Šta je novo?

laptop nece da se ukljuci

mijalkocar

Cenjen
Učlanjen(a)
26.02.2010
Poruke
719
Poena
180
kao sto naslov kazem imam 2 laptopa koja sam tako dobio vidim da su im izvadjene memorije nece da se ukljuce na punjacu se cuje klik tj kao da nesto klikce, inace nemaju ni hardove da to bude razlog kliktanja ali ne ukljucuju se sta moze da se uradi ako moze uopste ista da se uradi...
samo nemojte odgovore menjaj plocu jer plocu nigde nisam nasao ni za jedan ni za drugi.
 
Imam Fujitsu laptop i ako nema ram module ne pali si,tj samo sija lampica ali se nista ne desava...
Mozda je i kod tebe isto...
 
Laptop bez memorije mora da se ukljuci, ventilator da vrti i zavisno od BIOS-a i da signalizira da nema memorije. Ti sto samo cakcu su verovatno mrtvi to jest maticna ili neki naponski deo.
 
Ako napajanje cakce/klikce, verovatno je u kratkom spoju pa reaguje zastita. Mozes da probas da otvoris napajanje i zamenis elektrolite, to u 50% slucajeva resi problem. Ali pre svega toga, probaj taj laptop sa drugim napajanjem da vidis daje li znake zivota, ako ne nema potrebe da se mucis.
 
kao sto naslov kazem imam 2 laptopa koja sam tako dobio vidim da su im izvadjene memorije nece da se ukljuce na punjacu se cuje klik tj kao da nesto klikce, inace nemaju ni hardove da to bude razlog kliktanja ali ne ukljucuju se sta moze da se uradi ako moze uopste ista da se uradi...
samo nemojte odgovore menjaj plocu jer plocu nigde nisam nasao ni za jedan ni za drugi.

Napisi o kojm laptopovima je rec ...to kao prvo... kao drugo bez harda moze ali bez rama samo ventilator ili neka signalna lapica (capsLook ili numlock)... kao trece ako misls da cakce punjac koji si dobio uz LT
onda probaj sa drugim punjacem... sledece napisi da li gori uopste neka signalna lapica bilo koja ... kad sve to probas i dalje nece ,idemo dalje na hardver
u samom LT ....NISI DAO UOPSTE POTPUNE INFORMACIJI na osnovu kojih moze da se kolko tolko odredi ili locira kvar na daljinu... mozda na samoj ploce nema ni procesora ili svasta nesta ....AKO HOCES POMOC PISI I DAJ JOS INFORMACIJA KOJE SAM TI TRAZIO.... ovako nista ....mozda mogu da ti pomognem na daljinu samo oko lociranja kvara a za popravku je potrebno malo vise muke i znanja koje nemogu da ti prenesem preko foruma.

Pozdrav Kalisko
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno