Šta je novo?

Problem sa povlačenjem novca na Bitstamp debitnu karticu

Lucky Luciano

Poštovan
Učlanjen(a)
18.05.2016
Poruke
32
Poena
54
Je li još neko ima problem sa povlačenjem novca sa Bitstamp na debitnu karticu? Probao sam 2 puta prošle sedmice i nije novac bio prebačen na debitnu u roku od 24 h kao što treba pa su me zamolili da ga ponovo povučem,ali opet ništa. Kasnije su mi rekli da imaju tehnički problem sa partnerom i da ga nastoje riješiti. Onda ja probam Wire transfer na bankovni račun i danas taman kada je to otprilike stiglo upitao sam šefa Ekspoziture Razvojne banke za moje mjesto da proknjiži transakciju . Mislio sam da je to formalnost kao i uvijek i kada sam uz zahtjev prilagao i dokaz o transakciji sa Bitstampa. Međutim,dobio sam samo šturi odgovor:

"Neću moći rasknjižiti. Sredstva će biti vraćena.

S poštovanjem,

Šef Ekspoziture.
 
Poslednja izmena:
samo sto vise da se pise kako se povlaci novac pa ce redom svaki kanal ovako
 
umjesto da ima neko pouzdan za povlacenje novca, i da to radi kako treba, sve manje i manje mjenjacnica ima problema sa povlacenjem (tj. ne mjenjacnica vec korisnika).. i onda dodjemo u situaciju, prebaci sa ove na ovu, sa one na onu i tako u krug, pokusavamo/te i malo fee pojede, pa onda se desi da ti blokiraju account radi neke verifikacije na nekoj od mjenjacnica.. i povlacis novac na svoj racun 3 mjeseca..
 
Pa da,katastrofa. Dok u USA i Eu sve više radnji prihvata Bitkoin kao npr. DELL,Newegg,Tiger Direct,itd. na Balkanu zabranjuju transakcije za Bitkoin. Kod nas se uglavnom zna samo zabranjivati,svađati,ratovati,sijati mržnju,širiti negativnu energiju itd. Dobio sam odgovor od banke sa tipičnim balkanskim "naprednim" razmišljanjem:

"Poštovani gospodine ,
NLB Banka ne prihvata BITCOIN kao sredstvo za kupovinu i trgovinu, te nismo u mogućnosti proknjižiti navedenu transakciju.
Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju."

Pričao mi je i jedan prijatelj da su i njemu u Raifajzen banci rekli isto. I onda smo u situaciji,kao što si rekao,da povlačimo novac tako dugo. I kako će oni sad moj novac vratiti na Bitstamp i kad - nisu mi rekli. Pitao sam pa da vidimo šta će biti. Nešto kontam,i kad se nađemo mi ljudi - rudari,koji uspijemo naći neku zaradu za život preko grane jer para ovde nema ili ima vrlo malo,i to nam ne daju.
 
Poslednja izmena:
ne lupetajte, zmaj radi bez greske i pare imate odmah tzv solarno placanje (pare na sunce) :)
 
Ovde phoenix ima ljudi Iz Bosne, CG, Makedonije i ostali okolni zemalja pa njima ne koristi zmaj, kolega je mislim iz Bosne koliko znam...
 
Pa da,katastrofa. Dok u USA i Eu sve više radnji prihvata Bitkoin kao npr. DELL,Newegg,Tiger Direct,itd. na Balkanu zabranjuju transakcije za Bitkoin. Kod nas se uglavnom zna samo zabranjivati,svađati,ratovati,sijati mržnju,širiti negativnu energiju itd. Dobio sam odgovor od banke sa tipičnim balkanskim "naprednim" razmišljanjem:

"Poštovani gospodine ,
NLB Banka ne prihvata BITCOIN kao sredstvo za kupovinu i trgovinu, te nismo u mogućnosti proknjižiti navedenu transakciju.
Za sve dodatne informacije stojimo Vam na raspolaganju."

Pričao mi je i jedan prijatelj da su i njemu u Raifajzen banci rekli isto. I onda smo u situaciji,kao što si rekao,da povlačimo novac tako dugo. I kako će oni sad moj novac vratiti na Bitstamp i kad - nisu mi rekli. Pitao sam pa da vidimo šta će biti. Nešto kontam,i kad se nađemo mi ljudi - rudari,koji uspijemo naći neku zaradu za život preko grane jer para ovde nema ili ima vrlo malo,i to nam ne daju.

Lacky pa što toj gospodi ne kažeš da ti ne šalješ bitkoine na svoj bankovni račun nego $ ili € (i zašto blokiraju legalne transfere novca?) a da je bitkoin roba kao i garderoba, kola, kuća itd. a trgujući njime zaradjuješ $ ili €.
Ako ne želiš da se smaraš sa bankarskom birokratijom uvek ti je ECD.rs kao i zmaj pri ruci...
 
Aha sorry onda to nisam znao svakako dobra i korisna stvar ;)
 
to sto si ti neobavesten, ne treba i da si bezobrazan, ako neko hoce da ti pomogne, ti ili prihvati ili lupaj i dalje glavom o zid :)
 
Ovde phoenix ima ljudi Iz Bosne, CG, Makedonije i ostali okolni zemalja pa njima ne koristi zmaj, kolega je mislim iz Bosne koliko znam...

Pa da,ja sam iz BiH a nemam pojma ko je taj Zmaj. A opet ne znam može li se iz Srbije prebaciti novac na debitnu karticu koja je u KM. Poznato mi je da se iz inostranstva može uplaćivati na devizni račun,ali opet se tu mora imati saglasnost banaka da se novac podigne jer devizne kartice izdaju banke. Ako je taj Zmaj skup kao ta mjenjačnica iz Srbije onda to može odgovarati samo sad dok moram da platim struju jer odmah isključiše za dug preko 200 km,ali za više je neisplativ jer je provizija na Bitstamp 15$ do 1000$ a preko je samo 1% a ta mjenjačnia iz Srbije traži čak 6% za registrovane korisnike.
 
to sto si ti neobavesten, ne treba i da si bezobrazan, ako neko hoce da ti pomogne, ti ili prihvati ili lupaj i dalje glavom o zid :)

Ti si bio i ostao bolestan čovjek kao onaj Bensam sa BTT foruma i uvijek si ti u pravu. Mnogo si mi pomogao što si imenovao nekog Zmaja. Da si želio pomoći onda bi rekao detalje kako da stupim u kontakt s čovjekom. Ne treba mi pomoć od takvih ljudi. Hvala.
 
I meni su kao i tebi rekli obrati se clanu zmaj pa je meni to bilo dovoljno, ja ne znam cemu tolika dreka..
 
Lacky pa što toj gospodi ne kažeš da ti ne šalješ bitkoine na svoj bankovni račun nego $ ili € (i zašto blokiraju legalne transfere novca?) a da je bitkoin roba kao i garderoba, kola, kuća itd. a trgujući njime zaradjuješ $ ili €.
Ako ne želiš da se smaraš sa bankarskom birokratijom uvek ti je ECD.rs kao i zmaj pri ruci...

Pa šta da ti kažem,kada bi postojao neki zakonski osnov koji kaže da se ne smiju blokirati legalni transferi novca onda bih se pozvao na njega.
Na žalost,nisam upućen u zakone koji se odnose na bankarsku djelatnost. Pa kontao sam da su skontali da povlačim dolare a ne Bitkoine jer sam im poslao skrinšot i naveo iznos u dolarima. Ipak,poslaću im još jednu poruku pa da vidim da nisu pobrkali lončiće.
 
Nazad
Vrh Dno