Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7 1700 + MSI B350 Tomahawk

novija verzija radi. eventualno ako rajzen nije podržan.

(sam, linkovao si post iz 2012 godine :))
 
Daj neki SS, piroćanac. :D
 
Pretplaćen na ovu temu, očekujem jos novih sadržaja o ovoj temi.
 
Greje li se mnogo naponski deo na ploci pri oc? Za GA AB350-Gaming 3 prave tunel za hladjenje, doduse nisu joj neki VRM hladnjaci :d
 
Meni malo smrdi to sto kaze Paradigma da u Handbrake-u nema razlike izmedju njegovog starog Intela i nvoog AMD-jca. Mozda zato jer je x265 kodek jos uvek krdza.
@Paradigma, a da probas sa x264 , neki od sporijih preseta pa da uporedis sa Intelom ?
 
@Paradigma.
Pusti Claymore XMR miner da vidimo gde je Ryzen. FX 8320 na 4.0 GHz daje okruglo 400 mhs. Bas me zanima gde je tu Ryzen.
Cenim minimum x2 veci hash rate.
 
Ne baš. Biće oko 600 kH/s, verovatno.
 
3.8Ghz ~600kh/s
 
Preliminarno što se tiče OC procesora stvari stoje ovako:

3.7Ghz na 1.3V prime stabilno, temperatura ukrotiva sa box wrath cooler-om
3.8Ghz na 1.35V čini se stabilno, trebalo bi potražiti aftermarket rešenje za hlađenje.
4.0Ghz na 1.4V ne može OS da podigne, post prolazi i na 1.375V.

Na 3.8 je ravno duplo brži od mog [email protected] u blender testu, odnosno može se pretpostaviti generalno u renderingu!

Sta mislis na 3,7 da li moze sa manjim naponom od 1,3V?
 
Zavisi od primerka, mislim da sam i na 1.275V pustio video rekompresiju koja je trajala 20min ali nisam proverio da li je prime stabilan.
 
Paradigma, da li primećuješ neku razliku u fluidnosti između Ryzena i tvog 6700k kada radiš obično pomeranje miša, skrolovanje u browseru i po dokumentima, alt tabovanje, i tako neke stvari koje zahtevaju tvoj input a nisu same po sebi zahtevne da procesiraju dugo?
 
Još pitaš. Miš, tastatura i točkić sad rade duplo brže.
 
Kako je to iole moguće, kad ovo nije all around CPU...
 
Mene vise zanima V drop. Ako stavis 1.3v npr i pustis prime test i pratis oscilacije napona, u kolikom su rasponu te oscilacije?
 
Zasto te vdroop uopste zanima? Imas LLC za to, s druge strane vdroop je dobra stvar.
 
Evo da vas upoznam sa novim detaljima.

Pošto sam odustao od bržih modula jer mi ne deluje da će skoro uspeti da ih podrže, odlučim se za dva kita:

Corsair 2400Mhz CMK16GX4M2A2400C14R

Računam niži tajminzi, 32GB, biće dovoljno. Ne prolazi post bez pištanja ni na 2133Mhz. Kad podigne sistem ne radi stabilno. Veselo.

BIOS je 1.2 zvanični.
 
@Paradigma, nazalost maticna nije nesto. I.N. sa overclockers.ru takodje ima probleme sa njom: mnogo dugo traje post. Isprobao bios: 1.00, 1.10, 1.20, 1.32, 1.35 (zadnja 2 su beta). Ima gomila bagova. A kada je probao da ubaci graficku u drugi PEG - pregoreo asmedia switch: taj slot iz x8 postao x2, svi pci-e x1 - crkli. Ram za sad max 2666 na 1.32 i to oem samsung. Na 1.35 dobio oc cpu do 3900 (na ostalim 3750 max), ali ram nije hteo preko 2133 ni da mrdne. Kratko receno: on je razocaran sa maticnom i vec je porucio asus b350 prime plus i asrock ab350 pro4. Jos je bio kod gigabyte u gostima i tamo isprobao b350 gaming3 - vrm jos topliji nego kod msi, ram takodje 2666max, ali nema problema sa post i sve je radilo ok iz prve, cpu je startovao na 4050, ali nije imao dosta vremena za testove + imao je neke zamerke za turbocore (ne gasi se ili je greska monitoringa, ali posle starta win10 izgleda da nije bilo problema)
 
Poslednja izmena:
Carize, u 4 reda si bacio dosta bombi. Pomisliće neko da je katastrofa situacija. Nije mi delovalo tako kod većih reviewera sa b350 tomahawkom na primer.
 
@Panonski, ja sam samo preveo iskustva jednog reviewera koji je na svom entuziazmu i za svoje pare nabavio plojku i testirao je temeljno za forumase (nije narucen test i niko mu nista ne placa). Zasto ostali revieweri cute da ploca ima problema sa dugim post i skoro non stop mora se odradjivati clear cmos u toku podesavanja oc, a taj prvi start posle ima jos duzi post. Covek lepo napisao licno iskustvo i dao savet forumasima da za sad treba dobro razmisliti da li vredi kupovati tu plocu i bolje je sacekati novi bios/rev. Tako da cekam novih utisaka od njega kad mu stignu iz Nemacke asus i asrock. Mozda ce ga posle ubede i da biostar naruci.
Da ne bude da lazem:
https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?p=14676169#p14676169 - u tom postu ima jos dva linka na ranije postove I.N.
https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?p=14677362#p14677362 - post o pregorelom asmedia switch.
 
Poslednja izmena:
@Panonski, ja sam samo preveo iskustva jednog reviewera koji je na svom entuziazmu i za svoje pare nabavio plojku i testirao je temeljno za forumase (nije narucen test i niko mu nista ne placa). Zasto ostali revieweri cute da ploca ima problema sa dugim post i skoro non stop mora se odradjivati clear cmos u toku podesavanja oc, a taj prvi start posle ima jos duzi post. Covek lepo napisao licno iskustvo i dao savet forumasima da za sad treba dobro razmisliti da li vredi kupovati tu plocu i bolje je sacekati novi bios/rev. Tako da cekam novih utisaka od njega kad mu stignu iz Nemacke asus i asrock. Mozda ce ga posle ubede i da biostar naruci.
Da ne bude da lazem:
https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?p=14676169#p14676169 - u tom postu ima jos dva linka na ranije postove I.N.
https://forums.overclockers.ru/viewtopic.php?p=14677362#p14677362 - post o pregorelom asmedia switch.

Daleko bilo, niko ne tvrdi da nije istina šta pišeš, već malo iznenađenje.
 
Kad je u pitanju MSI u poslednje vreme, baš i nije.
 
Nazad
Vrh Dno