Šta je novo?

R9 290/290x Bluescreen 0x01ea code

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bastovan

Poštovan
Učlanjen(a)
05.12.2016
Poruke
23
Poena
54
Ovim postom bih želeo da pomognem svim članovima koji čitaju ovo i imaju problema sa gore navedenom temom. Naime,u pitanju je bluescreen kod 0x000001ea ili 0x100000ea koga prouzrukuje grafička karta r9 290 ili r9 290x (naravno,svestan sam da su i druge grafičke kartice okidači ovog problema,ali ću se ja sada fokusirati samo na ove dve)...

Ako Vam se ikada desilo ovo što se i meni desilo,pokušaću da objasnim i čemu je problem i kako da ga rešite,jer vrlo dobro znam kakav je stres u pitanju prilikom doživljaja samog problema.

Grafička kartica je radilo skroz ok,dok je god nisam stavio u drugu matičnu ploču i zamenio procesor. Kada sam to odradio,počeo sam da dobijam bluescreen/bsod. Preko blue screen view programa sam mogao da vidim koji su pokretači bsod-a. Ako znate da su Vam fajlovi atikmdag.sys/atikmpag.sys i dxgkrnl.sys pokretači bsod-a,siguran sam da će Vam ovaj post 200% rešiti Vaš problem.

Atikmdag.sys se odnosi na drajver grafičke kartice,dxgkrnl na sam direct x engine. NE,nije ni drajver ni dirext x verzija problem. Problem je Vaš BIOS.

Nemojte se ni mučiti,kao što sam se ja mučio,da skidate starije drajvere,zarad neke 'stabilnosti sistema',da downclokujete frekvencije,da dižete base clockove ili da koristite BILO KAKVE PROGRAME KAKO BI STE REŠILI PROBLEM!!!
Čemu sve to ako Vam je GPU dobar??? Ne gubite vreme... Ako je to to čime ćete 'popraviti grafičku karticu' onda je bolje izvadite iz kućišta i zgazite je nogom više puta,jer to neće rešiti problem.

Da pretpostavimo da imate updateovan windows,drajver za grafičku karticu i direct x itd itd,znači,da Vam je računar barem što se tih fajlova tiče,u top stanju, 'up to date' i da i dalje dobijate bsod... Proverite verziju Vašeg biosa. Recimo da imate matičnu ploču iz 2005-6-7-8,a koristite GPU iz 2009-10 ili 2016-17,najniži update biosa će biti godina prozvodnje same matične ploče,a to može stvoriti nekompatibilnost između GPU I MB,vrlo jednostavno i logično. Ako ste sigurni da MB podržava new age GPU i da dalje dobijate bsod,to je zbog nekompatibilnosti između SOFTWARE-a, a ne izmedju HARDWARE-a. Znači,problem nije u delovima,već u programskim jedinicama između gore navedenih delova.

Nije tačno da se fleshovanje biosa odnosi SAMO na poboljšanje rada novodolazećih procesora,već se odnosi i na sve novije hardverske jedinice koje planirate da ubacite u Vašu matičnu ploču.

Fleshovanje biosa može biti veoma problematično i lično,ne preporučujem neupoznatim ljudima da 'prčkaju oko toga'.

Ukoliko Vam nestane struje tokom fleshovanja biosa,brikovaćete matičnu ploču i tada je samo možete baciti u kantu za smeće. Preporučujem,ljudima koji ne znaju kako se fleshovanje radi,da odnesete u servis ili kod nekoga ko zna to da radi i da vam apdejtuje BIOS na najnoviju verziju.

Postoje na youtubu milion snimaka kako se fleshovanje biosa radi,vrlo je jednostavno i lako,ali,opet ponavljam,radite to na sopstvenu odgovornost.

Posle fleshovanja biosa,podešavanja u biosu stavite na 'load optimised settings' (vrlo bitna stavka,jer novije verzije biosa mogu promeniti neka podešavanja automatski nakon fleshovanja istog).

Ako odradite gore navedeno i dalje dobijete bsod,ja cu dati moju adresu,a vi dođite i upucajte me u čelo,a siguran sam da dotle neće doći zato što,opet ponavljam,siguran sam 300% da će ovaj post rešiti svima problem.

Izvinjavam se na dugačkom postu,možda he moglo manje/više da se napiše,ali eto,mislim da je ovo dovljno.

Hvala lepo i svako dobro!
 
Bravo za post, narocito za osecanja koje si ovde izneo.
Ako bi moglo malo opsirnije kako je teklo brikovanje ploce, kako si se osecao, plakao si...?
Ps. navedi i marku papirnih maramica, boju rukava ili vec sta koristis.
 
Show program :D

P9 Lite TT
 
Bravo za post, narocito za osecanja koje si ovde izneo.
Ako bi moglo malo opsirnije kako je teklo brikovanje ploce, kako si se osecao, plakao si...?
Ps. navedi i marku papirnih maramica, boju rukava ili vec sta koristis.
Citiraj mi tekst gde sam rekao da sam brikovao plocu :D Inače,hvala na ismevanju...
 
Tekst je površan, može da prođe u Blicu ili Kuriru. Nije za ovaj forum.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno