Šta je novo?

Inicijativa forka Litecoina u GPU algo

zeljko

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
16.12.2001
Poruke
13,363
Poena
1,030
Kineski polovi koji su ujedno i BTC i LTC, odlucili su da litecoin bude zrtva borbe segwit-a protiv bitcoin unlimited-a (BTC), i tako vec 2 meseca blokiraju zvanicni klijent koji signalizuje Segwit iako preko 90% korisnika i investitora su za isti kao i Coblee koji je ovu inicijativu pokrenuo pre vise od 6 meseci

Segwit bi dao jasnu poruku berzama i klijentima da ce LTC transakcije u narednih 10 godine biti marginalne a uz pomoc Lightning-a bice moguce izvrsiti i do 1000 puta vise transakcija nego danas!

Mozda jedina velika sansa je problem BTC fee-a koji LTC zbog kineskih polova naisao na totalnu blokadu od istih jer isti imaju INTERES velikog fee na BTC-u i tu je LTC samo koleteralna steta za njih

Zato cu ja reddit-u javno predloziti softfork ili hardfork na algo koji je iskljucivo GPU i za koji bi bilo jako tesko napraviti asic
Primer drafta dajem ovde:
Malim vas da date predloge...... cak i oni koji ne vide sustinu LTC-a bolje da ga mi kopamo nego da isti ide u ruke kinezima koji za isti NISU uradili nista 3 godine!!!

Decentralize LTC mining, switch to GPU POW


We all know that in past years we only see asic miners dumping, while BTC is having problems with block overload. What did litecoin did?
NOTHING at all?
Few Chinese pools decided to block any litecoin development and usability by blocking Segwit and in the process made litecoin weak and controlled by a few greedy people!
I propose that we soft fork to dual POW mining with GPU or even hard fork to some GPU heavy algo for which it is infeasible to create fast ASICs, or at least make it very expensive.
It could be equihash or some varient or lyra2 algo tuned for GPU
I am 100% sure 95% GPU miners would be open and eager to push segwit, that move would also make as on radar of huge number of people mining it
At same way we would decentlaize mining all over a world!
In past I was never for hard fork or algorithm change, but if you as an investor and user of litecoin became hostage of 2-3 pools which have zero respect for the future and community, is it not right to do what majority wants?
 
Zanimljiva dzungla...kinezi dampuju ltc ali mislim da i veliki deo imaju kod sebe. Ako ovo naprave desice se ko i sa BU i BTC dzungla ko sto rekoh...nadam se ipak jednostavnom resenju bez komplikacija.
 
Tacno, problem sto mi lici da je LTC zrtveno jagnje jer ne zele da podrze segwit na LTC kako ne bi pokazali da trziste to ZELI!

inace cilj ovoga nece biti samo fork, ako uspe da se izdestvuje prihvatanje segwit-a za LTC i to ce biti VELIK KORAK u pravom pravcu!
 
To je ucena onda ali zdravih namera. Ja sam za segwit svakako samo sto se pokazuje do sada da je sve manipulativno pa i ovo. Ltc useri, holderi i kopaci su zakucani u ltc tako da nema druge. Segwit bi otcepio cenu sto mislim jos uvek ne odgovara nekom velikom koji ima drugaciji plan.
 
Ma to je super. Taman je moda imati raznorazne scam classice, pa bismo dobili i LTCC...Zasto mislite da je LTC ikome potreban? Neka putuje, bio je tu, uradio nesto, nekog obradovao, vecinu ugrobario, neka nestane i svima lepo. Ionako je bespotrebno smece na jednoj velikoj deponiji natrpanoj slicnima njemu. A kinezcoin, kao i nacija, cega se dohvate upropaste mogucnost bilo kakve zarade, jer je njima malo dovoljno, jer malo x mnogo=dovoljno...
 
Pa generalno da, zato i pokrecem inicijativu, realno i gori shitovi su se dizali iz totalne smrti neki ne nedelju/dve neki na duzi period

LTC se i dalje kopa 60BTC na dan, pa ko danas zcash, nije to jos za bacanja, ako nista bar da prodrmamo kineze ili bar pokusamo, po meni nista se ne moze izgubiti

Sutra cu postaviti link ka reddit-u kad postavim..... valjda ce nas biti nekolicina da ih zabrinemo bar malo
 
Poslednja izmena:
Onda ste svesni sta ce se desiti? Na prvi nagovestaj price o odvajanju novcica tj. chaina cena ce skociti 3x jer ce svi pojuriti da kupe sto vise da bi dobili i vise drugog novcica. Znaju scenario sa eth i etc.
Tako da... Spremajte se na vreme, dok je jeftino ;)

sent from P9 lite
 
Ja sam protiv zeljka i njegovi ideja, dok ne promjeni misljenje o ETH-u :p :p :p
 
11 points (92% upvoted)

mogao bi neko da postavi sliku rudnika da je spreman da kopa :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno