Šta je novo?

YouTube oprema

mikeli888

Poštovan
Učlanjen(a)
05.11.2016
Poruke
1
Poena
51
Pozdrav svima!
Pročitao sam preporuke da je najbolje kupiti odvojeno kameru i odvojeno kvalitetan mikrofon. U mojem slučaju, želio bi da snimam većinom u zatvorenom prostoru, nešto slično kao "kako napraviti...kako unistiti..." .

Zanima me, šta je sve potrebno od opreme, i naravno naziv uređaja ?
 
Najpametnije je uzeti ono sto je prvenstveno i namenjeno za video, a to je neki kamkorder ili gopro...dslr je primarno fotoaparat koji moze da posluzi za video kao sekundarna opcija.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Samo DSLR sa tele objektivom za te potrebe za pocetak.
 
Pa i ja isto...zamisli da kamkorderom uzmem da fotkam. :D
Za 500e moze da se uzme i vise nego dobra kamera koja je stvorena za snimanja, umesto entry level dslr-a koji ce da posluzi za snimanje videa.


Npr konkretno Sony fdrx1000v ce dati bolji kvalitet snimka+audio od tog dslr-a.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Hvala puno na komentarima. Tek sad vidim koliko sam bio neupucen :d

Zanima me i sledece, da li je moguce dobiti kvalitetan usporeni snimak sa pomenutim aparatima ? ( pretpostavljam da nemaju po default-u opciju za kratko usporeno snimanje ) Ako neko zna u koji je to najbolje program da se odradi, adobe after effects ?
 
Usporene snimke ili slow mo ne mozes dobiti sa aparatom u tom cenovnom rangu, to valjda ide uz Panasonic GH4 koji je znacajno skuplji. Mozes onda da probas npr. verziju sa Xiaomi Yi 4K kamericom koja na full hd mozes dobiti i do 120fps, ali je problem kod kamerica sto su to mali senzori i snimci na kojima ostrina nije idealna.

Nazalost ne mogu da nadjem oglas gde je neko na foto berzi nudio 700D sa jos dva objektiva za manje ili jednako 500€, to je stvarno bilo isplativo.

edit: sada usporene snimke softverski mozes da odradis i u premiere-u da izgledaju dobro, znam da su uveli novu opciju rendanja takvog snimka, optical flow se valjda zove.
 
Poslednja izmena:
Hvala puno na komentarima. Tek sad vidim koliko sam bio neupucen :d

Zanima me i sledece, da li je moguce dobiti kvalitetan usporeni snimak sa pomenutim aparatima ? ( pretpostavljam da nemaju po default-u opciju za kratko usporeno snimanje ) Ako neko zna u koji je to najbolje program da se odradi, adobe after effects ?
Za kvalitetan usporeni snimak je minimum Panasonic Lumix FZ-1000.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno