Šta je novo?

Sapphire rx 480 nitro+ 4gb curi ispod kartice

Mozda je najbolje staviti nesto ispod karti da ne curi na napajanje i maticnu, tipa neki karton ili nes slicno..
 
Tako je to kod sapphirea kad se tek pojave karte prvi modeli su najbolji kasnije izbace 10 verzija iste karte i pocnu zakidat, recimo obicni Nitro bez+ oznake zakinut je na dosta mjesta pisali smo vec o tome.

To voli da radi i Gigabyte sa matičnim pločama
 
Pa ovo što kaže La.Prestige mene dodatno brine. Moraću naći neko rešenje za to. Npr. pelene za Nitro. :)
Inače sa hwinfo64 sam izmerio temp od GPU i VRM na mom rig-u.
Deluje ok.
vrm480.jpg
 
Mozda gresim ali mislim da je to silikonsko ulje koje drzi te termalne trake svezim, e sad verovatno su te bas natopljene. Ne bi trebalo da provodi elektricitet ali ako zamasti konektore dok se ne obrise nece raditi.
Imam razne nove termalne trake kuci, ne pitajte me odakle mi, dosta ih je zamascenih, ima i onih suvljih ali se koriste za cipove koji se manje greju tipa Intel chipset i sl.

Sent from my Coolpad E501_EU using Tapatalk
 
Sve moje nitro+ kartice stoje u horizontalnom polozaju, kao u kompu sto bi bile, kod mene nema curenja, bar ne jos uvek, mozda je slucajnost, a mozda se skuplja negde to ulje pa ceka da je nakupi da bi procurelo.
 
nece cureti kada su horinzontalno postavljene. Kada su projektovane nisu mislili da ce stojati vertikalno kao kod nas i nije se javljao problem sa termlanom trakom da ce pustita tu mast
 
citam ovu temu a iznad na istoj strani stoji baner reklama za istu karticu kao "stvorena za gamere" haha
 
Pa verovatno ako se koristi onako kako treba, tj. za igrice, onda mozda i ne procuri nikad :)
 
Ma da, ovde smanjujemo napon, klokove i stavljamo dodatno hladjenje, gamer odcepi napon i klokove da ima fps veci za 2, i to jos u kucisti, propisa ona tamo odma :p

Послато са HUAWEI Y300-0100 уз помоћ Тапатока
 
Ima i nas gamera koji uradimo mali undervolt i vozimo na stock kloku, zasto bih za 5-6% performansi povecavao ionako nabudzen stock napon i klok i time dobio mnogo vise od 5-6% na temperaturi,potrosnji i brzini ventilatora.

Pa meni Nitro+ 470 ne prelazi 65C, ventovi pritom ne prelaze 25,6% i to u GTA V gde je svaki detalj nasviran do maximuma koji karta moze da izdrzi a pritom prebaci 60FPS.

Mislim da je jedino u furmarku islo do oko 68-70, ne secam se tacno, a ventilatori oko 30%.

Undervolt od 1.15 na 1V [emoji4]

P9 Lite TT
 
To curi ona termalna traka (neko ulje iz nje - prosto se raspada)sa zadnjeg back-platea.

Imas pozadi 5 vijaka koji drize taj lim. Odvrni ga i skini bacplate. Obrisi to sto je iscurelo ubrusom za ruke (karticu i taj "silikon"), a sam backplate nemoj ni vracati. Zavrni nazad tih 5 vijaka. Kartica je bez backplatea hladnija.

A da li se gubi garancija ako se skine backplate?
Da li je iko reklamirao grafiku kojoj je skidan backplate?
 
To curi ona termalna traka (neko ulje iz nje - prosto se raspada)sa zadnjeg back-platea.

Imas pozadi 5 vijaka koji drize taj lim. Odvrni ga i skini bacplate. Obrisi to sto je iscurelo ubrusom za ruke (karticu i taj "silikon"), a sam backplate nemoj ni vracati. Zavrni nazad tih 5 vijaka. Kartica je bez backplatea hladnija.

A gde je tu logika, ako backplate služi da odvodi toplotu, a skine se ?
 
Skinuću jednu kartu sa riga sutra i skinuti backplate pa ću javiti šta sam uradio i dobio. Takođe ću je vratiti nazad bez njega i uporediti temperature.
 
Pa javi, i mene interesuje da li se bolje hlade karte bez backplate-a...
 
Nazad
Vrh Dno