Šta je novo?

Novi iPad koji treba da zameni iPad Air 2

Meni nakon mesec dana redovnog korišćenja i dalje smeta osećaj šupljine koje imam kada kuckam po tabletu. Počeo sam da pipkam ekran jagodicom a ne vrhom prstiju da mi ne bi lupkalo. Takođe novi smart cover sa dva prevoja je manje praktičan od starog sa tri.
Osim ovih manjih zamerki novi iPad je ekstra kad se uračuna cena u Americi gde sam ga nabavio. U android svetu nakon starog Nexusa 7 (koji i dalje vrlo uspešno šljaka kod mene) nema ništa ni približno njegovom odnosu kvalitet/cena.
 
Malo da ozivimo temu... Imam iPad 2017 i primetio sam izvestan problem sa brzinom interneta. Naime desava mi se da cesto kada radim speed test brzina neta mi jako varira tipa cas meri 3-4Mbps cas punu brzinu od nekih 14-15Mb. Naizmenicno sa iste pozicije merim i brzinu sa mog iPhone-a i sa njim nema nikakvih problema vuce konstantno full. Na oba uredjaja merim brzinu ka Telekomovom serveru. Pada mi na pamet da mozda wireless kartica na iPad-u nije najkompatinilnija sa ovim Telekomovim ruterom koji je doduse poprilicno star i podrzava samo b/g wireless standard.

Da li je imao neko mozda slicno iskustvo? Imam jos nekih par rutera koji podrzavaju i n standard pa cu probati kako ce se ponasati i sa njima.
 
Poslednja izmena:
Ako imas ZXHN H168N, on zna da pravi problem sa Apple uredjajima, bar tako kazu u Telekomu.
Ako krene da seta sa brzinom, obicno to radi na svim uredjajima. Obican restart rutera ili promena kanala rese problem ali se obicno pojavi ponovo i ista je procedura.
 
Nije ZTE. Zamenicu ruter pa cu da proverim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva su iskustva, vidim da su skoro svi napljuvali ovaj 2017 u smislu da su uzeli sve najlosije od prethodnika i sklopili u jedan uredjaj.

Da li neko moze da uporedi performanse na 11 sa air 2 i da li mislite da je razlika u ceni opravdana u odnosu na 10.5?
 
Ja ga imam i zadovoljan sam za sada. Ne znam sta je toliko lose na njemu pa ga pljuju.
Ja ne mogu da ga uporedim sa Air 2 jer ga nisam koristio ali imas na netu poredjenja.
Meni je ovaj sasvim dovoljan ne bih dao dva put vise novca za Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ga imam i zadovoljan sam za sada. Ne znam sta je toliko lose na njemu pa ga pljuju.
Ja ne mogu da ga uporedim sa Air 2 jer ga nisam koristio ali imas na netu poredjenja.
Meni je ovaj sasvim dovoljan ne bih dao dva put vise novca za Pro.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Slažem se, ja koristim iPad Air 2 i sasvim sam zadovoljan do sada. Ali i ovaj novi se jako dobro drži i brat je sa njim zadovoljan. Sve zavisi za šta ti treba iPad. Oni su generalno jako dobro prilagodjeni ios sistemu. E sad, pro je pro i ako trazis zamenu za laptop on bi sasvim korektno obavljao posao. Pa i tu zavisi za šta ga koristiš. Ako koristis tablet za zabavu i jedan i drugi ce te super poslužiti. A i cena je opala air 2-ke tako da postavljaš ih na vagu oba pa ce sitnice da odluče.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja naginjem ka air 2 er bi mi sluzio za zezanciju i za knjige, ne mislim da radim nista ozbiljno. Problem je sto je on 400+ e nov ako ga ima novog uopse na lagerima a to mi dodje blizu tog pro, tj vise mi se isplati noviji i ta razlika u ceni.
Da mogu da nadjem ovde na forumu da neko prodaje air 2 uzeo bih bez razmisljanja i ne bih se kajao siguran sam ali mi je kp i to vrlo nesigurno za trgovinu jer ko zna odakle dolaze i ko je sta sa njima radio.

Trenutno sam najblizi air 2 polovan (ako nadjem o nekog normalnog da kupim) > pro 10.5 > air 2 nov (ako tako nesot moze d as enadje uopste).
 
Air 2 je osetno sporiji i od ipada 2017 koji je fantastican :) ne znam ko ga pljuje. :)
 
Pa ja naginjem ka air 2 er bi mi sluzio za zezanciju i za knjige, ne mislim da radim nista ozbiljno. Problem je sto je on 400+ e nov ako ga ima novog uopse na lagerima a to mi dodje blizu tog pro, tj vise mi se isplati noviji i ta razlika u ceni.
Da mogu da nadjem ovde na forumu da neko prodaje air 2 uzeo bih bez razmisljanja i ne bih se kajao siguran sam ali mi je kp i to vrlo nesigurno za trgovinu jer ko zna odakle dolaze i ko je sta sa njima radio.

Trenutno sam najblizi air 2 polovan (ako nadjem o nekog normalnog da kupim) > pro 10.5 > air 2 nov (ako tako nesot moze d as enadje uopste).

Nov bi teško našao, jedino kod moža ovih preprodavaca elektronike ili sl. Ali nećeš se zeznut ni ako kupuješ polovni. Uglavnom mi koji posedujemo ipad mnogo više čuvamo i brinemo se o njima naspram recimo telefona. Ako uzimaš polovni bitno ti je stanje baterije. Imaš aplikaciju battery na app store, mada svi do sad imaju fantastičnu bateriju i nisam čuo ni od koga da se žalio na vek trajanja. Štogod uzeo nećeš se razočarati garantovano. Ja mrzim ove novije modele iPada zbog uzdignute kamere ali to je moj ukus. Generalno Air 2 meni je fantastičan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zato je kamera daleko bolja kod pro modela :) a sto se aira 2 tice mislim da ce a8 pokazati starost sa ios12
 
Zato je kamera daleko bolja kod pro modela :) a sto se aira 2 tice mislim da ce a8 pokazati starost sa ios12

Jeste, ali zar bas iPad koristiš za slikanje/fotografiju? Ne, već iPhone ili android tel. Svejedno. Pazi, iPad ima jači A8X, dakle triple core 1.5 ghz pa još 2 gb ram memorije. Mislim da ce laganice biti i sa ios 12. Ionako se ne planira neki novitet sa 12-com samo da sistem bude stabilniji nego ovo razočarenje od ios-a iako je 11-ca trebala da bude ekskluziva za iPad pa time i jeste stabilnija nego na iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa sta znam meni mnogo znaci da skeniram dokumenta sa ipadom, valjda zato i koristim pro. A8 i sa ta tri jezgra kaska daleko za ipad 2017 jer su performanse po jezgru nize duplo... zato bih pre preporucio jeftini ipad 2017 nego air... koristim pro , imao sam prilike da koristim i ipad 2017 razliku u ekranu nisam preterano osetio ima je ali nista na sto se ne bih navikao... kod Pro 9.7 je zvuk na zvucnicima zaosta fantazija... ekran je top ali je i cena top :-D
 
Pa sta znam meni mnogo znaci da skeniram dokumenta sa ipadom, valjda zato i koristim pro. A8 i sa ta tri jezgra kaska daleko za ipad 2017 jer su performanse po jezgru nize duplo... zato bih pre preporucio jeftini ipad 2017 nego air... koristim pro , imao sam prilike da koristim i ipad 2017 razliku u ekranu nisam preterano osetio ima je ali nista na sto se ne bih navikao... kod Pro 9.7 je zvuk na zvucnicima zaosta fantazija... ekran je top ali je i cena top :-D

Znači ponavljam: sve zavisi za šta mu valja iPad. Air 2 ima zadnju kameru koja je impresivna i oštra što se kvaliteta slike tiče i tu nema govora. Blic nema kao pro model ali nećemo ga vući po noćnim izlascima [emoji846]. Cpu je brži kod single core al na multicore mu ne beži puno što je bitno za neki teži rad. Naravno da je noviji bolji ali ponavljam ne beži mu puno. Pa nek drug odluči kako mu je volja. Neće se zeznut ni na jedan uređaj koji bude uzeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
svakako bih izbegavao air2 u 2018 spor je i oseti se to
 
Pa kao sto rekoh, treba mi za surf i knjige, nista vise. eventualno instagram :) tj multimediju bih da preselim na tablet a telefon da mi bude za poziv i poruke.
Sad kada sam to rekao, ne bih bas da mi stuca i secka, gledam na yt ali nigde nema noviju build-ovi na air 2 da bih video da li mi je to ok ili ne sto se performansi u nekim normalnim uslovima.
 
