Šta je novo?

Stampac koji ce cesto stampati - HP CP-1025 (laser-color) ili nesto drugo ?

Brushalter

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.03.2017
Poruke
42
Poena
5
Pozdrav svima

Potreban mi je stampac (po mogucstvu i multifunkcionalni) koji ce cesto stampati stvari, i cesto u boji.

Novac na raspolaganju je 150 evra, pritom su mi svi preporucili da u toj nekoj varijanti gde uzimam laserski, ne idem na varijantu Lexmark-a (njihov jeftini laserski je 100e nov, model CS310N) vec da je HP CP-1025 (sledeci u nizu pristupacnosti po ceni, od 140e) bolji, kvalitetniji i ima mogucnost reciklaze odnosno dopune tonera koja se obavlja lako, uz zamerku da ume da bude sporiji od ostalih u klasi (lexmark samsung) sto meni nije bitno, bitno mi je da stampa, kad stampam stvari obicno ne zurim nigde.

Sa druge strane, procitah ovde na forumu da ima nekih odlicnih inkjet sa velikim kertridzima ali nisam zapamtio model a sad ne mogu da nadjem temu

Moze li mi neko reci pros/cons uzimanja 1025 modela, i da li postoji eventualno i treca varijanta za laserski u tom cenovnom rangu

Molio bih one koji se zaista razumeju da mi daju odgovor jer bi danas popodne vec trebao da idem da pazarim, hvala u napred svima
 
Ne razumem se mnogo u kolor lasere ali ono što znam je da su im toneri papreno skupi.

Ako ćeš često i puno štampati onda su ink-jet štampači možda i bolje rešenje. Nisi napisao da li ti treba za poslovnu ili kućnu primenu. Za posao obavezno traži inkjet sa pigmentnim bojama jer je otisak sličniji laseru. Za kućnu upotrebu idu štampači sa "dye" mastilom koje se razliva ako se papir pokvasi, i otisak nije baš najbolji - crna nije potpuno crna kao kod lasera, itd.

Epson L310
Cena: ~15.000
+ Jeftina štampa, nema ketridža već se boja doliva po potrebi
+ Lak za servisiranje, gomila delova i potrošne robe na aliexpressu
- Kvalitet otiska se ne može meriti sa laserom

Canon Pixma G1400
Cena: ~17.000
+ Jeftina štampa, nema ketridža već se boja doliva po potrebi
+ Pigmentna crna, kvalitetniji crno-beli otisak u odnosu na L310
- Skuplji, i teže je naći rezervne glave

Epson WorkForce Pro WF-5110DW
Cena: ~18.000
+ Sve boje pigmentne, najkvalitetniji otisak od svih inkjeta u klasi
+ Automatska dvostrana štampa (duplex)
+ Ima Wi-Fi
- Nažalost koristi ketridže, doduše ogromne. Cena je oko ~3.000 din za boje i ~4.000 za crno-beli XL. Ketridži bi trebalo da traju za oko 2.000 - 3.000 stranica, mada po isteku garancije možeš ugraditi CISS sistem za neprekidno napajanje bojom, sa kojim štampanje postaje skoro džabe.
 
Pa ti si car, hvala ti.

Razmisljam se da uzmem neki od ovih, konkretno Epson koji si preporucio zbog velicine kertridza, ILI mozda laserski iz naslova, jer sam danas otisao da ga kupim, i video radnju za dopunu kertridza. Otisao i pitao zenu unutra kakvo je stanje sa punjenjem tonera za CP-1025 i objasnila mi je, dala papiric sa cenama i brojevima tonera i zapravo ne ispada nista skuplje nego inkjet (prosecni). Takodje, kad su laserski u pitanju, svi hvale HP da je par redova ispred Lexmark odnosno Samsung budzet varijanti .. i dalje sam u nedoumici. Bilo bi lepo da mi neko da objasnjenje i za laserske, pa da znam na cemu sam. Hvala jos jednom
 
Ako ti nije potrebno stampanje u boji, proveri i Canon i-Sensys LBP151DW.
 
Takodje, kad su laserski u pitanju, svi hvale HP da je par redova ispred Lexmark odnosno Samsung budzet varijanti .. i dalje sam u nedoumici. Bilo bi lepo da mi neko da objasnjenje i za laserske, pa da znam na cemu sam. Hvala jos jednom


Na poslu imam HP M127 crno-beli laser i daje fantastični otisak, a zamenski toner košta oko 1500 din, za šta izvuče oko 1000-2000 stranica u zavisnosti od pokrivenosti. Foto-valjak se nalazi na toneru, tako da nema potrebe za reciklažom, prosto, nov toner sa novim valjkom je dovoljno jeftin da reciklaža košta isto kao i nov toner. Ako imaš mogućnosti možeš sam da radiš reciklažu tonera (praktično, dopuniš plastični prašak) ali računaj da se i valjak i mehanizam u toneru troši što će vremenom pogoršati kvalitet štampe.

HP laseri su odlični za naše tržište jer:
- proizvode se u velikoj seriji, i puno se prodaju u svetu
- dakle ima dosta rezervnih delova i tonera na Aliexpressu
- što znači jeftin i lak servis i održavanje u budućnosti

Kako ja to gledam: Samsung i Lexmark ne postižu toliku prodaju, i onda nema ni mnogo delova, pa kada nešto crkne možeš uglavnom samo da ih baciš.

Šta možeš da uradiš: otiđi na sajt neke veće PC prodavnice, i pogledaj cene zamenskih tonera za lasere u boji, pa prema tome odluči. Ja sam nešto gledao juče, za neke HP lasere C,Y,M toneri izađu oko 1500-3000 din, što mislim da je povoljno, ali velika verovatnoća da se ti laseri više ne prodaju (modeli stari 2-3 godine).
 
Nazad
Vrh Dno