Šta je novo?

Problem sa tonerom štampača: Lexmark e120

DULEmajstor

Poštovan
Učlanjen(a)
12.03.2017
Poruke
31
Poena
59
Pozdrav društvo.
Evo mog problema:
Naime na papirima ima neke prljave linije sa srana, i tačkice neke što ćete videti iz priloženih slika.
Toner u njemu je dopunjavan više puta, kad stavim drugi stari preko celih strana ima fleke te, tj intenzivnije je.
Juče sam očistio Photoconductor, u njemu je ispod one pločice nabio bio brdo farbe. Na fotokondukteru ima mnogo farbe razlivene po onoj plavoj šipci što ne bi smelo da ima.

Ono što mene zanima je, da li trebam da kupim ceo set photoconductor+toner , ili mogu kupiti samo toner onaj mali.
Zanima me ovo mišljenje jer planiram za dva-tri dana da odem da kupim novi toner za devojkin ,,HP LaserJet Pro MFP M125nw" pa bih uzeo ovo i za moj ,,Lexmark"

Evo slika:












 
Imao isti problem. Nisam uspeo da resim, mada je kod mene bila mnogo gora situacija. A mnogo dobar stampac.

Najbolje odnesi u neki servis, ne uzimaju puno za to.

Sent from mTalk Lumia 640XL
 
Dule, NIKADA više nemoj da opc izlažeš svetlosti. Da li si ispraznio otpad, koliko si primeraka uradio sa opc-om? Da li ti je sve uredu sa koronom? Magnetnim valjkom? (ja koristim HP štampače, ali je sve to dosta slično).
 
Brisao si "plavu sipku" - to se zove bubanj. Nov bubanj i brisac verovatno i prc ako si ga ujebao sa radom ima da te izadje oko 5000. Jos ako toner kasetu treba preraditi..l
 
Tozo, cela zamenska kaseta za e 120 je oko 1500 dinara.
 
Zamenska se najčešće pravi tako što uzmu ispražnjeni original, te ga dopune tonerom.
 
imao sam problem sa nekim crticama pa sam otkrio da je ogreban opc valjak i zamenio sam ga medjutim sad ima novi problem

http://prntscr.com/n70oh8

kako da ga resim

kaseta je kupljena prosle godine/nisam odstampao ni 50 lista nju nisam dirao
 
Ako si zamenio sve kako treba onda ti fiksirna grupa pravi problem i preslikava tekst.
 
Ovde pravi problem PCR (Korona). To je onaj tanak gumeni valjak koji se naslanja na OPC (bubanj). E 120 je specifican hardver :)))). Po meni, samo se zameni PCR ali nisam siguran da to ima da se kupi odvojeno, dugo mi nije trebalo. ISto tako opipaj ga prstima slobodno da vidis da nema neka ostecenja koja osecas po dodiru. Najbolje bi bilo da zamenis ceo DRUM unit a vec imas nov toner tako da bi stampa trebala da bude skroz ok ...
 
Nazad
Vrh Dno