Iz jednog razloga recicu ipad 2017 a to je podrska :) sigurno ce biti aktuelniji jednu god vise od air2... ne secka video ni na ipad 2 sto se toga tice ne brini :-D nadam se da ga nece toliko unistiti :-D
 
svakako bih izbegavao air2 u 2018 spor je i oseti se to

Spor??? A gde se to oseti čovek? Ne plaši bzv ljude. Spore su animacije ios-a to stoji. Ali je problem do ios-a. Ja imam jailbreak i imam tweak noslowanimations. Uredjaj leti. Brzi od iPhone 7 jer animacije ih uspore.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema veze otvaranje app i animacija jednostavno mu treba dosta da razmisli dok otvori viber npr. Sve malo jace app razmislja... animacije i da iskljucis on je spor barem meni posle pro modela i ip7 gde ni pro nema sta da trazi :) (ios11)
 
Nema veze otvaranje app i animacija jednostavno mu treba dosta da razmisli dok otvori viber npr. Sve malo jace app razmislja... animacije i da iskljucis on je spor barem meni posle pro modela i ip7 gde ni pro nema sta da trazi :) (ios11)

Opet je do animacija problem. Ali tu su krivi i developeri. Sve u svemu developeri + IOS animacije = ,,planned obsolence".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa na zalost da ... nikada nisam slutio da ce A7 biti ovoliko spor i evo docekasmo da je skoro neupotrebljiv :-D
 
Ne znam sta je neupotrebljivo? Ja imam Air 1 i i dalje radi skroz lepo. Koristim ga za surf, youtube, knjige...


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Pa kao sto rekoh, treba mi za surf i knjige, nista vise. eventualno instagram :) tj multimediju bih da preselim na tablet a telefon da mi bude za poziv i poruke.
Sad kada sam to rekao, ne bih bas da mi stuca i secka, gledam na yt ali nigde nema noviju build-ovi na air 2 da bih video da li mi je to ok ili ne sto se performansi u nekim normalnim uslovima.

Ne postoji Instagram za iPad.
 
Postoji ali je za iphone :)
 

Prilozi

  • 794E6148-1331-43A0-ACFC-F5982C98C92C.png
    794E6148-1331-43A0-ACFC-F5982C98C92C.png
    948.9 KB · Pregleda: 108
uzeo ipad2018, tj 6th gen

na prvu loptu dobar tablet, kvalitetno izradjen, nije debeo kao sto sam mislio da ce biti
ekran jako dobar, slika prelepa na maksimalnom osvetljenju, ali se vidi da je 2k rezolucija razvucena na 9.7 ekran u poredjenju sa ipad mini 2 koji sam imao ranije... daleko od toga da je 2k rezolucija na 9.7 ekranu nesto lose
to sto ekran nije "laminated" ni malo ne smeta prilikom gledanja, toliko je nebitna stavka da ne bih ni obratio paznju na nju, da se strani jutuberi nisu zalili sto ovaj model nema ekran kao 3 puta skuplji ipad pro
prednja i zadnja kamera su ok, ne mogu da se porede sa kamerama u boljim telefonima, ali za tablet sasvim dovoljne
performanse na nivou(geekbench sc:3500, mc: 6000)(antutu:201k), sve radi jako brzo i glatko, mada su se relativno sporo otvarale aplikacije i neke krupnije stvari kada sam ga tek upalio, ali je posle update na 11.4 i malo vremena sve kako treba
zvucnik jaci nego na iphone se koji imam, ali bih voleo da je jos malo jaci i stereo, posto nije bas lako slusati nesto pored otvorenog prozora u prometnoj ulici
sto se tice grejanja, tablet se greje jako malo, cak i prilikom benchmarksa i zahtevnih stvari, ali se muski zagrejao kada je skidao 20tak aplikacija sa store
olovku nemam da probam takve stvari

snimicu neki klip ovih dana cisto zbog sebe, znam da je onaj koga je interesovalo vec gledao strane klipove
 
Nazad
Vrh Dno