Šta je novo?

Acer Aspire ES 15 - Touchpad problem

Nemanja24

Poštovan
Učlanjen(a)
14.03.2017
Poruke
4
Poena
51
Pozdrav ljudi, kupio sam pre 10ak dana navedeni laptop i imam problem sa touchpad-om.
Naime, levi, desni klik, scroll, sve savršeno radi, međutim postoji mehanička/tehnička greška, desni klik kao da ima dva stepena - klik ispod klika. Nadam se dame razumete šta hoću da kažem.
Imam osećaj kao da je pukla neka žabica što drži touchpad ispod desne strane/desnog klika.
Da li je neko imao slična iskustva?Šta mi je činiti?
Naravno, mogu da ga nosim u ovlašćeni servis, međutim izbegavam to iz razloga da mi tamo komp ostane 2 meseca, da ga razbucaju, a glanc nov, radi savršeno (sve osim navedenog). Nisam imao lepa iskustva sa servisima generalno tako da to izbegavam maksimalno. I sad bih ga sam otvorio i pokušao da rešim problem, međutim prestaje mi garancija ukoliko to uradim.
 
Ако имаш гаранцију не вреди ти покушавати сам, однеси и сачекај, неће 2 месеца, за 40 дана мора да се среди квар. хД

Послато са K012 уз помоћ Тапатока
 
Ако имаш гаранцију не вреди ти покушавати сам, однеси и сачекај, неће 2 месеца, за 40 дана мора да се среди квар. хД

Послато са K012 уз помоћ Тапатока

40 dana ukoliko ne nađu rupu u proceduri :) a za to vreme mogu da zaradim za novog (radim na laptopu).
 
Па пробај скини тастатуру и тач пед, имаш на ЈТ како се то ради, па провери шта те интересује, али како сам сконтао све ради лепо, само десни клик мало више утоне кад кликнеш?

Послато са K012 уз помоћ Тапатока
 
Da, radi sve, samo desni klik preskače, u pitanju je neka mehanička greška - kao da je pukla neka žabica, kao da postoje dva klika jedan ispod drugog.
Lako bih ja to raskomadao, međutim gubim garanciju ako otvorim kućište, a ne gubu mi se baš dve godine garancije :)
 
Ne gubi se garancija ako nemas stickera na sarafima i tako to, tih naljepnica na nekim mjestima.

Sent from my G
 
Trebalo bi da laptop ima plastiku koja puca kada se otvara. Mogu u servisu lagano da skontaju da je otvaran... Nemoj nikako ceo laptop da rastavljaš kada već imaš garanciju. Ne zezaj se nego u servis... Mada ako je online kupovina možeš i da ga vratiš...
 
Poslednja izmena:
Ako je stvarno puklo nesto (kao sto kazes u prvom postu) onda ti verovatno nece ni priznati garanciju uz obrazlozenje da si fizicki ostetio laptop.

Ako je System One servis (bili su za Acera) zaduzen za garanciju, kod njih si morao da potpises papir da u slucaju da neces da ti popravljaju (da platis popravku) moras da platis (bilo je 1800 din ako se dobro secam) bez obzira sto je laptop u garanciji.

Ovako je bilo pre nekoliko godina, ne znam da li je jos uvek.
 
Raspitao sam se i postoji nalepnica ako se skida tastatura i tpuch pad. Samo skidanjem baterije se ne gubi garancija (nema nalepnice).
Nije online, u radnji je kupljen.
Što se tiče System one, on jeste ovlašćeni ali nije jedini, postoji još jedan - KimTec. Iskreno radije bi išao u KimTec. Jedino se plašim toga da neće priznati, u svakom slučaju ću videti da odnesem, iako ću da izgubim mesec dana zbog toga...
Hvala svima na odgovorima :)
 
Nazad
Vrh Dno