Šta je novo?

Pojačanje WiFi signala u kući ?

cropape

Slavan
Učlanjen(a)
10.05.2007
Poruke
110
Poena
320
Imam bežićni ruter u stanu i u jednoj sobi je WiFi signal na granici prekida. Ta soba je udaljena jedno 12 m zračne linije od rutera (postoje 2 zida između)
I kolega mi kaže da za to postoji rješenje u vidu nekakvih pojačivača.
Googlao sam i naišao na nekakve uređaje gdje spominje pojačavanje WiFi signala ali brkaju me dva pojma. Spomiju se HomePlug adapteri i nekakvi Wireless range extenderi
Da li su to uređaji s istom namjenom ili postoji neka razlika među njima

Evo linkova

wirelles extender
homeplug adapter
 
HomePlug adapter nema veze sa WiFi. Njih koristiš ako hoćeš da kroz električnu instalalciju imaš LAN povezivanje. Treba ti Wireless range extender koji poboljšava signal sa postojećeg rutera i šalje ga dalje, samo je pitanje kako ovo u praksi radi i kakve brzine pruža.
 
Poslednja izmena:
Šta mi ti predlažeš da uzmem, kako bi imao jači signal u sobi.
HomePlug ili Extender
 
Moraš extender da uzmeš samo ti je moj savet da, ako možeš, prvo testiraš kako to radi u praksi.
 
Evo ovako posto sam imao do nedavno isti problem kao i ti sve sam resio kupovinom sledeceg extendera

http://www.nebo.co.rs/TP-Link-TL-WA850RE-300Mb/s-univerzalni-zidni-bezi%C4%8Dni-N-Range-Extender-1-x-UTP-10/100Mb/s

Postoji i dual bend verzija ovakvog extendera na sledecem linku

http://www.nebo.co.rs/TP-Link-RE200-AC750-WiFi-bezi%C4%8Dni-ekstender-dometa-750Mb/s-univerzalni-dual-band-24-5GHz

S' obzirom da sam pre nedelju dana pazario prvi tip extendera mogu reci da sam prezadovoljan sa njihovim radom

Pre svega dizajn samog uredjaja je veoma moderan pa se sjajno uklapa u enterijer sobe u kojoj se postavlja.

Sa tehnicke strane uredjaj radi vrhunski pre svega vrlo lako u dva koraka se povezuje na vas ruter i siri mrezu na skoro 10m u radijusu oko njega

Kvalitet samog prenosa signala odnosno stabilnost i brzina prenosa je na maksimalnom nivou

Gubitak brzine ako uopste i postoji je neznatan tako da je brzina uglavnom maksimalna koliko dobijate putem wifi-ja i na maticnom ruteru

Vrlo se lako podesava i potpuno besumno radi, a za one kojima treba tu je i jedan LAN port.

Kupi ovo i neces sigurno pogresiti to ti ja govorim iz prve ruke e sad jedino ako ti je prezagusen etar u tvojoj okolini pa da uzmes dual bend uredjaj u suprotnom nista vise od onog sa prvog linka ti ne treba

Pozdrav i svako dobro
 
Našao sam ovde jedan uređaj te me zanima da li odgovara našim standardima (frekvencija, napon 220 v itd.) kako se nebi zeznuo kupivši nešto šta nebi mogao koristiti.
Nigdje ne piše da li radi na 220 ili 110 V
 
Po viljuskama bih rekao da radi na 220, jer onaj za 110 ima.drugacije viljuske...

Sent from mTalk via "bad" WP
 
Sudeci po slikama i EU plugu radi na 220V. Pitanje koliko je to dobro (vjerovatno s*anje u najavi) i ozbiljno kad prodavac nije cak ni detaljne informacije stavio, a i cijena 9$.
We have EU/UK/US plug type in stock, will shipped to you EU plug as defautly,for other type of plug,please leave a message.
 
Ima detaljna specifikacija + ovo:
Keulkkj.jpg



Sent from mTalk via "bad" WP
 
Nazad
Vrh Dno