Šta je novo?

Linksys WAP54G u repeater bridge modu

Munja

Čuven
Učlanjen(a)
25.01.2003
Poruke
474
Poena
620
Pozdrav,

Konfigurisao sam Linksys WAP54G access point da radi u Repeater brigde modu (isti subnet kao primarni ruter) i "nakačio" ga na postojeću wifi mrežu primarnog rutera Cisco EPC3928.
Prethodno sam na AP ubacio DD-WRT firmware, jer sa fabričkim firmware-om neophodno je da postoje dva identična Linksys WAP54G ili ruter WRT54G da bi radili u bridge modu kao ripiteri.
Elem sa DD-WRT je moguće da radi kao extender i sa jednim Linksys AP-om. E, sad sve radi, jačina signala je odlična (oko -55dBm), ali protok je užasan, ne prelazi 0.5Mbita.
Dok u mreži radi samo Cisco EPC3928, jačina signala je dosta slabija (oko -70dBm), ali protok ide preko 15Mbita. Logično bi bilo pošto sam dobio jači signal da i protok bude veći, zar ne?
U čemu je stvar?
 
Koliki je nivo signala od Cisca na mestu Linksysa? Ako je tu loše, ne može da bude bolje ni kada se pojača. Signal će biti jači, ali neće da bude kvalitetniji od onog na ulazu Linksysa.
 
Nivo signala na računaru koji signal hvata diretno sa Cisca putem usb wifi adaptera je nekih -67 do -70dBm i tom prilikom protok ide do 15Mbita.
Dakle tu je problem udaljenost i sama optička vidljivost Cisco rutera (veliki broj zidova i plafona) i računara, dok u varijanti kada postavim Linsys AP negde na "pola puta", znatno bliže računaru signal je skoro pa savršen,
kao što već rekoh oko -55dBm, ali je protok očajan - ne prelazi 0.5Mbita (nemoguće otvoriti live stream video).
 
Je l' ima 'leba da se nabudži ovaj Linksys da radi kao extender kako treba ili da jurim neki drugi AP/Router sa Extender funkcijom?
 
Nazad
Vrh Dno