Šta je novo?

Intel Pentium G4560 Noctua u12s

AleksandarNS

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
17.10.2015
Poruke
66
Poena
9
Pozdrav svima.

Kupio sam Intel Pwntium G4560 i koristim ga sa Noctua u12s hladnjakom. Temperature su od 21 do 26 stepeni u idle. Interesuje me da li tako mora da bude jer sam vec dva puta montirao procesor i temperature su sa ovim hladnjakom bile identicne ? Gledam kod drugara i5 6500 sa istim hladnjakom idle 14 do 20 stepeni. Da li je to do procesora ? Mozda sto je ovaj slabiji ? Hvala.
Valjda se Kaby Lake ne greje vise od Skylake.
Ne znam.
 
Poslednja izmena:
Sa vazdusnim hladnjakom temperatura u idle, u slucajevima kada su ocitavanja tacna(kod amd-a su losa ocitavanja u idle), zavise vise od temperature u sobi/kucistu nego od samog hladnjaka.

Ako je identicna pasta na oba procesora i RPM ventilatora je isti u idle, u isto provetrenom kucistu, sobna tempetatura je to sto pravi razliku.

Svakako i jedno i drugo su i vise nego odlicne temperature, ne bih razmisljao o tome uopste.

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Odradjen je neki Prime 95 test. Ne moze da predje 38 stepeni. Valjda je u redu to.
Ne razumem se ja bas mnogo. Hvala na pomoci.

Sve je isto, pasta, hladnjak, a u sobi mi je sada hladnije. Ni da mrdne ispod 21-22 stepena.
Valjda je Kaby Lake takav.
 
Poslednja izmena:
Sve su to odlicne tempetature, ne brini [emoji4]

P9 Lite TT
 
Hvala ti puno. Prodao sam staru-novu konfiguraciju, trebale su mi hitno pare. Ostalo mi je samo kuciste Fractal Design Define C Window i Noctua u12s, a kupio sam B250M d3h plocu, 1x8 Kingston 2400 cl12, Samsung 850 EVO 250gb i Intel Pentium G4560. Ovo pisem jer mi treba pomoc i oko graficke, da ne spamujem forum sa temama. Da li bi se lepo uklopila 1050 TI ? Nemam vise od 160e. A da imam jos 50 kupio bih rx 470 bez razmisljanja.

http://i.imgur.com/TdGKLzJ.jpg
 
Poslednja izmena:
Naravno da bi se lepo uklopila 1050ti, ako ne mozes da se strpis malo i uzmes polovnu 470 pod garancijom ili neku jeftiniju izvedbu, a novu.

Rx 470 je dosta bolja opcija, mada je 470 u nekim igrama koje su CPU intenzivne bottleneckovana od strane G4560. Primeri su ti Gta V,BF1 multiplayer i slicne situacije.

Sa 1050ti toga ima dosta manje jer je dosta slabija od 470, neki zato imaju misljenje da je bolje uzimati 1050ti uz Pentiuma. Ja se s tim ne slazem.

S vremena na vreme izleti neka polovna 470 za 180-190e, bila je cak i nova Xfx True OC kod nas u radnjama za ravno 24.000, kad odbijes postarinu na karte kupljene na KP to ti dodje oko 190e.

Ako ti je hitno da uzimas odmah, neces polovno i gledas do 160e onda je 1050ti jedini izbor za tebe.

Edit:

Nema na cemu [emoji4]

P9 Lite TT
 
Poslednja izmena:
Hvala ti jos jednom puno si mi pomogao. I mislim da cu za sada cekati. RX 470. Imam osecaj da je bolja skoro 35 - 45 posto. Po nekoj slobodnoj proceni. Ako me izda strpljenje ili ne budem mogao da skupim pare, idem na 1050 TI u nasim radnjama jer ne bih radi 1500 - 2500 dinara da punim dzepove preprodavcima.
 
Prodaj taj U12S sta ce ti za g4560 i uzmi RX470 Nitro+ preko mađara a i ima na KP i po oglasima na ovom ili susednom forumu mozda neka RX470 koriscena u garanciji 2+god :)

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Hvala ti jos jednom puno si mi pomogao. I mislim da cu za sada cekati. RX 470. Imam osecaj da je bolja skoro 35 - 45 posto. Po nekoj slobodnoj proceni. Ako me izda strpljenje ili ne budem mogao da skupim pare, idem na 1050 TI u nasim radnjama jer ne bih radi 1500 - 2500 dinara da punim dzepove preprodavcima.

25-30%
 
U domacim radnjama modeli 1050ti su bukvalno par hiljada dinara od pocetnih rx 470.

Pre bih uzeo Xfx True Oc za 24.000 ili bilo koju drugu 470 nego i najbolji model 1050ti.

P9 Lite TT
 
Како купити преко тих "Мађара"? Како функционише то?

Sent fra min ONEPLUS A3003 via Tapatalk
 
Ništa lepše nego dobar cpu cooler u kućištu, doduše ta noctua je stvarno težak overkil. [emoji1]
 
Ništa lepše nego dobar cpu cooler u kućištu, doduše ta noctua je stvarno težak overkil. [emoji1]

Da znas da jeste. Ja bih je odmah prodao da nekome treba. Mozda i ima nekg kome treba a meni stvarno ne. Radi posao i ovaj boks kuler. Pretezak overkill. :) Malo mi je i neprijatno, kuler od skoro 9k na procesor od 8k. To je za daleko bolje masinerije od procesora i konfi.
 
Možeš i da probaš, da imaš fanless hladnjak za CPU. :D

Samo pripazi kad ga teže opteretiš, biće malo vreo. Doduše u LinX-u i prime95, za ostalo baš i ne verujem.
 
Moze da proba, dobar hladnjak i taj upaljac od procesora.

Bila bi fora da koristi bez ventilatora :D

P9 Lite TT
 
Btw, taj drugar sa idle temp od 14-20C će da nazebe... Ako je procesor na 14C u sobi mu je ispod 10C ;)

Sent from my Mi 4i using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno