Šta je novo?

AMD Ryzen™ 7 1700 + MSI B350 Tomahawk

Ali gasi jedan PCI-e slot :d Sve u svemu, ogromnoj većini korisnika ne treba ni pola od toga (npr. ja na oba računara imam samo po grafičku i dva SATA diska), tako da ovakve specifikacije B350 čipseta imaju smisla jer omogućavaju nižu cenu. Koje i dalje nema, jer proizvođači izgleda mogu da prodaju sve što naprave :|
 
@Paradigma

Da li si probao kako radi virtuelizacija na Ryzenu? Najviše me interesuje kako radi ubuntu i os x na VMWare.
 
Nisam ali sve ide u prilog tezi da je raj za virtuelizaciju.

Svojevremeno sam koristio kvm hypervizor tj. linux kao host.

Sve je radilo mnogo brže i bolje nego kada se koristi windows kao host, čak bih se usudio da kažem da je jednako dobro kao barebone.

BTW: Nova BIOS verzija za tomahawk je objavljena!
 
Poslednja izmena:
I ja sam se zagrejao za AMD 1700 ili 1700x nesto od toga ce pasti.
 
Ne vredi doplacivati za 1700X, osim ako ne ides na A320 plocu gde je OC zakljucan.

Najbolje je 1700, B350 i OC na 3.7-3.9GHz. 1700 i 1700X imaju isti OC potencijal.
 
I ja sam se zagrejao za AMD 1700 ili 1700x nesto od toga ce pasti.

Ti sa i7 3770k ne bi ni trebao da razmisljas o prelasku na ryzen. Komotno preskoci ovu generaciju procesora ovaj ce da te sluzi jos godinu dana kao od sale. Ja sam sa 2500k hteo da menjam ali vidim da mi se ne isplati jos tako da preskacem ovu seriju i cekam sledecu.

Ti jedino jacu garficku da nabacis i da ne razmisljas jos o menjanju procesora, naravno ovo sve pricam ako je za igre ali ako je posao onda sam proceni koliko ces da dobijes na brzini to jest koliko ce ti se posao ubrza prelsakom na ryzen.
 
Pa ako uzima za render ili nesto slicno sto koristi sva jezgra, osetice razliku izmedju 3770k i Ryzen sigurno.

Za gaming nikako prelazak.
 
Ti sa i7 3770k ne bi ni trebao da razmisljas o prelasku na ryzen. Komotno preskoci ovu generaciju procesora ovaj ce da te sluzi jos godinu dana kao od sale. Ja sam sa 2500k hteo da menjam ali vidim da mi se ne isplati jos tako da preskacem ovu seriju i cekam sledecu.

Ti jedino jacu garficku da nabacis i da ne razmisljas jos o menjanju procesora, naravno ovo sve pricam ako je za igre ali ako je posao onda sam proceni koliko ces da dobijes na brzini to jest koliko ce ti se posao ubrza prelsakom na ryzen.

Tacno tako za sada nema potrebu da uzimam nov racunar, ali posto radim grafiku, obradu fotografije, malo maya render, priprema za stampu i ostalo znacio bi mi nov racunar. A I potreban mi je jos jedan racunar. Imao sam I ja 2500K I stvarno mocan procesor. Ali ako geldamo nemaj sada da uzimas preskoci to mogu i za godinu da na da kazem kada se pojavi nov procesor nemoj sada izacice bolji. I tako.
 
Pa ako uzima za render ili nesto slicno sto koristi sva jezgra, osetice razliku izmedju 3770k i Ryzen sigurno.

Za gaming nikako prelazak.

bas to I hocu da kazem. Igirice imam tri igre instalirane doom, witcher-a I MK meni rade fenomenalno i to odigram kada se setim da pustim. Volim igrice ali nemam vremena toliko.
 
Tacno tako za sada nema potrebu da uzimam nov racunar, ali posto radim grafiku, obradu fotografije, malo maya render, priprema za stampu i ostalo znacio bi mi nov racunar. A I potreban mi je jos jedan racunar. Imao sam I ja 2500K I stvarno mocan procesor. Ali ako geldamo nemaj sada da uzimas preskoci to mogu i za godinu da na da kazem kada se pojavi nov procesor nemoj sada izacice bolji. I tako.

Onda da sam na tvome mestu i ako kes nije problem bih sastavio jos jednu konfiguraciju sa ryzen procesorom i zavrsio masinu koja bi bila samo za rad a ovu sto imas da ostane za igre i surf dok ona prva renderuje.

A sto se tice mog misljenja tu se slazemo da uvek ce biti nesto bolje i novije i da uvek moze da se ceka nesto bolje ali ovo je sada jos uvek test procesor i jako dobro se pokazao a ako ne zabrljaju nesto kontam da ce zen 2 ili + kako ga vec krste da bude pun pogodak koji ce da prevazidje sve ove decije bolesti koje sada imaju, resice oni i ovde ove probleme ali zen 2 ce biti jos bolji ako ne bolji ali overklok potencijal ce mu sigurno biti veci.
 
Nema sta da ceka.

1700 je dobra kupovina za taj novac, svakako na budzet plocama od 100-110e koje se uzimaju nece moci neki besan OC za 8-core modele Ryzen 2(ako Ryzen 2 bude imai bolji OC potencijal, a verovatno hoce), tako da bi dodatan trosak, ako bi cekao, bio za plocu.

Sigurno ce i sami procesor kostati vise od Ryzen 1700, bar dok se ne ocisti lager i prodje neko vreme.
 
Onda da sam na tvome mestu i ako kes nije problem bih sastavio jos jednu konfiguraciju sa ryzen procesorom i zavrsio masinu koja bi bila samo za rad a ovu sto imas da ostane za igre i surf dok ona prva renderuje.

A sto se tice mog misljenja tu se slazemo da uvek ce biti nesto bolje i novije i da uvek moze da se ceka nesto bolje ali ovo je sada jos uvek test procesor i jako dobro se pokazao a ako ne zabrljaju nesto kontam da ce zen 2 ili + kako ga vec krste da bude pun pogodak koji ce da prevazidje sve ove decije bolesti koje sada imaju, resice oni i ovde ove probleme ali zen 2 ce biti jos bolji ako ne bolji ali overklok potencijal ce mu sigurno biti veci.

taj zen 2 moze da se pojavi sutra, a moze i za cetri god. Ako cemo gledati kako su pre izbacivali procesore nacekacemo se.
 
Ne fali nista ni trenutnom Zen-u za svoj price/perf ratio.
 
Znaci ako sam dobro razumeo, Ryzen nema nikakvih problema u normalnom funkcionisanju u radu, osim sto jos nisu izasle podrske za ram memorije sa vecim frekvencijama, pa stoga moze da bude, u okvirima ddr4 memorije (2100 - 3200mhz) oko 10% razlike u krajnjim performansama. (S obzirom da je alternativa i7 7700k ili 6700k, to valjda nije mnogo?)

Ima li mozda jos nekih stavki koje mogu da uticu na njegovu brzinu funkcionalnost?

Radim u kombinaciji 3dsmax/vray, i nekad u Artlantisu/Archicad-u, ne bi voleo da dam 700evra na ram, procesor i maticnu a da nesto od ovoga iz nekog razloga ne mogu da pokrenem, nekakve zastarelosti skripti programa ili slicno.
 
Ja radim u Cinemi 4d, ti nabrojani programi nece videti nikakvu razliku u brzini rama, brzina rama je vezana najvise za gejming i to daje nekih 10-ak procenata i eventualno u nekom rar, zip arhiviranju.
 
Nema šta sam cpu da te zeza osim da neće da ide koliko si ti zamislio u glavi GHz oc. A što se ploče i rama tiče, ako odabereš kombinaciju koju su drugi kupili i probali praktično neće ti ni ram clock biti problem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno