Šta je novo?

Problem sa napajanjem RX 480

Dimce97

Cenjen
Učlanjen(a)
03.12.2013
Poruke
6
Poena
151
Posedujem modularno napajanje Thermaltake smart SE 630W. Do skoro sam imao graficku koja je trosila 175W, ali je za napajanje imala 2x6pin PCIe ulaza (i napajao sam je tako sto sam iz 1x8pin izlaza sa napajanja imao kabl sa 2x6pin grane). Nova graficka trosi manje, 150W, ali ima samo 1 ulaz od 6 pinova, i kod mene ne radi dobro (ponekad radi, ponekad se ne vrte ventilatori, ponekad stane u sred rada tako sto se pojavi sneg na sred ekrana itd). smartse_05.jpg
E sada, s obzirom da na napajanju pise "max output 120W" (pogledati sliku, nisam siguran da sam ja to dobro protumacio) imam racionalan razlog da verujem da mi fali malo snage. Da li ovo moze da se resi tako sto cu kupiti neki adapter, ili neki drugi tip kabla koji ce recimo vuci struju iz 2x8pin i spajati se u 1x6pin? Ili postoji neko drugo resenje?
 
Nisi reko koji model je upitanju graficke ali cisto da znas rx kartice mogu da povuku do 225 wati. Probaj otici kod nekoga pa probaj karticu, neko ko ima slicno napajanje tvome da vidis kako ce se kod drugoga ponasati.
 
Poslednja izmena:
Napajanje je sasvim dovoljno na 12v grani daje 588w i 49 ampera.
Citas na pogresnom mestu 120w je snaga za 3.3v/5v.
Ako je ispravno moze da pogura i dve takve karte.
 
Napajanje je sasvim dovoljno na 12v grani daje 588w i 49 ampera.
Citas na pogresnom mestu 120w je snaga za 3.3v/5v.
Ako je ispravno moze da pogura i dve takve karte.

Ima li neko onda ideju zbog cega u jednom trenutku rade ventilatori a onda u drugom prestanu skroz, zbog cega ona neko vreme radi (kad podesim refresh rate na monitoru na 60Hz ona radi dosta dugo, samo jednom se nakon dugog rada pojavio "sneg", a kad podesim na 144Hz cesto pri dizanju izbaci sneg, dok recimo na 120Hz bude neka prica izmedju - prestane da radi nakon sat vremena). Drajvere najnovije sam instalirao, ne znam sta moze da bude problem. Odneo sam karticu na reklamaciju, vratili su mi je uz odgovor da je ispravno radila u par igara u kojima su je testirali i da je sa njom sve okej.
 
Ventilatori tako rade na svim kartama danas, ne ukljucuju se dok karta ne postigne 50 stepeni.
Objasni malo bolje kakav "sneg" je u pitanju, koji monitor koristis?
Da li si pobrisao stare drajvere pre zamene karte?

Ovako problem su drajveri, nije do karte.
Resenje skini stariji drajver, na ovome radi...http://www.guru3d.com/files-details/amd-radeon-software-crimson-16-11-5-driver-download.html
Valjda ce resiti to nekim buducim drajverom, do tad instaliraj ovaj sa linka.
 
Poslednja izmena:
I ja bi ti savetovao da obrišeš stare drajvere sa drajver klikerom a onda instaliraš drajvere za kartu. Ventilatori nisu problem a ni napajanje ne bi trebalo da je problem. Proveri da li kad si u 3D rade ventilatori jer mi jedino to sumnjivo da zbog nečega ne dolazi do pregrejavanja karte
 
RX 480 vuce izuzetno malo struje.
Tako da problem sigurno nije u nedovoljno jakom napajanju.
Sve preko 500W realne snage i 400W na +12V grani ti je sasvim dovoljno.
Problem ti je sigurno sa drajverima, jer je i meni zezala dok sam je imao sa najnovijim - izbacivala je crni ekran sa "No signal" porukom.

Skini DDU, udji u safe mode, uninstaliraj srate drajvere, skini sa sajta 16.7.2 verziju.
Druga svar - proveri u WattMan-u da li ti je clock na stock vrednostima, postavi refresh rate u skladu sa monitorom, i ukljuci V-sync.
 
Nisi reko koji model je upitanju graficke ali cisto da znas rx kartice mogu da povuku do 225 wati. Probaj otici kod nekoga pa probaj karticu, neko ko ima slicno napajanje tvome da vidis kako ce se kod drugoga ponasati.

Ni jedan RX480 ne troši ni probližno toliko. Fabrički oveklokovane kartice troše oko 168 W.

@Dimce97
Probaj da rasteretiš ostale "grane" koje izlaze iz napajanja odnosno da prebaciš hard diskove na drugi izlaz.
Imao sam sličan slučaj sa jednim modularnim napajanjem i ovo je pomoglo.
 
Nazad
Vrh Dno