Šta je novo?

NE cuje se govor glumaca

moze ova verzija K-Lite codec 12.9.5 full
 
Instalirao i pustio preko media playera isto ne cuje se govor glumaca
 
Zvuk imam samo u pot playeru sa ovakvim podesavanjem[video]http://prnt.sc/ejf3xo[/video]
 
Ovako. Lepo ti instaliraj drajvere za zvucnu od ploce. Kad zavrsis sa time, klikni desnim dugmetom na ikonicu zvucnika u donjem desnom uglu. izaberi Playback Devices. Onda klikni jednom na tvoju zvucnu, pa onda ispod toga na configure. Izaberi pod audio channels stereo. Dole idi na nest, next, pa finish. I to je to. To je samo u slucaju ako ti se ne pojavi AC 97 Realtek Zvucnik, isto u danjem desnom uglu, kojim otvaras control panel zvucne.

Ako imas tako nesto, mozda nije zvucnik, ali obicno kada prevuces misem preko njega, pise Realtek HD audio manager ili AC97...sta god.
Ovako mu je otprilike izgled: realtek.jpg
Mozda je i ovakav, s obzirom na Gigabyte plocu: b5b0e965_Realtek.jpeg

U svakom slucaju, mora da ti se HD Audio manager pojavi kao ikonica u Control Panelu Windowsa.

E i tu mozes da menjas stereo/quad/5.1.
Stavis lepo na stereo.

I probaj na kraju kroz VLC Player, a pre toga skini kodeke, KLite i sl. sta god da si instalirao.
 
Poslednja izmena:
Udji u Realtekov HD MAnager i ukljuci Virtual Surround.
TEnG7f7.png
 
A ono bi film sa pantomimičarima... :d
 
Ajde samo da proverimo
Da li ti u Control Panelu zvucne, kako sam ti objasnio stoji da ti je sistem zvucnika 2.0 ili 2.1? (u zavisnosti od da li je Realtek HD Audio ili kroz Windows Playback devices)
 
Problem resen ovako [video]http://prnt.sc/ejxdsh[/video]
Sada imam zvuk sa ovim postavkama
 
Sad je proradilo kada si smanjio zvuk jednog zvucnika na preko 60% , nesto nije u redu sa zvucnicima , naprimer meni kada su u prekidu slusalice balance smanjim od jednih slusalica na 0 i kao rade obe , ovako se cuje samo odjek i cudan zvuk , probaj da smanjis balance jednog zvucnika do kraja ako se oba zvucnika cuju(a ne bi smelo) kabal od zvucnika ti je u prekidu , mozes sa balance trikom da ih koristis , probaj zvucnike na drugi kompijuter ako ne verujes , balance opcija je da se smanji jedan zvucnik , nikako ne smeju oba 2.0 zvucnika da se cuju kada se smanji balance od jednog zvucnika.
 
Poslednja izmena:
Simptom je kao da su zvucnici spojeni preko vrucih krajeva,bez mase.Ili su u kontra fazi
 
Zvuk imam samo u pot playeru sa ovakvim podesavanjem[video]http://prnt.sc/ejf3xo[/video]

Anjas, tvoj citirani screenshot kaže da ti je i dalje setovan surround.
Kroz celu temu ja još uvek ne vidim odgovor na pitanje, da li ti je sistem setovan da radi kao stereo, ili kao surround?!?

MORA BITI STEREO!

Dok ne nađeš gde se sistem forsira da radi u stereo modu, i dok ne vidiš šta je tu setovano, džaba gubiš vreme i menjaš drajvere i plejere, i igraš se volume klizačima za pojedine kanale.

Dalje, mogao bi biti problem i sa konekcijama zvučnika, bilo da su pogrešno povezani, bilo da je konektor neispravan. Proveri gde su ubodeni zvučnici.
Ako su dobro ubodeni, isključi zvučnike iz računara, i ubodi ih u telefon, da vidiš da li ispravno i simetrično rade.

Pobaj i da ubodeš neke slušalice u računar, na mesto gde su bili zvučnici, da proveriš kakav je zvuk na njima.

Da li na kućištu imaš i prednje audio konektore? Oni takođe mogu napraviti problem.

.
.
.

Ali sve to sa žicama nema mnogo smisla proveravati dok nepobitno ne utvrdiš da ti računar zaista svira u stereo režimu.
 
Poslednja izmena:
Koja je fora, vec na tri-cetri teme nailazim gde se odgovaraju na postove koji su stari 6. meseci pa do 3-4. godine?
 
Ju! Vid' stvarno.
krastavac. jedan krene odgovorom na mator post, i onda ja k'o da je tema ganc nova.
To je ovaj Mladenovski digao par bajatih postova?!?

Sorry svima...

:(
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno