Šta je novo?

Msi Gtx 1060 gaming 3gb ili Msi Gtx 1060 Armor OCV1 3gb

Bastovan

Poštovan
Učlanjen(a)
05.12.2016
Poruke
23
Poena
54
Drugari nasao sam msi 1060 gaming 3gb za 20-25€ vise,pa me interesuje,da li vredi da se toliko doplati za nju,s obzirom da je razlika u frekvencijama veoma mala? Sta vi kazete?
 
Ako je gaming namena zaobici 3gb kartu i uzeti RX 470 4GB ili RX 480 4GB.

P9 Lite TT
 
Kazemo da nikako ne uzimas u 2017-oj godini kartu sa 3GB Vrama i da to placas 230e i vise....6GB model imas GA Windforce za 270e, ili za slican novac koliko kosta taj 3gb imas neki od RX 480 4GB modela, recimo Sapphire Nitro+ je 235e. Tu je i opcija za jetiniji izbor konkretno RX 470 ali samo 4GB, 8GB tu nema smisla, recimo Nitro model je 210e. Ili pak 8GB RX 480, mada tu je (ako mene pitas) GTX 1060 6GB i dalje bolji izbor, a samo 10e skuplji, konkretno gorepomenuti GA Windforce.
 
Najbolji buy je definitivno Nitro+ 480 4GB.

Dobra izvedba, kosta isto ili malo vise od 1060 3GB. Mada bih pre uzeo i 470 4GB od 1060 3GB, ali je svakako 480 bolji izbor.

P9 Lite TT
 
Samo ne GeForce GTX 1060 3 GB, ali...

...Ako se ne igraju ove nove AAA neoptimizovane konzolne smećarske precenjene igre
i razne neoptimizovane prevarantske (indie) Early Access igre, onda je ok.

I opet zavisi od rezolucije i koji procesor ima.
 
Gledajte ovako,zaboravih da update-ujem konfiguraciju...
Imam i7-4770 i r9 290x tri-x oc 4gb... imam kombinaciju da zamenim moju graficku karticu za gtx 1060. Da li mi to dodje kao upgrade,downgrade ili dodje na isto? Takodje da napomenem,zamenim moju za novu sa garancijom... Pitanje je,da li da odradim to ili jok? Ne dajem ni dinar iz dzepa,a onih 20€ sto sam rekao,samo ako budem hteo da uzmem gaming 1060... Da li se to isplati ili jok?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Da prodas tog zmaja od karte i uzmes krs od 3gb? Jedino ako ti treba novac pa da prodajes za vise nego sto kosta nova 1060 3GB.

P9 Lite TT
 
Da prodas tog zmaja od karte i uzmes krs od 3gb? Jedino ako ti treba novac pa da prodajes za vise nego sto kosta nova 1060 3GB.

P9 Lite TT
Ok,dovoljno receno,sve mi je jasno sad... Znaci nikako da odradim tu vrstu zamene... Ma citao sam i na stranim forumima,kao,ljudi kazu da je gtx 1060 skoro pa ista kao r9 290x trix,malo me je to zbunilo... ipak ste vi ljudi,moji :) hvala svima koji su ucestvovali u ovoj diskusiji i pojasnili neke stvari. Moze tema da se zatvori,jer,ne znam kako preko ovog tap talka da je istu sam zatvorim. Hvala jos jednom.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Evo ti pa sam proceni uz napomenu da je testiran GTX 1060 pravi od 6 GB. Test je svež od kraja prošle godine i izuzetno detaljan.
http://www.babeltechreviews.com/rx-...-amd-neglected-hawaii-35-games-benchmarked/3/

Pa dobro,tu su negde,ali ovo je 6gb,ja sam hteo da napravim deal izmedju moje i graficke od 3gb. Nisam siguran,mislim da im je rad frekvencija 3gb vs 6gb tu negde,da nema velike razlike,ali ono,za 6gb moram da doplatim oko 50e,tako da mi se to ne isplati.
 
3GB verzija se razlikuje od 6GB ne samo po memoriji, ima 10% manje shader jedinica od 6gb verzije.

To je pokvareno s njihove strane jer su karte sa istim imenom, a nije jedino u memoriji razlika. Karta je osakacena.

P9 Lite TT
 
3GB verzija se razlikuje od 6GB ne samo po memoriji, ima 10% manje shader jedinica od 6gb verzije.

To je pokvareno s njihove strane jer su karte sa istim imenom, a nije jedino u memoriji razlika. Karta je osakacena.

P9 Lite TT

Pa onda mi se bas nikako ne isplati da dajem 50e vise da bih dobio 10% na performansama... Mislim,nema logike...
 
Za 10% performansi i 3gb vise memorije se isplati(generalno), jer je 3gb malo za danasnje igre. 4GB je standard, pogotovo u tom cenovnom rangu nema razloga uzimati 3GB kartu.

Prelaziti sa 4GB karte, koja je pride odlicna karta(trosi malo povise, istina), na 3GB kartu koja nije ni 5-6% brza, a ima manje vram-a nije bas pametan potez.

Ne vredi menjati tu kartu ni za 480, neces videti neke dobitke u performansama. Upgrade samo vredi na 1070 ili jacu u tvom slucaju.

P9 Lite TT
 
Za 10% performansi i 3gb vise memorije se isplati(generalno), jer je 3gb malo za danasnje igre. 4GB je standard, pogotovo u tom cenovnom rangu nema razloga uzimati 3GB kartu.

Prelaziti sa 4GB karte, koja je pride odlicna karta(trosi malo povise, istina), na 3GB kartu koja nije ni 5-6% brza, a ima manje vram-a nije bas pametan potez.

Ne vredi menjati tu kartu ni za 480, neces videti neke dobitke u performansama. Upgrade samo vredi na 1070 ili jacu u tvom slucaju.

P9 Lite TT

Super,to me je takodje zanimalo,znaci 1070 sto se upgrade-a tice. Hvala.
 
Ili kad izađu nove Radeon Vega kartice, navodno u maju. Fury je isto jači, ali je besmislen kod nas
(u 'Merici je bio često na akcijama po smešnim cenama).
 
Pa kako mogu nasi jeftino prodavati Fury X?
4096bit magistrala, HBM memorija, to je svetsko cudo :D

Jel to ima gtx 1070? Nema!
Logicno onda da je Fury X skuplja :D :D

P9 Lite TT
 
Brzina kartice nije problem, karta kao karta je super. Malo osakacena, pa je glupo sto se zove 1060, ali svakako jaka.

Ako zauzece VRAM-a ne prelazi 3GB, ta karta bi, po njenom imenu, trebalo da ima isti fps kao 1060 6GB, sto nije slucaj.

Problem je kad je zauzece VRAM-a vece od 3GB.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
trenutno imam gigabyte 1060 3gb, kupio pre 2 nedelje i iskreno jako sam zadovoljan. 6gb verzija bar kod nas je bila min 8000 skuplja sto mi je skoro SSD ili memorija. GTA V mi je skroz na max i zauzece je oko 2700mb, fps mi ne pada ispod 60, i to imam stari cpu i5 2400. Po mom misljenju 1060 3gb je bolji value for the money. Sve igre bukvalno vucem na very high-ultra, sa dobrim fpsom. A u buducnosti sam svakako spreman da napravim kompromis vezano za teksture ako zatreba, za sada mi sve radi vise nego odlicno. Radeon 480 ne bih uzeo is prostog razloga sto mi je jako bitan power consumption temperatures i noise, gde je 1060 definitivno bolja sto je i presudilo da uzmem. Temperatura u igrama ne prelazi 62 stepena, a kuler je bukvalno necujan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno