Šta je novo?

priprema sajta za online i kako ga postaviti

atosic47

Cenjen
Učlanjen(a)
16.09.2013
Poruke
265
Poena
170
Pozdrav,
vec neko vreme se zanimam sa html i css pa sam napravio jedan prost sajt od nekoliko stranica sa slikama i kratkim tekstom, vezbanja radi. Ceo projekat se sastoji od 5 notepad.html fajla i 20ak slika. Kada otvorim browserom bilo koji od tih notpad fajlova sve lepo radi, otvara svaku stranicu vidi se svaka slika onako kako sam zeleo da se vidi. Problem je nastao kada sam hteo da pokazem drugarima, a da im ne saljem na mail folder sa svim fajlovim, vec sam hteo da to bude "online". Nasao sam neki free sajt za te stvari "KISSr" koji bi trebalo da funkcionise preko dropboxa, i dobijam link preko kog ljudi mogu da pristupe tom sajtu ali nesto ne funcionise.
Ako neko zna neki drugi, jednostavniji nacin da ovo uradim neka mi da savet.
zanima me i da li je neophodno da imam neki "index'' fajl, njega stalno vidjam, ali ja ga nemam sva 5 fajla se zovu kao poglavlja koja sadrze.
Unapred zahvalan
 
Najlakse ti je da ga postavis na neki free hosting sajt, recimo 000webhost. Samo prekopiras i to je to.
Index ti je glavni fajl, on ti je pocetna stranica (homepage), znaci napravis index, pa tu ubaci linkove koji vode ka ovim ostalim.
 
Poslednja izmena:
hvala na odgovoru. Ja sam preimenovao glavni fajl u index.html, a iz ostalih html fajlova sam samo prepravio linkove da citaju index kao home i to je to. Izvinjavam se ako sam pitao nesto banalno, ali tek sam poceo sa ucenjem pa mi i sitnice predstavljaju problem.
 
Nazad
Vrh Dno