Šta je novo?

MSI H81M-E33 sa i5 4690k - Da li jos moze da se menja ratio i napon kao sa G3258

electronpn

Cenjen
Učlanjen(a)
15.12.2007
Poruke
190
Poena
169
Imam ovu budžet konfiguraciju već neko vreme:
MSI H81M-E33 sa G3258 @ 4.4Ghz, V1.200 - ((Uncore Clock (Ring) @ 4.1Ghz, V1.125))
Sad bih uzeo i5 4690k.
Čitao sam razne forume i dešava se da je lik imao AsRock H81M-HDS i mogao je da menja sve parametre u OC mod-u za i5 4690k (ratio, napon), to je pisao aprila 2015-te ali se javio marta 2016 i reko da mu je ta opcija isključena posto je presao na win 10. Nasao sam da je Intel sa Microsoft-om napravi neki dogovor, slično onom update-u (KB3064209) koji je loop-ovao boot kod klokovanog G3258, što se brzo na sreću moglo srediti, ubacivši mikrokod koji bukvalno onesposobi bios za tu opciju overkloka. E sad konkretno za ovu ploču, našao sam lika koji se javio septembra prošle godine i kaže da može da menja ratio ali da ne može da menja Vcore, napon. Mada i pored toga, i5 4690k dobija dovoljno default napona pa tako rade stabilno na 4,2-4,4Ghz što je meni sasvim dovoljno i zadovoljavajuće za buduće vreme. I ovde na forumu se javio član početkom 2016-te, koji je potvrdio da je imao pozitivno iskustvo sa H81M-P33 i i5 4690k ali sada je već 2017 pa ne znam da li je to jos uvek validno.
Ako neko ima ovu kombinaciju ili ima bilo kakvo iskustvo o tome, voleo bih da proćaskamo, jer ako ne mogu da iskoristim K varijantu, ne bih morao da doplaćujem za nju, uzeo bih neku jeftiniju non-k varijantu ili ako bih i uzeo K varijantu onda ne bih uzeo Z97 ploču,u tom slučaju što onda ne bih uzeo Z170, zadrzim ddr3 i zemim 7600k. Ukratko koliko sam mogao :). Hvala unapred. Vladan.
 
Ddr3 ne ide uz Kaby/Skylake.
Ide ddr3l, mada je opet bolje ddr4.

Na H81 plocu ne bih ubadao otkljucan i5 i pride overklokovao, jer ploca nije napravljena za tako nesto.

Najbezbolnije resenje je zakljucan i5 i mirna glava.

P9 Lite TT
 
U pravu si, ne bih smeo da korisim ddr3 na neko duze vreme. Znaci, moram da menjam sve. Ova ploca i g3258 zajedno vrede kao jedna z170 ploca. + procesor + memorija, cela plata. Onda, u svakom slucaju idem na k varijantu a vremenom nabavim z97 koja moze da se nadju do 80e. Nije strano ulaganje. S obzirom da prodam ovo. Onda cu ovde sam i da dam odgovor na moje pitanje cim nabavim CPU. Hvala na odgovoru. Svako dobro.
 
Ne bi smeo da koristis ddr3 uopste zbog napona 1.5V(ili vise) na ddr3.

Ddr3L radi na 1.35V
Ddr4 na 1.2V.

Nema na cemu, pozdrav [emoji4]

P9 Lite TT
 
Nazad
Vrh Dno