Šta je novo?

Brickovana maticna ploca

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Bastovan

Poštovan
Učlanjen(a)
05.12.2016
Poruke
23
Poena
54
Poštovanje svim članovima foruma. Kao što se može pretpostaviti o čemu se radi,s obzirom na naslov teme,interesuje me da li postoji ikakva mogućnost oporavke/restauracije brickovane matične ploče?

Hvala.
 
...bas si dao puno informacija..:)

Sent from my Redmi Note 3
 
Nije bitno koliko sam informacija dao,interesuje me ono sto sam napisao,a lepo piše šta me interesuje :)
 
Poštovanje svim članovima foruma. Kao što se može pretpostaviti o čemu se radi,s obzirom na naslov teme,interesuje me da li postoji ikakva mogućnost oporavke/restauracije brickovane matične ploče?

Hvala.
Brickovana usled neuspešnog flashovanja BIOS-a? Ako je tako preporuka za Čika Peru sa foruma :)
 
Poštovanje,tako je,neuspešno brikovanje MB prilikom fleshovanja iste :) Hvala na preporuci.
 
Sad se još praviš pametan, a nisi pročitao pravilnik foruma. Ploča može da se brikuje na različite načine i mogućnost oporavka zavisi od toga kako je brikovana. U tvom slučaju, izvadi se eprom i upiše se novi BIOS i vrati nazad.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poštovanje,tako je,neuspešno brikovanje MB prilikom fleshovanja iste :) Hvala na preporuci.

Mislis reci da je bilo neuspesno flesovanje biosa za MB koje je izazvalo "brikovanje" ploce?
Definitivno postoji mogucnost "popravke"...
Nadji servis valjan ili servis kod uvoznika za te ploce ili da sam proguglas kako za tu plocu da ubacis ponovo ispravan bios...
 
Poslednja izmena:
I pre toga proveri da li ploca ima Dual BIOS ili slicnu opciju gde postoje 2 fizicka EPROM-a, i eventualno koja je procedura na tvom modelu da se vrati bios iz ispravnog.
 
Ne lozite se, @Bastovan nema pojma o cemu vi to a jos manje o cemu sam prica, samo rilja a pravac ne drzi...
https://forum.benchmark.rs/showthre...-Bluescreen-0x01ea-code&p=5029838#post5029838

Nemoj molim te da se tripujes i da stavljas tu neke linkove,jer ovaj post je jedno,a post oko bluescreena je drugo. Stvarno ne znam u čemu si ti pronašao povezanost? Kao što samo pitanje glasi ove teme,mene je interesovalo da li matična može da se sredi posle neuspešnog fleshovanja,odkud ti znaš da se to meni desilo? Možda pitam u ime nekog drugog možda... Tako da,gde srljaš 'odma,stani malo,razmisli,pa onda komentsriši...
 
Sad se još praviš pametan, a nisi pročitao pravilnik foruma. Ploča može da se brikuje na različite načine i mogućnost oporavka zavisi od toga kako je brikovana. U tvom slučaju, izvadi se eprom i upiše se novi BIOS i vrati nazad.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

A kako se to ja pravim pametan? Obrazloži ako ti nije teško :D
 
Pa tamo piše da treba postaviti precizna pitanja sa što više informacija o problemu koji imaš da bi neko mogao adekvatno da ti pomogne... I kada te neko pita daj još neku informaciju, ti se praviš pametan. Da si bio korektan, dobio bi traženi odgovor veoma brzo. Ovako, forum je dobio još nekoliko bespotrebnih poruka u kojima korisnici traže dodatne informacije.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Pa tamo piše da treba postaviti precizna pitanja sa što više informacija o problemu koji imaš da bi neko mogao adekvatno da ti pomogne... I kada te neko pita daj još neku informaciju, ti se praviš pametan. Da si bio korektan, dobio bi traženi odgovor veoma brzo. Ovako, forum je dobio još nekoliko bespotrebnih poruka u kojima korisnici traže dodatne informacije.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Moje pitanje je bilo vrlo jasno. Moglo se odgovoriti sa 'da' ili 'ne'. Ni u jednom trenutku nisam napisao da lično ja imam taj problem. Mene je interesovalo samo da li može ili ne može,a to što neki članovi ne znaju da čitaju,uključujući i tebe,nije moj problem. ;)
 
Na dobronameran savet ideš nogom. Dobro, sad znam kakav si pa ću pripaziti na tebe ubuduće.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno