Šta je novo?

NE cuje se govor glumaca

anjas

Slavan
Učlanjen(a)
18.08.2008
Poruke
201
Poena
319
Narode imam problem nece zvuk nesto da radi najbolje windows 7 64bita u pitanj na nekim klipovima ima zvuka negde ne na primer pustim neki film sa dts zvukom cuje se samo muzika iz filma dok glumci dok pricaju ne cuje se da li to ima veze sa hd audiom. ako trebaa okacicu i slike molim za pomoc
 
Okacices slike na kojima cemo videti da se ne cuje govor? Jedva cekam :D

Probaj drugi player, meni se VLC mucio sa nekim serijama enkodiranim u x265, dok ih je KM player sasvim normalno pustao.
 
ma mislio sam na slike tipa drajver koji je i to
 
Verovatno je podesen surround sound.
Svuda namesti na 2.1 ili headphones ili sta god koristis.
 
Prvenstveno u OS. Verovatno imas neki audio manager u system tray (pored satica dole desno).
Ima ih nekoliko ali su slicni uglavnom. Pod speakers nadji configuration i tu podesi stereo/heaphones/2.1... i sve u zavisnosti od toga sta koristis.

Sam player bi trebao da povuce ta podesavanja i da zna o cemu se radi.

Ako ti ne uspeva, mozes i da proveris da li su, u racunaru, konektori na pravom mestu, odnosno da neki mikrofon npr, nije zalutao medju zvucnike pa da ga sistem detektuje.
 
nemam mikrofon imam monitor crt vga kabl zvucnici genius 2 zvucnika stereo
 
Realtek® ALC887 codec
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
* To configure 7.1-channel audio, you have to use an HD front panel audio module and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.
to mi je maticnoj
 
evo sta stoji u devise manageru

[video]http://prnt.sc/ej9ddq[/video]

a ovo stoji u playback devise

[video]http://prnt.sc/ej9e6e[/video]
 
Poslednja izmena:
Ako imas 2.0 zvucnike mozes koristiti Microsoftov driver , obrisi realtek slobodno , trebalo bi da Windows ima genericke.
 
slusaj kada pustim preko wnampa mp3 fajl ja imam zvuk muzike ali se glas pevaca slabo cuje ili ne cuje uopste, jedino imam dobar zvuk kada pustim ovaj fajl cuje se sve dobro[video]http://prnt.sc/ej9lnd[/video]
 
nista se nije promenilo na fajlu gde ima zvuka ima ga i dalje a gde ga nema nema
dal ne mora da se restartuje
 
Klikni na speakers pa onda dole levo na configure i onda izaberi stereo
 
da ne treba da instaliram AC'97 Audio Codecs
 
Da li je to GOM plejer?
Bar mi deluje slično po ovome za File info. Jedino me buni to za winamp, ali ko će ga znati kako je ripovan mp3.

Pritisni slovo "V" tokom reprodukcije i izaberi "Disable" (imaš verovatno uključeno "Cut voice"). Može i desni klik pa Audio/Voice Filter/"Disable".

Bar mi deluje da je tako nešto u pitanju, klinci pravili iste gluposti pošto je pauza na Space a V tačno iznad :)
Ako je neki drugi plejer, idi u opcije i reset na fabričko/instalaciono podešavanje i ponovo ga pokreni.
 
Samo nije ni jasno kako onaj fajl radi a ovo nece isto tako i na youtubu neki radi neki nece ovo sto nece znaci cuje se samo muzika u pozadini
 
Jesi li uopste probao sa drugim plejerom?
 
Da ga sad ne instaliram i istražujem,
Ako nemaš Klite kodek pak, skini i instaliraj. Imaš tamo MPC, media player classic, pa vidi kako ide iz njega.
Onda skoro sigurno znaš da nije do plejera, kodeka... pa tražiš oko audio drajvera šta je u pitanju.

Našao brzinski ovu sliku:
YH4gnJI.png
Probaj tu gore reset na default ili pod audio... nemam pojma, valjda neko koristi pa će bolje da zna :)
 
Covece ovo izgleda pomaze cuje se zvuk glumaca kada pricaju posle podesavanja
 
Hajde instaliraj K-Lite codec pack ako već nisi do sada i da eliminišeš kodeke.

Sledeće, klikaj po brojevima i na strlici broj 4, DEČEKIRAJ sve ako je nešto čekirano (to sa leve strane, druga stavka je voice cancellation).
Untitled-1.jpg
Verovatno je uključeno, kao i treba da jeste, override Realtek drajvera, pa se čuje u plejeru a ne na youtbe-tu.
U krajnjem slučaju ima na zadnjem "Advanced" tabu "restore defaults" dugme.
 
Nazad
Vrh Dno