Šta je novo?

Hladnjak problem i reklamacija

1988Sasa

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
18.03.2017
Poruke
7
Poena
1
Postovani,

izvinjavam se, ukoliko postavljam temu na neadekvatnom mjestu.
07.12.2016 godine sam u Benchmark shop-u kupio Ram memoriju i hladnjak. U pitanju su Kingston DDR4 2400 cl 12 1x8 i Noctua U12S.
Zbog nemogucnosti da sastavim kompjuter po dostavljanju komponenti, cekao sam nekoliko mijeseci. Juce su mi dostavljenja dva djela koja su nedostajala. U pitanju su kuciste i procesor.
Montaza je trajala veoma kratko, do trenutka u kojem nisam dosao do hladnjaka. Uzeo sam ambalazu, otvorio je, izvadio kutiju sa propratnom opremom a nakon toga i hladnjak koji sam uredno spustio na karton sa kojim je bio prekriven u ambalazi. Nanjevsi pastu na procesor, podigao jesam hladnjak ugledavsi sa donje desne strane iskrivljena rebra, kao i nekoliko manjih tragova na samom djelu hladnjaka koji ide direktno na procesor. Skinuo sam ventilator i vidjeo da i on ima nekoliko sitnih crnih tragova. Prvo sto mi je palo na pamet je sledece: "Da li je meni kao nov artikal prodat onaj koji je neko prethodno koristio pa vratio?"
Nakon toga sam posjetio zvanicnu stranicu, vidjevsi fotografije na kojima nema iskrivljenih rebara na samome hladnjaku. Takodje sam pregledao i neke od YT video snimaka vezanih za isti i nigdje pomenuto nisam vidjeo. Pregledao sam prije svega ambalazu, koja je izgledala kao da je otvarana vise od nekoliko puta. Zar je moguce da sam dobio hladnjak koji je neko koristio, a novac zam izdvojio za novi ?
Priznajem da sam se juce iznervirao vidjevsi to, a ko ne bi ? Osjecam se prevarenim, dok sam se na preporuku odlucio za kupovinu u Benchmark Shopu, a dobio Gigatronovu garanciju. Iskreno, tada mi je sve bilo malo jasnije, posto Gigatron neki od mojih poznanika ne pamte po dobrom. Ovo je daleko od pravednog. Tesko sam sakupio osam hiljada dinara za hladnjak. Priznajem da sam se mnogo toga morao odreci, takodje uci u manji verbalni sukob sa nekim od clanova svoje porodice radi toga, a dobio sam polovnu stvar po cjeni nove.
Sta mi je sada ciniti ? Zahvaljujem vam se na savjetu.
 
Proveri, mislim da u prvih 6 meseci imas prava na povracaj novca, bez obzira na kvar.

Sent from mTalk via "bad" WP
 
Hvala vam. Sada cu tekst kopirati u istu temu, a nakon toga cu im poslati imejl. Vidjecu onda sta dalje.
 
Tesko ces ti tu druze nesto da uradis. Gigatron je to. Ali srecno. Kriv si i kad nisi kriv.
 
Kontaktirao sam ih ali i dalje niko ne odgovara. Najvijerovatnije zato sto je vikend u pitanju.
Ne znam iz kojeg razloga ne bih mogao nesto da uradim, vijerujem da zivimo u pravnoj drzavi. Znam da je Gigatron tezak kada su garancije u pitanju, ali nije mi cilj da trazim novac nazad, vec opcija koja ce odgovarati njima i meni: zamjena proizvoda. Ne mogu prihvatiti nesto sto je osteceno, mozda cak i korisceno a prodato mi je kao novo. Nikako. Svijestan sam svojih prava od kojih necu odustati.
 
Svjestan sam toga, ali necu tako lako odustati, jer nisam kriv. Takav proizvod mi je prodat. Nista mi drugo ne preostaje. Da sam razocaran, jesam. Nisam ovo ocekivao. Sigurno je da cu drugi put dobro razmisliti gdje cu nesto kupiti.
 
Ja bih pre razmislio o tome da proizvod nakon kupovine treba proveriti, pogotovo ako ga ne nameravaš koristiti duže vreme. Mehaničko oštećenje reklamirano 4 meseca nakon kupovine može da prihvati samo neko ko je mazohista ili je Samarićanin, trećeg nema.
 
Cubis, istina, trebalo je da isti provijeriti. Nisam to ucinio, ali, naucio sam iz ovog iskustva. Sa drugim dijelom napisanog se ne slazem.
Ali, hvala ti na komentaru.

Trazili su da posaljem fotografije, sto cu i uciniti. Da ne bi pomislili da sam pokusao da ih slazem. Postavicu ih i ovde kada budem imao vremena. Sa druge strane sam vec pronasao nekoga ko je spreman da takav hladnjak kupi i ispravi iskrivljena rebra. Meni ne pada na pamet da to radim, tako da cu ga prodati. Ako oni ne zele biti mazohisti, zasto bih to ja bio....
Pohabani djelovi ambalaze iznutra, iskrivljena rebra na donjem dijelu hladnjaka, crni tragovi na ventilatoru, napukla zastitna plastika od dijela koji ide direktno na procesor, a na istom tom dijelu se nalazi nekoliko linija.
Zakljucak je Cubis, da sam ovde na kraju ja jedino ispao samaricanin. Oni sigurno ne.
Kao sto sam u prethodnome postu napisao, dobro cu razmisliti gdje cu nesto kupiti.
Sve najbolje.
 
Nazad
Vrh Dno