Šta je novo?

ETF, FON ili RAF?

Faks u Novom Sadu, Nisu, Sarajevu... gde god da stanujes je na 10 min nogama :p

U BG mozes i sat da putujes u jednom smeru, nekad i duze autobusom.
Bec ima metro sto je olaksavajuca okolnost ali kada bi prevoz bio ko u BG putovao bi satima. Bec ima fenomenalan kampus doduse, drugi univerzum u odnosu na BG.
 
Nas'o si Wien porediti, jedan od top gradova svijeta u svakom pogledu. [emoji23]

Sent from my G
 
U tom smislu blizi je Beograd Wien-u nego ostali gradovi exYu Beogradu.
 
Molim vas za savet. Imam 29 godina i razmisljam da promenim struku, tj. da se ozbiljno posvetim programiranju. Da li mislite da sam suvise mator za to? Takodje da li bi ste mi savetovali da upisem ETF ili mozda RAF? Bojim se da me niko ne bi zaposlio u ovim godinama...
 
Evo jedna preporuka za sve koji žele da upišu opšti na ETF-u pa onda RTI modul. Nemojte. Prvo, zato što je sam opšti na etfu jako, jako težak u prve dve godine, uči se bukvalno sve. Drugo, rekao bih da preko 90% ljudi koji upisu opsti zele bas isti modul kao i Vi - RTI, tako da ukoliko niste “streber” sanse su Vam jako male.

RAF je odličan fakultet, svakako bih rekao da je u rangu sa etfom, ako ne i ispred. Ipak, nemojte da očekujete da je lagan.

FON je dosta lakši od oba, prijemni je neuporedivo lakši, sediš na pola metra od drugih kandidata na prijemnom, pustaju da se izlazi u wc itd, sam fakultet, bar ono sto sam cuo od ljudi koji tamo studiraju, je da je poprilicno lagan, odnosno da nije mnogo tezak. Ionako sve sto ti treba mozes da radis kod kuce, fakultetsko zvanje vise nije toliko ni bitno.
 
Ne znam sta znaci "streber" ali uvek vazi da 8-10 sati rada dnevno obezbedjuje ispunjenje necijih zelja i snova. Koliko ulozenog rada toliko se i vraca, prost zakon koji vazi uvek.

Isto tako vazi da ko zeli da bude programer nije mu potreban fakultet vec pametno usmerenje, rad i disciplina kod kuce.
Fakultet daje druge stvari, osim naucnog pristupa tu je i akademski networking i socijalizacija u struci, koji sutra u zivotu dobro sluze i nisu losa stvar.


Evo nesto podataka sa Etfa i statistike za izbor smerova:

- Samo prva godina je opsta, smerovi se dele pocevsi od druge godine

- Od prvih 100 zelja za izbor smera, cak 45% ide za smer Signali, a za RTI oko 33%

- Prvu zelju pri izboru smera dobije oko 85-90% studenata. Smer moze i da se promeni ako se ocisti prva godina i u drugoj ima bar 37 od 60 EPSB poena.
 
- Samo prva godina je opsta, smerovi se dele pocevsi od druge godine
Pre Bolonje su prve 2 godine bile iste za sve smerove, posle je promenjeno da prva godina bude ista
- Od prvih 100 zelja za izbor smera, cak 45% ide za smer Signali, a za RTI oko 33%
SiS su 90% isti ispiti kao Energetika, a čak i u moje vreme su ostali smerovi bili popularniji, tako da mi je ovo baš neverovatno.
RAF je odličan fakultet, svakako bih rekao da je u rangu sa etfom, ako ne i ispred. Ipak, nemojte da očekujete da je lagan
Lol, kako da ne
 
@ cvoruga:
davno je to bilo pre bolonje, skoro 15 godina, a predmeti na signalima
se bas veoma razlikuju od predmeta na smeru energetika.

pozdrav
 
Nazad
Vrh Dno