Šta je novo?

Laptop wifi problem

maddog74

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2006
Poruke
425
Poena
320
Moja oprema  
Laptop
Samsung np350e5c-a02hs 01.2015.
Tablet
/
Mobilni telefon
XIAOMI Redmi-Note 8 Pro
Pametni uređaji
XIAOMI Smart Band 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Dakle, u pitanju je laptop Hp notebook 15-ay003nm, problem koji imam je sa wifi mreznom kartom model Broadcom bcm943142y, instaliran je win 10.
Win je sa updateom instalirao drajvere za sve i ne prijavljuje nikakav problem u device manageru, ali wifi ne moze da se konektuje ni na jednu mrezu, to jest nema nikakav signal. Trenutno koristim moj usb wifi , probao sam I sa drajverima sa HP sajta, ali isto, inace isto se desavalo I na win 7 pre updatea na 10ku.
Trazio sam I po netu, probao sa power opcijama da mu prebacim na maximum performance, ali isto je, nema signala. Sa linux live sam probao da vidim da li ce uopste videti wifi, ali ne daje nikakvu opciju za wifi, tacnije ne vidi karticu ni u hardware info opcijama.Ako imate koju ideju, inace ga nosim u servis , posto je u garanciji, ali ako ima neka caka da ne cekam dzabe danima.
Jedna slika, bez signala je sa Broadcom ugradjenom karticom, a druga sa usb wifi karticom.
 

Prilozi

  • broadcom.png
    broadcom.png
    110.9 KB · Pregleda: 56
  • usb wifi.png
    usb wifi.png
    79.2 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Ako je u garanciji, nosi u servis.
 
Imam I skrinove naprednih podesavanja za wifi adapter, ali nisam hteo da ih cackam, ali ako neko misli da bih dobio nesto sa menjanjem ovih postavki neka kaze, a svakako ce ici u servis, nego me zanima da li bi mogao to da resim.
 

Prilozi

  • broadcom podesavanja 1.png
    broadcom podesavanja 1.png
    406.2 KB · Pregleda: 48
  • broadcom podesavanja.png
    broadcom podesavanja.png
    404.8 KB · Pregleda: 48
Ako sam nisi menjao podešavanja pa zeznuo, a čista je instalacija w10 onda nemaš šta drugo nego da nosiš u servis.
 
Moguće da je to, ali nisam smeo da ga otvaram zbog garancije, otišao je u servis ...
 
Da li ti je wifi uopšte radio ili si kupio nov laptop i shvatio da ti ne radi wifi?

Poslato sa telefona
 
Nije moj lap,star godinu dana, free dos, navodno je radio na sedmici, mušićavo, ali radio, a onda je imao viruse, pa je reinstalirao i od tada ga zeza, odnet je u servis, javiću šta je bilo
 
Nazad
Vrh Dno