokalne IP adrese, oni su za server jedna te ista adresa.
        Jedini način je da svaka VM koristi neku VPN konekciju ili da nikada ne radiš istovremeno sa više naloga nego da kad završiš sa jednim, restartuješ ADSL pa se zakačiš na drugi nalog. Restart ADSL-a za posledicu ima dodeljivanje druge javne IP adrese.

U Telekomu postoji opcija da se kupe maksimum 4 JAVNE staticke IP adrese po ceni od 590 dinara po jednoj. Znam da ne mogu sa lokalnim da uradim nista, nego sam hteo da kupim 4 javne i podesim za to sto mi je potrebno ukoliko je moguce uopste. http://static.mts.rs/poslovni/podrsk...47879333530000 na ovom njihovom linku sam pronasao uputstvo za podesavanje 1 staticke ip adrese, ne znam kako bi bilo za 4, tj kad bih na svakom OS-u pravio ovu konekciju sa isti user i pass. Pretpostavljam da mi ISP dodeljuje te staticke IP adrese za svaku napravljenu konekciju
        Menjao markoen500 : 09.04.2017. u 17:34

Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        10.866
      18. Moja mašina
      19. U tom slucaju bi verovatno dobio 4 naloga, pa na svakoj VM napravis novu konekciju i koristis razlicite naloge. Pozovi 0800/100-100 pa se raspitaj.

Member Avatar korisnika e6111
        Na forumu od
        Oct 2006
        Poruka
        1.458
        Moze jedna pppoe konekcija da dobije vise ip adresa, ali kako se adrese posle koriste zavisi od provajdera i rutera. Jedna od opcija moze da bude 1:1 NAT, kada se svaka javna ip adresa pojedinacno mapira na odredjenu lokalnu ip adresu, ili opcija da se ugasi NAT pa da se dodeljuju javne adrese direktno na racunarima u mrezi.
        Interplanetarna Galakticka Republika Srbija.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125
        Citat Citiram korisnika: e6111 Pogledaj poruku
        Moze jedna pppoe konekcija da dobije vise ip adresa, ali kako se adrese posle koriste zavisi od provajdera i rutera. Jedna od opcija moze da bude 1:1 NAT, kada se svaka javna ip adresa pojedinacno mapira na odredjenu lokalnu ip adresu, ili opcija da se ugasi NAT pa da se dodeljuju javne adrese direktno na racunarima u mrezi.
        Danas sam bio do mts-a da uzmem neki retention paket od 50mbps i pitao u vezi mog problema, naravno nisu imali blage veze. Poslao sam im email pa cu videti da li ce mi odgovoriti sutra. Ako ni tu ne budu znali onda cu zvati call centar kao zadnja opcija...Na internetu bezbroj razlicitih informacija, sto vise citam sve mi je teze da razumem

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125
        Operateri u njihovom call centru ne znaju da li moze Pricao sam sa tehnickom podrskom, nakon cega me je operater preusmerio na drugog operatera za informacije o uslugama interneta, nakon cega sam prosledjen na tehnicku podrsku i onda sam prekinuo vezu. Ovi iz tehnicke podrske mi kazu da moze samo 1 staticka IP adresa, ovi iz usluga kazu da moze 4...niko blage veze nema

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.950
        Gde si nasao to da moze da se kupi 4 staticke adrese, sta tamo pise o uslovima koriscenja?
        Pozdrav

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        125
        Citat Citiram korisnika: rafiki Pogledaj poruku
        Gde si nasao to da moze da se kupi 4 staticke adrese, sta tamo pise o uslovima koriscenja?
        Pozdrav
        https://www.mts.rs/privatni/internet...nternet-paketi ovde mozes videti da pise: Dinamičku IP adresu u okviru vašeg Net paketa, ukoliko to želite, možete da zamenite statičkim IP adresama. Naknada za jednu statičku IP adresu iznosi 590,00 dinara mesečno.

Maksimalno možete da koristite 4 statičke IP adrese istovremeno.

Pitao sam ih upravo na FB stranici ponovo, samo ovaj put sam napisao da imam 4 racunara umesto 2 racunara i 2 virtuelne masine (izgleda da ih je to zbunjivalo). Dobio sam odgovor da ne treba nikakva dodatna oprema, i da se podesavanja vrse u samom ruteru. 2 racunara povezem LAN kablom, a druga 2 mogu putem WLAN-a (ovo mi bas odgovara jer mogu na virtuelnim masinama da nakacim USB wifi adaptere ). Ostaje mi jos da pozovem korisnicki servis i da pitam isto pitanje, da vidim kakav ce njihov odgovor biti pa da skoknem do poslovnice po paket adresa
        Menjao markoen500 : 13.04.2017. u 21:02

Member
        Na forumu od
        Feb 2005
        Poruka
        1.950
        Jesi li pogledao podesavanja rutera, da nema nesto o postavljanju WAN adresa?
        Pozdrav

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •