Šta je novo?

gtx280 mi crkava

Nišlija_1992

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
08.03.2015
Poruke
706
Poena
30
pre nekog vremena znalo je da se desi u toku igre samo mi izadje crn ekran,monitor se ugasi i kaze: no signal,a cujem takodje i zvuk te igre,ali zamrznut,kao da se sve ukocilo. evo sad,ovih par dana,sve cesce mi se desava,a od cinoc i zvanicno ne nemogu nista igrati. evo recimo,cs:go,udjem u glavni meni,crn ekran i no signal. udjem u dotu 2,20-30 sekundi i ista prica. graficka nije overklokana trenutno,ovih dana sam cackao nesto oko refresh rate-a na monitoru,uglavnom vratio sam sve to na default itd...nisam drajvere reinstalirao,cisto sumnjam da ce pomoci. a s obzirom da se desava samo igre kad koristim,ne znam da li da sumnjam na grafu ili na napajanje? grafika se ne pregreva,daleko od toga. thermaltake pokazuje dobre napone. generalno,otkad je imam ovih par meseci,nista nisam pipao,sem sto sam je low level overclockao i radila je extra. i da kazem da kad sam je uzeo,kad sam upalio monitor prvi put bez drajvera,bez icega,bila je jedna vertikalna linija preko celog monitora na sredini,mozda je bila debela 2cm,ne secam se tacno. ali nije to bila neka gadna puna linija,nego onako,blaga,kao da je zamrljano,kao da si recimo presao mokrim prstom preko monitora,eto tako. uglavnom,nestala je kad sam nvidia drajvere instalirao. jedan covek mi kaze da ta linija znaci da je grafika pecena nekad ranije.
pomoc,misljenje,hvalaaa...:smoke:

evo i slike,pa vidite jel ima nesto cudno ovde. :)
tyy.JPG yyy.JPG
 

Prilozi

  • yyy.bmp
    409.9 KB · Pregleda: 150
Poslednja izmena:
Sugradjanine dragi, jel to ona ista karta koju ti je pola foruma savetovalo da ne uzimas? :D

Pa kreni od brisanja drivera sa DDU i reinstalacije novih.
Ako je isto da najnovijim, probaj nekoliko starijih verzija drajvera.

Koje je to napajanje uopste?

P9 Lite TT
 
Zemljace,napajanje je Thermaltake TR2 500W. Ne,savetovali su me da ne uzimam gtx275. A ja uzeo gtx275,pa prodao,pa kupio gtx280. Ovo mi je prva falicna kartica do sad,prakticno prva stvar koju sam kupio - neispravnu. Iako sam mislio da ce sve biti okej,jer ta linija se izgubila posle instaliranja drajvera i ono...radila karta extra ovih 2 meseca. Doduse,karta trazi napajanje sa 40A,a moje ima 29A. Ali opet,to je za slucaj 100% opterecenja. Sto se tice drajvera,bice uradjeno.

Slike napajanja,koje je teralo gtx275 bez problema,dugo vremena. A gtx280 trosi samo 20w vise struje i to pri punom opterecenju (236w). Ja puno opterecenje u zivotu nisam postigao,tako da mislim da napajanje otpada. Mislim,u jednoj jedinoj igri koju koristim,procesor ne prelazi 50% i graficki procesor ne prelazi 40%. Isto vazi i za ostale komponente graficke.
https://www.google.rs/search?q=ther...0NnSAhXFVRQKHfjgCH4Q_AUICCgB&biw=1366&bih=662
 
Poslednja izmena:
..i meni se desava da na 2 sek ekran zacrni pa se povrati (izbaci https://forum.benchmark.rs/attachment.php?attachmentid=217249&d=1481848698) ..jednom mi se desio i taj no signal (iskljucim komp na dugme pa ukljucim), na 7ci sam od decembra i koje god drajvere sam stavio isto, medjutim na starim sa diska 312.22 se to ne desava ali npr. ne mogu da igram btf 4 trazi novije drajvere :D sada sam na ovim poslednjim nekoliko dana i nije bilo fizickih problema medjutim izbacuje ovo u info 122323.jpg i stalno je ista poruka bilo koji da su drajveri ti novi.

p.s ne desava mi se u igricama vec dok kromujem ili kad je desktop

da li ti je verzija windowaa ona gen 2 (generation)? probaj mozda ti ovo upali https://www.drivereasy.com/knowledge/fix-display-driver-stopped-responding-and-has-recovered-error/ solucija 3 narocito, mada meni nista ne pomaze :D mada probacu sa 365.10 ako ovi zadnji budu zezali, inace da li sve stiklirate kad instalirate drajvere? ja samo drajver i physics mozda je do toga nesto....
 
Poslednja izmena:
probacu to sto si rekao,ali nije mi jasno kako je grafa radila 2 meseca odlicno i jasno je da se to pre retko desavalo,a sad se desava cesto,sumnjam na fizicki kvar kartice. probacu danas i underclock svih frekvencija za po 50mhz i javicu. :)
 
ne pomaze downclock,cak ni za 100mhz po svim tackama. ubacio sam stare drajvere 196. verzija,ne pomaze. idem sad da sklopim opet celo kuciste i graficku cu rasklopiti,potraziti vidljive fizicke kvarove,pa sklopiti opet.
 
rastavio graficku i sklopio,nisam video nikakvih fizickih anomalija,ima paste i termalnih traka,nista nije odlemljeno,barem se ne vidi golim okom. kartica moze da se desi i da radi,moze i da ne radi. juce sam pustio dotu 45 minuta,radila. posle sledeceg paljenja racunara nije htela ni jednu igru da pusti. sta je ovo,ne znam.
 
Ipak na kraju dana radi se o kartici koja je stara 9 godina, a vrlo moguce i da je pecena nekad. Ako nakon reinstalacije drajvera, koristeci DDU podrazumeva se, i dalje nastavlja da se ponasa tako, verovatno joj je zivot pri kraju nazalost :(

Edit: Nakon pecenja kartice uglavnom rade jos 3-6 meseci.
 
Poslednja izmena:
Moje iskustvo. 560ti, posle prvog pečenja radila godinu dana. Posle drugog pečenja radi već dve godine...doduše, pre drugog pečenja je često renderovala. Posle.drugog samo 2D, i ponekad CS.
 
Auu :O Tri godine vara smrt znaci. A ja svuda citao kako posle drugog pecenja radi jos krace. Jel u rerni kod kuce ili servis? :D
 
Ja sam 6850hd pekao pre nekih 10-ak dana (crkla totalno, posle starting windows baci bljesak i crnu sliku) i evo da kucnem u drvo radi...


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
P ne znam sta da radim. Ne smem da pecem,nisam to nikad radio. A vrlo je moguce da je vec pecena. Jel se skidaju DVI konektori,sva plastika? :(
 
Ja sam hteo jednom da pecem r9 270 koja je bacala artefakte pa sam dosta istrazivao, ali sam na kraju odustao jer sam citao negde kako nije bas najzdravije da se pece u rerni u kojoj se priprema hrana.

Koliko se ja razumem postupak je poprilicno jednostavan. Skines kuler i onu plastiku gde se prikljucuje ventilator, ocistis pastu i stavis kartu na tepsiju tako sto je balansiras na kuglama od izguzvane aluminijumse folije (tako da folija ne dodiruje nigde ge je lem) i da sam cip gleda na gore. Rerna se zagreje na 200-210 stepeni i onda se stavi 10 minuta. Nakon toga je pustiti da se lagano ohladi i to je to.

Neka me neko iskusniji ispravi i dopuni ako sam nesto lose napisao.
 
Ne mogu da verujem,od pocetka cele price,upste nije problem graficka...gtx280 ispravna 100%,radi ko sat... :Klanjanje
 
Poslednja izmena:
Pa sta je pravilo problem?

P9 Lite TT
 
Izvadio sam treci po redu modul ram memorije i radi sve,prolazi benchmark...Treci modul je marke RC MEMORY i razlicit je od prva dva (CRUCIAL),ali je od 2GB i puno mi znaci. Izduvao sam sve slotove usisivacem,sad razmisljam da vratim treci modul,ne mogu bez njega nista. Mogu da ga vratim ili u treci ili u cetvrti slot,ne znam. Sva memorija mi je pre par dana prosla test,onaj ugradjeni Windows Memory Diagnostic. Al ne mora da znaci da treci modul ne valja,mozda slot ne valja,haos...mozda mu maticna ne daje dovoljno struje,ko ce ga znati. Sta dalje da radim,ima neko ideju?
 
..ja od kad bez fiziksa poceo da instaliram (mislio sam da je fiziks potreban za neke igrice ili tako nesto:) ] vec samo ciste drajvere sve radi ok :type:
 
Probacu to za physx,ali ne verujem da ce pomoci. Ram pravi problem,radi samo sa 2gb,cim stavim 4gb,nece. Dobijem crn ekran kad krene igra. Zamalo da ispecem zdravu karticu jeb*te....
 
Sad kad se prodaje onda je memorija problem a ne graficka , zeli da uvali nekom poluispravnu?
 
Ne znam kako do sad niste provalili... koju god temu da nislija otvori, ili se ukljuci u neku, to je zesca smejurija... U pocetku sam mislio da je troll, ali onda sam skontao da je samo.... da ne vredjam bolje :)
Uvek se upecaju neki ljudi, pa se tema zesce otegne...
 
Ovo je bas ono sto ljudi kazu "nije kako izgleda". Juce u 15:10,na prethodnoj stranici ove teme,sam otkrio da je grafika zdrava 100% i da je problem ram memorija. Tada sam otkrio gde lezi problem i odmah vam javio ovde,posteno,zar ne? Zatim sam na OVOJ stranici napisao u 15:44 o cemu se radi,malo detaljnije. Taj post mozete videti na ovoj stranici,gore na pocetku stranice. Zatim sam oglas za prodaju na ovom forumu u sekciji "mali oglasi" stavio u 15:46,sto se moze proveriti. Zatim sam takodje na ovoj stranici u 17:33 napisao "zamalo da ispecem zdravu karticu jeb*te..." Dalje,oglasi za moju karticu postoje na jos nekoliko drugih sajtova i to vec mnogo duze nego ovde. A TEK POSLE SVEGA TOGA,juce sam i ovde stavio oglas,sa namerom da "ubrzam" prodaju. :) I to naravno,tek nakon sto sam se uverio da je grafika zdrava,tad sam znao 101% da grafika radi ko kineski s...ocu reci svajcarski sat. :D Znaci DOK SU MI TRAJALI oglasi za karticu,cinilo mi se da je ona pocela da zeza,ali NIJE ONA,nego ram. Pa sta drugo misliti kad dobijes crni ekran,nakon sto krenes da igras igru? Na sta drugo sumljati,nego na grafu. Ko se iole razume u racunare,posumljace na grafu. Ali eto,nije grafa,nije onako kako se cini. Tako da svi oglasi ostaju i dalje,cisto ono,hvala Bogu da je sve u redu sa karticom,umalo da je ispecem zdravu,pu pu pu,daleko bilo...Da je unistim,ko zna sta bih bilo. Ako neko zeli jos dokaza,evo iste moje teme na forumu "TOM'S HARDWARE". Kao sto se moze videti,kad udjete tamo,skrolajte malo na dole i videcete gde sam napisao da je grafika zdrava i da sam shvatio da je problem ram. To je juce napisano,imate i datume. Odmah posto sam otkrio da je krivac ram memorija. Ne znam samo kome sam prvo javio da je sve okej,da li na TOMU ili ovde,nebitno skroz.

evo je tema sa TOMA:
http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3365059/gtx280-randomly-working-working.html

I naravno,tu je i licna provera za potencijalne kupce...:) Ocrniste me bez potrebe,pojedinci neka mi se izvine,ako imaju trunke ljudskosti. :)
 
Poslednja izmena:
Ovo je bas ono sto ljudi kazu "nije kako izgleda". Juce u 14:44 sam otkrio da je grafika zdrava 100% i da je problem ram memorija. Moj post o tome se nalazi na ovoj stranici,evo ga gore malo iznad, na pocetku ove stranice. Zatim sam oglas za prodaju na ovom forumu u sekciji "mali oglasi" stavio u 15:46,sto se moze proveriti. Zatim sam takodje na ovoj stranici u 17:33 napisao "zamalo da ispecem zdravu karticu jeb*te..." Dalje,oglasi za moju karticu postoje na jos nekoliko drugih sajtova i to vec mnogo duze nego ovde. Juce sam i ovde stavio oglas,sa namerom da "ubrzam" prodaju. :) I to naravno,tek nakon sto sam se uverio da je grafika zdrava. Znaci DOK SU MI TRAJALI oglasi za karticu,cinilo se da je ona pocela da zeza,ali nije ona,nego ram. Pa sta drugo misliti kad dobijes crni ekran,nakon sto krenes da igras igru? Na sta drugo sumnjati,nego na grafu. Ko se iole razume u racunare,posumnjace na grafu. Ali eto,nije grafa,nije onako kako se cini. Tako da svi oglasi ostaju i dalje,cisto ono,hvala Bogu da je sve u redu sa karticom,umalo da je ispecem zdravu,pu pu pu,daleko bilo...Ako neko zeli jos dokaza,evo iste moje teme na forumu TOM'S HARDWARE. Kao sto se moze videti,kad udjete tamo,skrolajte malo na dole i videcete gde sam napisao da je grafika zdrava i da sam shvatio da je problem ram. To je juce napisano,imate i datume.

http://www.tomshardware.co.uk/forum/id-3365059/gtx280-randomly-working-working.html

I naravno,tu je i licna provera za potencijalne kupce...:) Ocrniste me bez potrebe,pojedinci neka mi se izvine,ako imaju trunke ljudskosti. :)

Dok je ne prodas, uzmi stavi fen na 100% dok se igras. Greje se taj cip dosta, predpostavljam da ti je 58c iz gpuz pod idle izmereno.
 
Nema potrebe,to je jako bucno,kao avion. Smeta mi,ne cujem nista ni preko slusalica. Nikad ona nije ni bila na 100% fan po njenoj odluci,jedino kad ga ja nastelujem,cisto da cujem kako zvuci. :D Odavno sam ugradio dva mala ventilatora,jedan ispred graficke i jedan iza. Pricvrsceni za kuciste i hlade bilo koju graficku koju stavim u slot,nema problema. I R7 240 kad bih imao,ja bih koristio te dodatne ventilatore,jer sam takav covek. Nemam klima uredjaj,tako da...sto hladnije,to bolje. :D U Doti 2,pri dosta visokim podesavanjima,ne prelazi 81c. I hvala lepo na savetu!


trenutna:
rtyrtyy.JPG
 
Poslednja izmena:
ovi poslednji drajveri konacno rade bez problema bravo za nvidiu :D
 
Dalje,oglasi za moju karticu postoje na jos nekoliko drugih sajtova i to vec mnogo duze nego ovde. A TEK POSLE SVEGA TOGA,juce sam i ovde stavio oglas,sa namerom da "ubrzam" prodaju. :) I to naravno,tek nakon sto sam se uverio da je grafika zdrava,tad sam znao 101% da grafika radi ko kineski s...ocu reci svajcarski sat. :D Znaci DOK SU MI TRAJALI oglasi za karticu,cinilo mi se da je ona pocela da zeza,ali NIJE ONA,nego ram.

Čak i da je sve što kažeš istina, karticu si aktivno oglašavao na drugim mestima čak i u trenutcima kada si mislio da je ona problem. Mene bi bilo sramota da uradim nešto tako...
 
Poslednja izmena:
Pitanje za moderatore, zasto ne banujete ovog lika ?! Ajd sto je seljana na ulici, televiziji, autobusu, u saobracaju, pa zar mora i ovde da bude?
 
Nece me banovati,jer ja prodajem zdravu karticu,to je utvrdjeno i provereno. Problem je resen,ne napadajte me vise zbog nicega.
 
Decko, ti ne kapiras poentu. KAda si je oglasio nisi naveo da ima problem. Znaci muvara si i neces je prodati ovde. Da sam ja moderator popio bi momentalni ban.
 
Nazad
Vrh Dno