Šta je novo?

gtx280 mi crkava

..i meni se desava da na 2 sek ekran zacrni pa se povrati (izbaci https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=217249&d=1481848698) ..jednom mi se desio i taj no signal (iskljucim komp na dugme pa ukljucim), na 7ci sam od decembra i koje god drajvere sam stavio isto, medjutim na starim sa diska 312.22 se to ne desava ali npr. ne mogu da igram btf 4 trazi novije drajvere :D sada sam na ovim poslednjim nekoliko dana i nije bilo fizickih problema medjutim izbacuje ovo u info Pogledajte prilog 224834 i stalno je ista poruka bilo koji da su drajveri ti novi.

p.s ne desava mi se u igricama vec dok kromujem ili kad je desktop

da li ti je verzija windowaa ona gen 2 (generation)? probaj mozda ti ovo upali https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-display-driver-stopped-responding-and-has-recovered-error/ solucija 3 narocito, mada meni nista ne pomaze :D mada probacu sa 365.10 ako ovi zadnji budu zezali, inace da li sve stiklirate kad instalirate drajvere? ja samo drajver i physics mozda je do toga nesto....

To su seljaci iz nvidie krivi za to.
Kupio sam bio gt710 i za malo da je reklamiram zbog toga.
Znaci surfovanje, gledanje filmova, samo prekida sa tim driver stop working.
Igrice do duse rade bez problema.
I jedva nadjoh resenje.
1 sam iskljucio u browzerima hardware acceleration i to je radilo, ali je izgledalo kao da je v-sync iskljucen i cepala se slika.
Naravno, gledanje filmova ista prica, pucanje drajvera.
I nije mi se svidelo da se uopste zajebavam sa problemima koje su oni napravili i za malo da odem i da reklamiram i da trazim Radeona.
Zadnje sto sam nasao i probao i upalilo je za sad:
U nvidia control panelu: Power management mode - promeni na Prefer maximum performance i moraces refresh rate za monitor da ogranicis na 59Hz.
To je meni resilo problem.
 
Poslednja izmena:
^interesantno.

U jednom(meni bliskom :D) racunaru sa gts 450 se desava ovo pucanje drajvera i cepanje slike.

Probacu ovo sto si napisao ovih dana, nadam se da ce pomoci.

P9 Lite TT
 
@qQq : hvala ti aj cu da probam, vratih se na 365.10. Prerano sam pohvalio poslednji drajver radio je nedelju dana ok, a sad se uopste pitam koliko ce i on izdrzati (365.10) a imao sam teoriju da radi 100% :)

p.s ceo log log.jpg
 
Evo meni opet pucaju...
Ili cu i ja da probam neke starije drajvere ili cu da je reklamirm.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ja da li je pekao,to su nagadjanja...Nema dokaza za to,ako mislis da je pecena,tuzi me Haskom tribunalu. Na kraju krajeva,ja je nisam pekao sigurno,kakvu sam je kupio,takvu cu je i prodati. :D
 
Ja sam hteo jednom da pecem r9 270 koja je bacala artefakte pa sam dosta istrazivao, ali sam na kraju odustao jer sam citao negde kako nije bas najzdravije da se pece u rerni u kojoj se priprema hrana.

Koliko se ja razumem postupak je poprilicno jednostavan. Skines kuler i onu plastiku gde se prikljucuje ventilator, ocistis pastu i stavis kartu na tepsiju tako sto je balansiras na kuglama od izguzvane aluminijumse folije (tako da folija ne dodiruje nigde ge je lem) i da sam cip gleda na gore. Rerna se zagreje na 200-210 stepeni i onda se stavi 10 minuta. Nakon toga je pustiti da se lagano ohladi i to je to.

Neka me neko iskusniji ispravi i dopuni ako sam nesto lose napisao.

Ako su artefakti, verovatno je Vram.
Tačno je. I funkcioniše obično. Ako ne zagori :).
Problem je najčešće u lemu koji vremenom dotraje i gubi provodnost, pa se pri visokoj temperaturi isti topi i opet dobija kontakt. Ali to ti je samo privremeno rešenje, sem ako nećes svaki put kad se opet desi da je pečeš :D
Ja bih pre probao sa Flux-om i reballingom na čipovima koji zahebavaju. Praktično kupiš bočicu Flux-a, staviš na sastave i zagreješ. Mada je i to opet, privremeno.
A čuo sam da su neki i loš lem na pločama krpili smešom flux-a i praha za lemljenje, i da je to navodno neko trajno(?) rešenje. Sad, kako to funkcioniše, nemam pojma.
 
Los je to fazon sa pecenjem u rerni.
Pa ima duvaljki za male pare da se uzmu jbt.
Ja sam moju GTX 560Ti Hawk pod duvaljku i prodao je za 20e sa opisom sta sam joj radio i kako sam je vratio iz mrtvih.
Naravno, posle je taj lik preprodavac prodao za 50-60e kao u savrseno normalnom stanju xD
Dosta ljudi mi se bilo javilo na KPu da je uzme, tako da cuvajte se.
To sto ima nalepnice ne znaci da nije duvaljkom radjena.
Ja krastavac zelim mirno da spavam pa sam je zato i cenio 20e pa ko hoce da rizikuje neka rizikuje.
 
dao sam liku 8800 gt alfa dog za 500 din pravila te artifakte i to, lik je odradio na duvljakU 450c valjda i dao na kp za 25e, gledam komentar lik mu se klanja ja reko dal da mu se javim da mu kazem da je produvao reko nisam taki :D
 
dao sam liku 8800 gt alfa dog za 500 din pravila te artifakte i to, lik je odradio na duvljakU 450c valjda i dao na kp za 25e, gledam komentar lik mu se klanja ja reko dal da mu se javim da mu kazem da je produvao reko nisam taki :D

Možda je samo za nju kupio duvaljku pa gledao da bude egal :d
 
ma nije :) nbt svima zelim all the best! :beer:
 
Ja sam tu r9 270 prodao kao neispravnu za 5000 na KP, lepo napisao i caps lock NEISPRAVNO baca artefakte. Ljudi poludeli za oglasom, pun inbox poruka, svi ubedjeni da ce je je srediti i zaraditi. :D:laugh:
 
To su seljaci iz nvidie krivi za to.
Kupio sam bio gt710 i za malo da je reklamiram zbog toga.
Znaci surfovanje, gledanje filmova, samo prekida sa tim driver stop working.
Igrice do duse rade bez problema.
I jedva nadjoh resenje.
1 sam iskljucio u browzerima hardware acceleration i to je radilo, ali je izgledalo kao da je v-sync iskljucen i cepala se slika.
Naravno, gledanje filmova ista prica, pucanje drajvera.
I nije mi se svidelo da se uopste zajebavam sa problemima koje su oni napravili i za malo da odem i da reklamiram i da trazim Radeona.
Zadnje sto sam nasao i probao i upalilo je za sad:
U nvidia control panelu: Power management mode - promeni na Prefer maximum performance i moraces refresh rate za monitor da ogranicis na 59Hz.
To je meni resilo problem.


Identičan problem i kod mene sa GTX750. Igre rade bez problema, a MPC-HC i driver crash. Ako ti išta znači, zadnji na kome se to meni nije dešavalo je v365.19 najnoviji drajver. Vidjećemo kako će raditi sa tvojim sajvetima.
 
Ma ne vredi nista.
Imam osecaj kao da se graficka adaptira na bilo koju promenu i krece sa pucanjem drajvera xD
Taman pomislim da sam resio problem i eto ti ga nazad :D
Probacu sa tvojim drajverima pa javljam.
 
....tripujem da ima veze sa windowsom fgagdfgdgdfggdfgdf.jpg

ili sa procesorom eventualno jer pri ulasku u safe mode takodje pise P05-04-17_11.44.jpg

a taj "kernel" izbacuje u toj video error fail poruci uvek
 
Ne znam vise sta da mislim.
Imam i gt 210 i evo sa njom sve sljaka bez problema.
Najverovatnije cu da je reklamiram pa da vidim sta ce da bude.
 
a jesi li probo na win10? pa inace meni je zadnji drajver radio 7 dana i izbacio 1 fail nije da me **** konstantno al nekako cim pocne deluje da se sve vise zapati.. mada nije od tada evo drugi je dan.
 
Ma ne zelim da menjam windows kako bi mi graficka radila.
To je njihov problem ako ne radi na win7.
Trazicu im kintu nazad ako takva neka prica bude bila.
 
pojma nemam mene da cuknem u drvo :D ne **** previse... lik koji se bas razume mi je rekao da je to grafa ja iskreno mislim da ima veze sa windowsom jer verziju androgalaksi nije hteo ni da mi podgine dok je ovu gen2(generation) bez problema
 
Ne znam vise sta da mislim.
Imam i gt 210 i evo sa njom sve sljaka bez problema.
Najverovatnije cu da je reklamiram pa da vidim sta ce da bude.

Ako neće ni sa v365.19 onda stvarno ne znam da li je kod tebe problem kod drajvera. Ja ako bi pokušao da reklamiram grafičku ne bih uspio jer je u igrama sistem stabilan čak i ako grafička udara u plafon od 80°C nekoliko sati, a od snijega i artefakata ni traga ni glasa. Mada, ne treba izuzeti i činjenicu da je eventualno nešto Microsoft nešto zeznuo u nekom od apdejtova i sad ga zabole ona stvar da to popravi. Meni nije toliki problem kad se drajver sruši jednom dnevno dok gledam nešto u MPC-HC, veći mi je problem ako je u tom trenuntku pokrenuta virtuelna mašina u VMware Player-u.
 
ja bi to menjao lagano samo nzm kako ce da im dokaze... a inace dal u win7 uopste i postoji BSOD? meni to nije ni jednom izbacio dok je na xp znao kad otvorim jedno 658 crom tabova
 
ja bi to menjao lagano samo nzm kako ce da im dokaze... a inace dal u win7 uopste i postoji BSOD? meni to nije ni jednom izbacio dok je na xp znao kad otvorim jedno 658 crom tabova

Meni ne izbacuje BSOD, samo ekran zacrni na sekudn i dobijem poruku kod sata da se drajver za grafčku srušio i da je uspješno oporavljen. Upgrade na 10 Enteprise 2016 LTSB će pokazati ko je krivac, a to ne znam kad će biti. Ako me sjećanje dobro služi, jedan Radeon korisnik je imao isto problem u 2D režimu dok je 3D bio rock solid.
 
@ qQq
Samo da obavjestim da nakon instalacije aprilskog kumulativnog apdejta za 7 nisam imao još nijedan slučaj pucanja drajvera tokom reproduckije video fajlova. Kakva je situacija kod tebe?
 
E pa aj probacu danas sutra da apdejtujem pa cu da se javim.
Isprobavao neke drajvere ovih dana i ista prica.
Do duse sad ako nista drugo, od kako sam apdejtovao windows, ne pukne mi VLC ili MPC-HC ne puknu, nego se samo zacrni slika na 2-3 sekunde i nastavi da ide film/serija dalje.
To me je pre ubijalo, jer svaki put kad puknu drajveri, pukne i program koji je bio upaljen tad.
 
Ipak problem nije riješen jer mi se drajver opet srušio. :crash:
 
Meni to sve opet smrdi na graficku.
Ne moguce da drugim ljudima sa istim grafickama sve sljaka najnormalnije.
 
Meni to sve opet smrdi na graficku.
Ne moguce da drugim ljudima sa istim grafickama sve sljaka najnormalnije.

Meni se više čini da su kod mene drajveri ili Windows instalacija u pitanju. Ako mogu da igram Crysis 3 i ostale igre nekoliko sati dok je GPU load zakucan na 100% i temperatura visoka i nema nikakvih problema, prije će biti da drajver brljavi u 2D režimu.
 
Nazad
Vrh Dno