Šta je novo?

Android TV minimum 46" dijagonale sa Bluetoothom

trancephorm

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2005
Poruke
145
Poena
320
Dakle treba mi Android televizor koji je dovoljno mocan da vrti Kodi i dekodira 1080p H.264 MKV fajlove. Pride, zahtev je i da ima Bluetooth da bih mogao da nakacim misa i tastaturu? Jel postoji takav nekakav model, jel moze neko nesto da preporuci?

Hvala...
 
Ja mogu da preporucim non-smart TV i Xiaomi Mi Box sa C120 air mousom i tastaturom na drugoj strani, i Xiaomi Bluetooth gamepadom, mislim da ce ispasti dosta jeftinije nego smart TV sa androidom a verovatno i hardverski jace :) Ja kada sam gledao 49" jeftinije mi je ispala ova pomenuta varijanta, takodje sam zadovoljan i audio cipom u Xiaomi boxu na koji je nakaceno stereo pojacalo.
 
Ja sam slicnu dilemu imao pre tacno godinu dana. Hteo sam android tv. Tada je u ponudi bio samo sony w755 50 inca i philips 6500 48 inca. Oba su bili 800+ evra.

Nakon dugo razmisljanja uzeo nvidia shield za 200e i samsung 48j6272 sa tizen os za 600e i dobio najbolje od dva sveta.
1. Nvidia shield i posle 2 godine od lansiranja je najjaci android tv box sa najvecom podrskom ( do sada 6 updatova. Trenutno na nougat 7.1)
Samsung tv takodje imaju pregrst aplikacija i najveci broj se upravo pravi za njih.

Evo i posle godinu dana sve lepo fercera

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Na smart tv-ima rade i klasične bežične tastature i miševi. Ne mora biti BT
 
Na smart tv-ima rade i klasične bežične tastature i miševi. Ne mora biti BT

Moje iskustvo sa klasicnim bezzicnim misevima i tastaturama je da rade na max 2 metra razdaljine, zato pitam za BT... Inace, hvala na preporukama rado cu ih razmotriti!
 
imas jako lose iskustvo..imam neki stari Logitech mis....na 10 m radi do jaja,na svakom mom uredjaju....
 
Philips pus6501 ispunjava sve uslove. Kodi radi kao zmaj.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Philips pus6501 ... ne treba mi 4k besnilo jos uvek ;) Ali video sam ovaj model: Philips LED LCD 48PFT5500/12. Nisam nacisto je da li na to moze da se nakaci bezzicna/bt tastatura i mis... A nisam nacisto uopste i da li je sposoban da dekodira H264, i to da ga ucitava preko mreze.. verujem da moze, ali to cu vec morati da se raspitam na licu mesta, ukoliko mi neko ne kaze ovde :)
 
Otpada, izgleda da mu fali klasicni Audio L/R analogni izlaz..... a to mi bas treba.
 
Bezi od tog philipsa serije 5500. Vise ces se napatiti nego sto ce te sluziti.

Philips 6501 je trenutno best for the buck. Ali ima jedna caka. Podrska za tv je obicno godinu-dve. A philips vec kaska za sonijem po tom pitanju. Ne znam da li trenutno imaju i mm na android tv.

Sta hocu reci. Ove godine ce izaci andoid 8 i tako dalje. Ako su tv na androidu 6, a podska slaba, pitanje je koliko ce te sluziti kao multi medijalna platforma. Tv se obicno nemenja svako malo.
Sada je android tv aktuelan, a kako ce biti za 2-3 i vise godina to niko ne zna, ali bolje nedrzati sva jaja u istoj korpi.. ako me razumes...
Mozda kuoiti tv plus android box ili ...

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Bezi od tog philipsa serije 5500. Vise ces se napatiti nego sto ce te sluziti.

Zasto tako mislis, jel ima neki dobar razlog?

Philips 6501 je trenutno best for the buck. Ali ima jedna caka. Podrska za tv je obicno godinu-dve. A philips vec kaska za sonijem po tom pitanju. Ne znam da li trenutno imaju i mm na android tv.

Racunam da ce Kodi raditi podosta dugo i na starijim verzijama Androida, tako da mi se nesto ne brine previse o tome.....
 
Zasto tako mislis, jel ima neki dobar razlog?



Racunam da ce Kodi raditi podosta dugo i na starijim verzijama Androida, tako da mi se nesto ne brine previse o tome.....
Philips 5500 android tv ne bun bagova. Imas na njihovom forumu. Cesto se resrartuje, podesavanja slike losa. Pride to je model iz 2015.g a sad je 2017. Znaci podska istice.

Ja bih pre neki samsung sa va panelom i 120hz ekranom i mi box za iste novce kao philips 6501.

Ako hoces ips panel onda lg.

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Hvala za upozorenje.... a kako stoji stvar sa fleshovanjem nekog custom ROM-a? Iskreno, nemam pojma sta je IPS panel :) OK, vidim Mi box je ozbiljna opcija.....
 
Uvek gledaj da uzimas od ozbiljnijeg proizvodjaca TV i nemojte gledati "panel" koji je izlozen na polici ili na sajtu. To je fake refresh rate koji koristi razne nacine kako bi prevario mozak da je ustvari refresh rate toliki koliko prikazuju (kao sto je metoda da backlight treperi veoma brzo i slicno). Sve one gluposti PQI, PMI, CMR i slicno, zanemari. Uvek pitaj tamo licno koliki je pravi refresh rate, da se ne zeznes i uzmes nesto sto ima 50Hz. Uglavnom, za neki pristojan novac, tesko ces uzeti nesto iznad 100Hz, a i to je sasvim dovoljno.

Uvek bih ti preporucio LG, Samsung ili Sony da gledas. Veoma je bitno i da se licno uveris u sliku TV-a zato sto specifikacije koje su prilozene mogu lako da prevare nekog ko nije malo upoznat sa time. Takodje, bitna je garancija i servis, a i pouzdanost u proizvodjace. Gledaj po tome sta tebi najvise treba. Mozes ti uzeti i Teslu, ali jednostavno, oni koriste LG-jeve (koliko se secam) panele od pre 3-4 godine plus... nije LG. :)
 
Poslednja izmena:
Uglavnom, za neki pristojan novac, tesko ces uzeti nesto iznad 100Hz, a i to je sasvim dovoljno.
Iznad 100 Hz?
TV paneli samo postoje u dve verzije osvežavanja: 50/60 i 100/120 Hz.

Uvek bih ti preporucio LG, Samsung ili Sony da gledas.
Korejski proizvođači su najveći prevaranti na tržištu. Prvo Samsung Electronics, a onda u dlaku LG Electronics.

Veoma je bitno i da se licno uveris u sliku TV-a zato sto specifikacije koje su prilozene mogu lako da prevare nekog ko nije malo upoznat sa time. Takodje, bitna je garancija i servis, a i pouzdanost u proizvodjace. Gledaj po tome sta tebi najvise treba. Mozes ti uzeti i Teslu, ali jednostavno, oni koriste LG-jeve (koliko se secam) panele od pre 3-4 godine plus... nije LG. :)
Da li je to onaj LG koji od prošle godine uvaljuje WRGB podpiksel strukturu na svojim UHD LCD TV modelima :vomit:?
 
Pa 120Hz panel je veca vrednost od 100Hz, zar ne?

Koji su bolji proizvodjaci i zasto?

Zasto "uvaljuje", sta je problem? Znam da je inferiornije kod boja, ali isto tako je i jeftinije, zar ne?

Mislim, da se razumemo, naravno da niko nece proizvesti TV koji ce svima odgovarati, kao i da ima dosta navlacenja (vec sam napisao o smesnim fake refresh rate-ovima) i naravno da ima televizora koji se jednostavno ne isplate kupiti, i kod LG-a, i kod Samsunga, kao sto su oni "4K" televizori koji imaju po 43" i kostaju oko 70.000 dinara. Jasno je bez gledanja specifikacija da nema neke razlike nego kod 1080p televizora koji kostaju bar 10.000 manje. Samo, uvek cu odabrati LG npr. sa dobrom garancijom nego nekog od drugih proizvodjaca koji nisu visoko kotirani na trzistu (da ne pricam za Teslu, Vox i ostale).
 
Poslednja izmena:
Za osvežavanje grešiš ;).
50 Hz je PAL, a 60 Hz NTSC po starom analognim standardom, al‘ tako je i ostalo i u digitalnom dobu (Evropa 50 Hz, Merika 60 Hz).
Takođe je i PC standard na 60 Hz. Isto važi i za 100 i 120 Hz. Zato se često kucaju obe frekvencije zato što se LCD TV-i i proizvode
da rade na obe barem ovde u Evropi. U Americi samo na 60 Hz (i 120).
Samo određeni Sonijevi modeli mogu da rade i na 120 Hz u PC modu.

O prevarama na TV tržištu sam kucao puno na forumu.

Ali, to što se radi je mahom potpuno legalno zato što vas niko ne može tužiti za nešto ako vi to nešto i ne tvrdite.

Da otkucam „samo“ šta su dva najveća prevaranta namenila za 2017.

LG je namerno degradirao svoje UHD LCD TV-e u 2016. da bi više isticali i prodavali OLED-e, koji opet imaju neke svoje probleme.
Međutim, u modelima za ovu 2017. LG Electronics je otišao skroz do kraja i apsolutno svi LCD UHD modeli imaju WRGB! Barem u
modelima iz 2016-te ste bili pošteđeni degradacije od UH770 serije pa naviše. Not any more. Ima toga još – potpuno su eliminisali
Direct LED!

Šta su uradili drugi korejski prevaranti (jedino gori) u 2017? Isto što i njihova „braća“ – Samsung Electronics je isto potpuno eliminisao
Direct LED modele osim u najskupljoj Q9F „QLED“ seriji koji je ujedno i FALD. Dno dna!

Seku na svakom koraku da bi se poboljšale margine. Meni je to potpuno jasno i opravdano i ovo ne bi bio problem da se na svakom
mestu iste kompanije ne veličaju kao neki zlatni standard. Umesto da se ide napred, ide se unazad.

A ko je najbolji od poznatih marki?
Sony UHD modeli uz određene očigledne mane o kojima sam detaljno kucao.

Za kvarove i garanciju neću komentarisati, sam otkucao na forumu zašto.

P. S.
Opasno grešiš ako misliš da su ove regionalne marke sve iste ;).
 
Poslednja izmena:
Ma razumemo se, kapiram sta hoces da kazes, ali to je svakako pravo proizvodjaca da uradi. Nisam nigde rekao da su dobrice. :) Napisao sam i za one navlakuse "4K" televizore. Samo treba dici svest ljudima o cemu se radi, a prodavci to, uglavnom, nazalost, rade lose.

Svakako nisu zlatni, niti dobri, ne zivimo u savrsenom svetu, ali jesu "top of the line". OLED je svakako i dalje skup, ali je odlican proizvod i sa svojim manama.

Za Sony se slazemo, oni su cak i jedini koji ce da ti kazu stvarni refresh rate.

Kako mislis iste? Ako gresim, ispravi me, svakako zelim da naucim nesto novo, nije mi problem da pogresim. Evo, npr. ovo za 50/60Hz, nisam znao da su te "razlike", oduvek sam kod nas gledao po principu 50/100Hz, bez 60/120Hz.
 
Poslednja izmena:
Da ozivim temu i pitam za dalju nabavku hardvera...

Kupio sam Philips SmartTV 4k 49PUS6101/12... Nisam puno ocekivao od njegovog fabrickog OS-a u startu, ali rekoh ajde da probam da vidim, mozda je i upotrebljivo. Naravno, Web browser je totalni shit kao sto sam i ocekivao, sporo do neupotrebljivosti, a kapiram da ne moze da izrenda nijednu samo malo napredniju stranu... Iznenadio sam se kada je proradio Mixcloud iz browsera, ali dok doklikces smuci ti se zivot... DLNA player koji vuce sa Vuze media servera recimo nece da premotava muziku (a ko zna kakva je prica tek sa titlovima, necu ni da pokusavam), i desavalo mi se nekoliko puta da se TV sam otkaci sa wifi-ja, itd.... Ko zna kakve smicalice jos nisam ni otkrio, ovo je ono sto sam uocio posle sat-dva cackanja.

Kao sto vidite, potreban mi je neki ili dovoljno mocan media player ili HTPC. Media playeri koliko vidim imaju Android TV varijantu, za koju koliko vidim nema ni priblizno tako puno softvera kao za telefone + se vidim ljudi zale na Web browsere cak i na Nvidia Shield-u, i ne znam kakva je situacija recimo sa MXQ Pro 4k multimedia boxom po tom pitanju.

Dakle nesto (a vrlo pozeljno necujno!) sto vrti 4K video preko gigabitne mreze, pozeljno Kodi koji vuce sa network share-a (ne sa DLNA servera) (pitanje je koliko je to moguce u Android TV sistemu), naravno da ima podrsku za bezicni mis i tastaturu, da ima udoban browsing sto podrazumeva novi Chrome (koliko vidim tu mogu da zaboravim na Android TV).... sve mi se nesto cini da mi treba mali mocni small-factor HTPC. Inace, Windows mi ne pada na pamet da stavljam, za mene je to daleka proslost vec, znaci samo Linux dolazi u obzir.

Jos nesto... Headphones izlaz iz TV-a preko koga sam pokusao da nakacim aktivne zvucnike zvuci katastrofalno: levi zvucnik zesce krcanje, desni boolji... ne znam u cemu je stvar i ne bih mnogo da ispitujem, vidim da ima digital audio out i koliko shvatam treba mi samo neki prosto D/A konvertor, jel ima neko preporuku i za to?
 
Da ozivim temu i pitam za dalju nabavku hardvera...

Kupio sam Philips SmartTV 4k 49PUS6101/12... Nisam puno ocekivao od njegovog fabrickog OS-a u startu, ali rekoh ajde da probam da vidim, mozda je i upotrebljivo. Naravno, Web browser je totalni shit kao sto sam i ocekivao, sporo do neupotrebljivosti, a kapiram da ne moze da izrenda nijednu samo malo napredniju stranu... Iznenadio sam se kada je proradio Mixcloud iz browsera, ali dok doklikces smuci ti se zivot... DLNA player koji vuce sa Vuze media servera recimo nece da premotava muziku (a ko zna kakva je prica tek sa titlovima, necu ni da pokusavam), i desavalo mi se nekoliko puta da se TV sam otkaci sa wifi-ja, itd.... Ko zna kakve smicalice jos nisam ni otkrio, ovo je ono sto sam uocio posle sat-dva cackanja.

Kao sto vidite, potreban mi je neki ili dovoljno mocan media player ili HTPC. Media playeri koliko vidim imaju Android TV varijantu, za koju koliko vidim nema ni priblizno tako puno softvera kao za telefone + se vidim ljudi zale na Web browsere cak i na Nvidia Shield-u, i ne znam kakva je situacija recimo sa MXQ Pro 4k multimedia boxom po tom pitanju.

Dakle nesto (a vrlo pozeljno necujno!) sto vrti 4K video preko gigabitne mreze, pozeljno Kodi koji vuce sa network share-a (ne sa DLNA servera) (pitanje je koliko je to moguce u Android TV sistemu), naravno da ima podrsku za bezicni mis i tastaturu, da ima udoban browsing sto podrazumeva novi Chrome (koliko vidim tu mogu da zaboravim na Android TV).... sve mi se nesto cini da mi treba mali mocni small-factor HTPC. Inace, Windows mi ne pada na pamet da stavljam, za mene je to daleka proslost vec, znaci samo Linux dolazi u obzir.

Jos nesto... Headphones izlaz iz TV-a preko koga sam pokusao da nakacim aktivne zvucnike zvuci katastrofalno: levi zvucnik zesce krcanje, desni boolji... ne znam u cemu je stvar i ne bih mnogo da ispitujem, vidim da ima digital audio out i koliko shvatam treba mi samo neki prosto D/A konvertor, jel ima neko preporuku i za to?
Ko se zali za browswre za nvidia shield? Pa za nvidiju ne postoji web browser jer koristi android tv, optimiziran za daljinac. Ako hoces android box moja preporuka je nvidia, a ako hoces jeftiniji onda mi box.
Ovi kineski tipa m8s ili mxq i tome slicni koriste tablet verziju androida sto znaci touch verziju, ali bez mouse daljinca nije to to.
Da skratim, svi boxovi ce gurati kodi, ali ako uzimas na duz staze onda mi box ili nvidia, nema frke. Moze i wetek. Bitno je zbog softverske podrske...

Ps. Sad kad si vec uzeo philips nema kritike, ali za te pare si mogao i bolje proci...

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Sada vidim da je moguce instalirati ipak Chrome na Nvidia Shield, i to zovu sideloading, a svodi se na instalaciju .apk fajla koji je rucno skinut, a aplikacije su cesto i zaista kompatibilne sa Android TV. Mada, sve te ajebancije sa Androidima su mi nekako odbojne, sistem je sistem i tu nema konkurencije. Tako da mi se sve vise cini da cu ici na varijantu mali i necujni HTPC, ali relativno mocan, cak i za neki manje napredan gejming.... Ali opet, treba se snaci u moru opcija...

Inace ovaj Philips TV je manje vise totalni trash: Miracast ne radi (probao sa 3 spravice), neravnomerno osvetljenje ekrana, web browser spor i jadan da ne moze jadniji biti, render stranica je katastrofalan, player ne ucitava mi eksterne titlove sa DLNA servera (mada kapiram to je DLNA server u pitanju verovatno), gubi WIFI podesavanja (mada izgleda samo kada je SSID skriven). Ali dobro, nisam nista ni ocekivao, racunao sam u startu da moram da imam dodatnu spravu koja ce dati udobnost.

Imam jedno pitanje usput... Da li ovaj TV ima neki morf izmedju frejmova i tako stvara medjufrejmove, pa svaki film koji sam pustio izgleda veoma tecno, kao da je sa bar 50 slika u sekundi? Mora da je neka prevara posto znam da video fajlovi koje sam podmetnuo nemaju toliki fps...

Ali
 
SVI smart TV-ji su zapravo totalni shit što se smartnosti tiče. Neki su jako loši, a neki još gori. Zavisi malo i šta od njih očekujemo. Na mom Sony-ju, od smartnosti koristim YT (radi jako dobro kada se koristi kao produžena ruka telefona), i mirror screen ekrana telefona, da babama pokažem slike unučadi. Ima neka priča da smartnost najmanje loše radi na LG-jevima, ali lično nisam probao.

Ako u smartnost spada i integrisani medija plejer sa USB stick-a, onda i to radi dobro.

Ponekad pustim neki njihov Alpha clock, vrti lepe slike i muziku.

Jako dobro radi i integrisani Netflix, ali sam za sada odustao od pretplate.

Ostala "smartnost" je neupotrebljivo srnj i gubljenje vremena da se "prouči" šta i kako (ne)može.

Kome treba baš mnogo smartnost TV-a, dobri android box-ovi su Rols-Rolce/Ferrari/Lamborghini/Đoković/Amerika/Kina/Rusija/Suhoj/Svemir.... u odnosu na bilo koji smart TV. HTPC da ne spominjemo (al' ajd', oni su skuplji).
Plus što android box kada zastari, daš matorcima za njihov TV (prodaš za kesu kikirija, daš na reciklažu..), a ti kupiš novi, opet sa najnad*kanijim opcijama.

Choromecast isto radi vrlo dobro, ali nema sve mogućnosti klasičnog čak ni no-name kineskog android box-a.
 
Poslednja izmena:
Netflix, HBO, Viaplay, Youtube, kao i streaming putem Servioo rade sasvim fino na par godina starom Samsungu i meni je to dovoljno što se funkcionalnosti tiče. Korišćenje dodatnih uređaja bi za ove potrebe bilo samo gubljenje vremena. Ranije sam imao i sjajan Skype na velikom ekranu, međutim Microsoft je ukinuo podršku, i to je jedini razlog što razmišljam da uvedem neki dodatni box.
 
Saga se nastavlja... Nvidia Shield Android TV 2015. Propast. Gaming pad ne radi wireless, samo wired, niti moze da mu se apgrejduje firmware. Izgleda da je problem u novoj verziji softvera za Shield (koju uzgred budi receno forsirano instalira). Za gaming i Kodi u istoj spravi, koliko vidim jedina normalna varijanta je HTPC (a tisi i mocniji kosta do zla boga).

BTW, ogresio sam se za Miracast na Philips TV-u, proradio je sa 4-tom spravom, izgleda da je u pitanju to da radi samo kada spravica baca 720p.
 
Nvidia shield 2015 fercera i posle godinu dana kao luda i streaming igrica i kontroler i daljinski. Ja je licno imam i do sada sam jedino pizdeo dok nisu imali podrsku za mis. Medjutim moraju aplikacije za android tv. Jos ako imas vpn bog da re vidi

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Da se nadovezen na deo sa smart tv opcijama. U nacelu su ******, ali na mom samsungu koristim yt, netflix, hbo go, smart iptv, ss iptv i tunein. To skljaka bez prolema. Jos ako mu promenim podesavanja na uk ili usa onda imam i streaming servise za ogrice. Naravno sve se to placa, ali mi Srbi bi sve za dzabe.
Takodje mogu se podesiti i seyirturk i forkplayer preko dns, pa i filmovi dobijate za dj, ali bez prevoda... za sve ponesto

Послато са NX549J уз помоћ Тапатока
 
Netflix, HBO, Viaplay, Youtube, kao i streaming putem Servioo...

Da, to. Za te servise, rade (skoro) svi smart TV-ji. Sve preko toga, žali bože vremena potrošenog da se "implementira" na televizore.

Baj d vej, titlove uz film sa mreže, vuče samo ako Servioo on-the-fly enkodira film. A to kod mene npr, zakuca procesor (i5 2500K) na mnogo % dok se film gleda. A onda se i ventilatori prebace na mod zvani "mnogo buke".
TV sam po sebi, ne može da vuče titlove sa mreže. Može sa USB-a.
 
Mislim da nije potreban re-encode za titlove, davno sam podesio u Servio profilu Samsung TV i to je radilo ok. Nisam dugo ništa puštao tako, proveriću da li radi ok. Radio je Servio fino, uključujući i titlove, i sa Bubble UPnP na Minixu dok sam ga koristio.
 
Idu titlovi sa servio bez encodinga bez problema
 
Nazad
Vrh Dno