Šta je novo?

Iskustvo sa Intel i7-6785R ili i7-5775C procesorima ?

kosta10

Slavan
Učlanjen(a)
19.08.2007
Poruke
4,492
Poena
440
Zbog nekih specifičnih potreba, koje nažalost ne mogu niti imam vremena da obrazlažem (izuzetno vas MOLIM da me ne pitate zašto ili kako), da li neko na ovom našem forumu uopšte ima iskustva sa neka od ova dva gore spomenuta procesora ?

To su ova dva:

1) http://ark.intel.com/de/products/93339/Intel-Core-i7-6785R-Processor-8M-Cache-up-to-3_90-GHz

2) http://ark.intel.com/de/products/88040/Intel-Core-i7-5775C-Processor-6M-Cache-up-to-3_70-GHz


Vidim da još uvek koštaju boga oca, još sui skuplji novi primerci od 4790K i 7700K...Pa me zanima da li iko odavde ih ima, ili možda može neko iskustvo u radu sa njima da kaže ?


Pošto, nažalost, trenutno nemam para za upgrade na Ryzen, a i čekam jesen dok ih sakupim (oktobar najverovatnije, novembar najkasnije), da li negde postoje polovni primerci istih, u Srbiji, da se kupe ?


edit: sad sam video da je i7-6785R samo za BGA1364 podnožje, dakle dolali u obzir samo i7 5775C.
 
Poslednja izmena:
Pa skuplji su zbog Iris Pro grafike u njima, koja je mnogo bolja od intel HD.

P9 Lite TT
 
Za te pare nema i7 bez iris pro grafike.

P9 Lite TT
 
Za te pare su bili 4690k,4670k,6600k polovni i7 nikako :)
A i zasto pitas dal ima polovno negde u Srbiji i sam znas gde se gleda...kupujemprodajem i ostalo :)
Osim ako ti ne treba integrisana njihova nzm sto bi ih kupovao ?
 
Poslednja izmena:
Te procesore niko nije ni na zapadu kupovao, a kamoli u Srbiji, zato nemoj da se pravis da zivis na mesecu Kosta, inace saljemo ti Kolosa na vrata! :d
U Srbiji se prodaje 10 procesora, a sve drugo je samo marketing...
 
Te procesore niko nije ni na zapadu kupovao, a kamoli u Srbiji, zato nemoj da se pravis da zivis na mesecu Kosta, inace saljemo ti Kolosa na vrata! :d
U Srbiji se prodaje 10 procesora, a sve drugo je samo marketing...

Ma znam ja sve to, nego slučajno se možda nađe neki primerak polovan, na to sam mislio.

Ako neko može nek pomogne.

To mi je neko kao prelazno rešenje do jeseni, dok ne skupim dovoljno para za pravu mašinu, jer ovaj procesor paše na moju ploču.
 
Zasto ne bi uzeo normalan i7 koji je pride jeftiniji?

P9 Lite TT
 
Ma sve je to komplikovano... Mislio sam da uzmem ovaj 5775c jer je urađen u zrelijem 14 nm procesu i ima dve tri instrukcije više od Haswella.

Meni je mnogo bitan AVX2, tad kad sam uzimao sadašnji procesor, pojma nisam imao da je on toliko osakaćen.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Pa ima i7-4790k AVX2 i dzabe ovom 5775c zreliji proces a i pitanje koliko je zreliji kad se bustuju na 3.7ghz a 4790k na 4.4ghz.A ti jos imas plocu za OC .
 
Pa ima i7-4790k AVX2 i dzabe ovom 5775c zreliji proces a i pitanje koliko je zreliji kad se bustuju na 3.7ghz a 4790k na 4.4ghz.A ti jos imas plocu za OC .
Ma trenutno mi ne treba overkloking, a koliko znam ovaj 5775c može makar do 4.2 Ghz da se klokne samo putem magistrale tj BLCK. Makar bi trebalo da može.

Problem je što budale drže cenu čak i polovnih procesora kao da su novi... To me mnogo ljuti!

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
O čemu ti to, o vrhunski poznavaoče CPU-ova? Otključan mu množilac.
 
Mrzi ga da piše

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
+1 za i7 4xxx, makar na oglasima mogu imati pristojne cene.






A trebaju ti zbog?
Zbog boljeg video encodinga. Tu se računaju te ekstenzije. A i Broadwell je oko 5 % brži od Haswella na istom kloku.

Kažem, još ništa odlučio nisam, već bih ga samo kupio ako ga nađem kao polovnog i to za 200 evra max

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ali tih zanemarljivih 5% definitivno ne opravdavaju razliku u ceni. ;)
 
Ali tih zanemarljivih 5% definitivno ne opravdavaju razliku u ceni. ;)
Tu se slažem!

Zato sam i rekao, ako slučajno naleti kao polovan ok, ako ne onda definitivno ne kupujem sad nista već čekam jesen, kada ću kupiti Ryzen.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Samo sto dzaba tih 5% kad 4790k ima veći klok na stoku i mozes za razliku u ceni vrhunsko hlađenje da ga overklokujes...Za 200e da ima i ja bih uzeo ali za te pare kad sam ja uzimao je bio 4690k a sad je 10,20e jeftinije :)
 
Zbog boljeg video encodinga. Tu se računaju te ekstenzije. A i Broadwell je oko 5 % brži od Haswella na istom kloku.

Kažem, još ništa odlučio nisam, već bih ga samo kupio ako ga nađem kao polovnog i to za 200 evra max

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
Na ovoj planeti ga nećeš naći za te pare.
 
A kako ti ne treba overclocking ako ti treba svaki procenat performansi za video encoding?
 
Što reče onaj lik sa Tech Deals, ako ti nije hitan rezultat, stavi na neki drugi komp enkodiranje pa neka drnda ceo dan.
 
A kako ti ne treba overclocking ako ti treba svaki procenat performansi za video encoding?
Ma jeste ali sam mislio da to bude neko prelazno rešenje do jeseni, jer čekam da Ryzen ispravi sve bugove i da dotle se pojave još bolje ploče i primerci procesora.

Ja kad budem kupio kupiću da bude ljudski ili neću uopšte kupiti. U to ne računam ovo prelazno rešenje, jer se nerviram što nemam AVX2...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Što reče onaj lik sa Tech Deals, ako ti nije hitan rezultat, stavi na neki drugi komp enkodiranje pa neka drnda ceo dan.
Problem je što imam samo jedan komp, dva mi ne trebaju.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ma jeste ali sam mislio da to bude neko prelazno rešenje do jeseni, jer čekam da Ryzen ispravi sve bugove i da dotle se pojave još bolje ploče i primerci procesora.

Ja kad budem kupio kupiću da bude ljudski ili neću uopšte kupiti. U to ne računam ovo prelazno rešenje, jer se nerviram što nemam AVX2...

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
Kako prelazno resenje nema AVX2 ?
Ima 4790k .
Probaj da ga nađes bilo je za 240e i ta tvoja ploca nije losa za OC .
 
Kako prelazno resenje nema AVX2 ?
Ima 4790k .
Probaj da ga nađes bilo je za 240e i ta tvoja ploca nije losa za OC .
Ne da nije loša nego je super za overkloking. Samo moram da kupim i kuler, jer imam trenutno samo stock kuler.

Jel Phanteks još uvek najbolji kuler ili ga je neko sad pretekao?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Ne da nije loša nego je super za overkloking. Samo moram da kupim i kuler, jer imam trenutno samo stock kuler.

Jel Phanteks još uvek najbolji kuler ili ga je neko sad pretekao?

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
Gledas sta nađes...Noctua D14/D15,Noctua u14s,Cryorg R1 Ultimate,Raijintek Tisis,Phanteks 14PE svaki je top air cooler...Gledas polovan za 50tak eura ako naiđe .
 
Da, videću šta ima na nemačkom eBay i na Geizhals.de

Hvala.

Gesendet von meinem GT-I9295 mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno