Šta je novo?

Povezivanje zvucnika sa TV-om

Zejtin014

Poštovan
Učlanjen(a)
22.12.2014
Poruke
38
Poena
55
Pozdrav, da li postoji adapter koji bi iz 3 RCA kabla (odnosno 3 bela i 3 crvena) konvertovao u AUX (ili neki drugi audio izlaz)?
Na slici su povezani sa DVD plejerom koji ima ulaz za njih, dok TV nema.
91eaefd7dfac6ad3a2e85432d0777360.jpg

Hvala na pomoci!
 
'Ajd' još jednom, ali polako i redom šta si hteo i sa čime da povežeš.
Inače AUX nije izlaz, već audio ulaz.
Na slici su povezani izlazi iz DVD plejera a ne ulazi.
 
Sad vidim i ja da sam zamrsio (i da sam napisao glupost za AUX) [emoji16]
Hocu da povezem zvucnike koji imaju izlaz u vidu 3 crvena i 3 bela RCA kabla sa TV-om (Sharp - LC-32CHE5111E digital LED TV) . Posto ne mogu direktno da ye povezu, interesuje me koji bih adapter mogao kupiti da ih uparim sa TV-om. Hvala
 
Opet nisi precizan - zvučnici imaju ulaz a ne izlaz (pretpostavka je da je to set zvučnika sa aktivnom elektronikom, odnosno sa ugrađenim pojačalom).
Šta TV ima od konektora za audio signal (sem za slušalice)?
 
Šta imaš od izlaza na TV-u?

Inače, ne može to što hoćeš. Tvoji zvučnici su 5.1 sistem. Sa slike nije jasno da li su aktvni ili pasivni (niskobudžetni kućni bioskopi često koriste te RCA činčeve kao izlaz pojačala prema zvučnicima (što je nebuloza, al' ajde...)). Ali svejedno, bili aktivni bili pasivni, ne možeš svih 6 povezati na TV. Možeš dva komada.

Da li na tom uređaju što si dao mutnu sliku, taj optički konektor što imaš, da li je on input ili output? Ako je input, možeš TV povezati optikom na taj uređaj, te on da glumi pojačalo.
 
@Zek kada sam rekao izlaz mislio sam na kablove koji izlaze iz njih. Nema nigde pojacala, tako da su sa aktivnim pojacalom.
Uredjaj sa slike je DVD, a nisam siguran da li je optocki konektor input ili output. Pogledacu i poslacu bolju sliku ovih dana.
Pretpostavljam da meni treba input opticki konektor na tom DVD-u.
A TV ima sledece konektore:
bf6d959ec5e258c1e371a0a49d06f352.jpg


Hvala na pomoci!
 
Nema nigde pojacala, tako da su sa aktivnim pojacalom.
Pazi ovako, svaki zvučnik da bi radio mora da ima ispred neko pojačalo (bilo to spakovano unutar recimo subwoofera ili bilo klasično integralno pojačalo).
Mnogo bi pomoglo da daš neku sliku tog zvučničkog kompleta pa da se vidi šta se može uraditi.
Na TV-u imaš 2xRCA audio izlaza koji se mogu povezati na neko pojačalo, pa dalje na zvučnike.
Ukoliko imaš aktivne zvučnike, probaj da povežeš onaj par činčeva (beli+crveni) koji je za prednje zvučnike u sistemu sa ovim konektorime na TV-u i trebalo bi da dobiješ nekakav zvuk. Već ti je NShappy rekao da sa TV-om ne možeš povezati sve zvučnike iz tog seta.
 
@Zek kada sam rekao izlaz mislio sam na kablove koji izlaze iz njih. Nema nigde pojacala, tako da su sa aktivnim pojacalom.
Uredjaj sa slike je DVD, a nisam siguran da li je optocki konektor input ili output. Pogledacu i poslacu bolju sliku ovih dana.
Pretpostavljam da meni treba input opticki konektor na tom DVD-u.

Još uvek brkaš pojmove, al' ajd, napredujemo po malo. :p

Ako na DVD imaš optical IN (ili ponekad piše spdif-in), to je najbolja opcija, jer tada televizor kačiš optikom na taj tvoj DVD, te će raditi svi zvučnici. Televizor svakako ima spdif izlaz.

Odakle ti ovi podaci o priključcima na TV? Malo su mi sumnjivi, jer piše da ima 2xRCA (što je retkost danas) a ne piše da ima SPDIF što imaš sigurno.
 
Poslednja izmena:
Batalio sam kao sto ste mogli primetiti. Izvinite sto nisam ranije ulazio na forum i odgovorio :/ Hvala svima na pomoci u objasnjenju
 
Pozdrav ljudi, da ne pravim novu temu pisacu ovde. Imam ovaj tv pise da ima Digital audio out(optical). JA hocu da povezem tv na dvd player koji ima subwoofer i dva zvucnika, evo i slika dole. Citao sam da mi treba ovo. Jel moze tako da se poveze ili postoji neki jednostavniji nacin. Pokusavao sam sa RCA kablom i sa onim sto ima 3.5mm sa jedne i dve bananice sa druge strane, ali nece.

slika:20257856_10213596111638814_106522446_o.jpg
 
Poslednja izmena:
Tako može da se poveže i to bi bilo najbolje. Ovih konvertora ima na KP ako te baš mrzi da čekaš 15-20 dana. Piše da ima i "headphone out" pa može i preko njega.
 
Tako može da se poveže i to bi bilo najbolje. Ovih konvertora ima na KP ako te baš mrzi da čekaš 15-20 dana. Piše da ima i "headphone out" pa može i preko njega.
Pod uslovom da na dvd plejeru ima aux in, što se sa slike ne vidi.
 
Onda je OK, ne vidi se na slici šta piše (da li je in ili out).
 
Evo da i ja pitam nešto slično a da ne otvaram novu temu. U pitanju su klasični kompjutetski 2.1 zvučnici, kako ih povezati na LG TV koji ima optički audio izlaz? Izvinjavam se ako je bilo slično pitanje...

Послато са Redmi Note 5
 
Hvala obojici na odgovorima.
 
Da ne otvaram temu pošto vidim da se ovde pisalo o sličnim stvarima a ja o njima nemam pojma
Treba da mi stignu neka dva bosse zvučnika na poklon pa sam planirao da ih nakacim na tv a pošto sam instalaciju već ubacio u zid a oni nisu veliki icice na zid iznad tv-a, na utičnici imam činčeve slikao sam i šta imam na TV-u treba mi savet kako odnosno čime povezujem i da li moram preko pojačala/receivera da idem ili može direktno?
6d7ec578498c9eb40ae53c3bfef3aa69.jpg
b451665a55116a0b8adc6750868ef5c8.jpg
2be7c3babd5350ceec356a22b6ad7e64.jpg


Sent from my MI MIX 3
 
Ako su pasivni zvučnici (bez pojačala u sebi), a predpostavljam da su takvi, treba ti neko pojačalo za njih i neki jednostavni DAC da povežeš optički digital out sa TV-a na pojačalo.
 
Pretpostavljam da su pasivni pošto ih nisam video još uvek samo znam da su "mali" kako mi je rečeno, videću onda neko jeftinije polovno pojačalo ili receiver da pazarim samo mi reci da li treba da vodim računa o nečemu da bi mogao da to povežem ili može bilo koje i ako moze neki link za taj dac koji završava posao pošto se bas ne razumem u ovu temu. Hvala

Sent from my MI MIX 3
 
Nazad
Vrh Dno