Šta je novo?

Novi iPad koji treba da zameni iPad Air 2

vidra

Slavan
Učlanjen(a)
14.08.2005
Poruke
268
Poena
319
Izgleda da Apple treba uskoro da izbaci na trziste novi iPad sa ekranom od 9,7 inca, koji treba da zameni Air 2. Osnovni model sa 32 GB treba da kosta oko 329 dolara. Imace svetliji ekran od iPad 2 i umesto A8X procesora, treba da ima A9 procesor. Uredjaj ce navodno biti 20% deblji od iPad Air 2 (znaci umesto 6,1mm imace 7,32 mm, tj. bice za oko 1,22 mm deblji). Uredjaj bi trebalo da bude dostupan od 24. marta (tj. od prekosutra).

Takodje, nece podrzavati Apple pencil.

Izvor:
https://9to5mac.com/2017/03/21/apple-releases-cheaper-ipad/
 
Poslednja izmena:
Meni odgovara, pošto je 9.7 Pro bila preskupa zamena za moj Air 2.
 
Nisu naveli koja će cena biti u Evropi. Čisto sumnjam da će biti 329EUR.
 
Ovaj uređaj je interesantan samo za nekog kome je apsolutni prioritet cena.
Ko hoće "latest nad greatest" treba da sačeka 10.5" iPad koji će osim savremenog hardvera donesti i novi dizajn sa "tanjim" ivicama oko ekrana.
Alternativa je iPad Pro od 9.7" i 12.9" koji neće menjati dizajn ali bi trebali da dobiju "spec bump" u najskorije vreme.

A što će biti deblji, nisam u toku?
Mislim da je to zato što ovde nije "laminated display" kao kod iPad Air 2 (postoji tanak sloj vazduha između ekrana i zaštitnog stakla što uređaj čini debljim, a i prikaz na suncu/jakom osvetljenju je lošiji zbog refleksije)
 
Koja li će cena biti kod nas? Još sam na iPad3, a trebalo bi menjati
 
Predviđam oko 400 eur.
 
To mozda 5 meseci kasnije od izlaska, inace 599e.
 
ovaj tablet ce moci da se nabavi za ispod 300 u roku od par meseci

kao sto je i se mogao da se nabaci za ispod 400e

odlican potez sa ovim uredjajem
 
Ček, napravili su NOVI model koji je DEBLJI i koji je već imao pristojnu bateriju (bar ovaj moj, za mene, ima) i BOLJI je? :)
Mora biti još jedna, bolja verzija do Pro modela...

Naravno da je bolji ako ima jači procesor i jaču bateriju. To što je deblji 1mm, koga je za to briga. Ja bih lično više voleo da mi je telefon deblji za 3-4mm, samo da ima bateriju većeg kapaciteta. Doduše, ima nas raznih, očito.
 
400€ u Austriji
 
Stigao je i kod nas. Osnovni model (32GB WiFi) košta 54490 din, što mu dođe nekih 443 EUR.
 
Za tu cenu bolje nema. Ja još imam iPad 3 koji i dalje radi vrhunski, a ovaj je dosta bolji. Mislim da se isplati doplatiti za 128gb model.
 
Nije do distributera, nego do Applea. U Francuskoj je 409 evra. Dodaj carinu i to je manje-više 440€, koliko košta kod nas.
 
au austriji je 400, u grckoj je pre neki dan bilo za 450e u atini, a vidim da je i kod nas 450e. a grcka je u eu isto koliko i francuska i austrija

te cene imaju veze sa necim drugim

ali sto se tice te originalne cene u usa, imajte u vidu da su to cene bez poreza, kada dodjete na kasu platite porez na tu cenu, osim u malom broju stejtova
 
^ U Kaliforniji platis još i taksu za recikliranje, mislim da je bila blizu 10$ za ipad.
Pozdrav
 
Na K/P ima i za 360€, 12 meseci garancije.
A ja ću najverovatnije uzeti od proverenog K/P prodavca za 375€. Smorili me oni Androidi, ne mogu više sa tim kršem da se mučim.
 
au austriji je 400, u grckoj je pre neki dan bilo za 450e u atini, a vidim da je i kod nas 450e. a grcka je u eu isto koliko i francuska i austrija

te cene imaju veze sa necim drugim

ali sto se tice te originalne cene u usa, imajte u vidu da su to cene bez poreza, kada dodjete na kasu platite porez na tu cenu, osim u malom broju stejtova

Najveca sales tax je 9.45% u Tenesiju tako da opet izadje dosta manje. A u evropi svugde preko 400 eura

Na K/P ima i za 360€, 12 meseci garancije.
A ja ću najverovatnije uzeti od proverenog K/P prodavca za 375€. Smorili me oni Androidi, ne mogu više sa tim kršem da se mučim.

Ja bas razmiljao da prodam svoj ipad 3 i kupim Lenovo tab 4 sto izlazi uskoro (navodno zver za 250 eura) ali mozda bolje da ne prodajem ako su android toliko krs na tabletima, cesto citam da se ljudi zale
 
Poslednja izmena:
U Nemačkoj je osnovna verzija 399 Eur, sa PDV-om naravno.
 
Posle vise pretumbacija i vracenog MacBook-a, uzeo sam iPad 2017 posle iPad Air 2. Ja sam zadovoljan tabletom, koristim ga 99% vremena u sobi, tako da nemam problem sa refleksijom mada je izrazenija nego kod prethodnika, ali je zato prikaz boja malo poboljsan i nocni mod za citanje je lepsi. Sto se tice brzine, nisam imao zamerke ni na prethodni, nemam ni na ovaj.
 
Pozdrav, može na PP neki konkretni oglasi sa KP za ovaj novi iPad i naravno sa pouzdanim prodavcem?
 
Nazad
Vrh Dno