Šta je novo?

FreeNas za kucnu upotrebu

Bicury

Poštovan
Učlanjen(a)
13.11.2014
Poruke
4
Poena
51
Moja oprema  
Mobilni telefon
POCO F2 Pro
Pametni uređaji
Samsung Watch 4
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Pozdrav,imam jedan stari komp koji se ne koristi vec 4-5 god, Ima neki intel provesor na 2,8 1gb rama i maticna je asus P5B. Pa me zanima da li moze da se digne freenas na njega.Na njemu bi drzao slike,video snimke i muziku,da moj lap ocistim od tih stvari.
 
Mozes nextcloud.com da instaliras, i tako dobijes funkcionalnost kao na WD MyCloud NAS, mreznim diskovima.
 
Poslednja izmena:
Hvala na pocomi,probacu sa nextcloud da vidim kako ce da radi.
 
Baci pogled na ovo OneButtonInstaller ima dosta interesantnih dodataka.Ako si raspoložen za igranje,probaj i XPEnology,dosta lepo radi na skoro istoj konfiguraciji,takodje može nexcloud da se instalira.
 
Poslednja izmena:
Mozes i freenas, samo sa malo memorije zaboravi na RAIDz i ZFS, ostaju ti kao opcije NTFS/EXT na RAID 0, 1 ili 5 (5 preko nekog eksternog kontrolera).
 
A mozes da povezes sa AWS Storage Gateway, tacnije Cached Gateway, i onda vecinu stvari drzis na AWSu, a samo mali (kesiran deo) kod sebe u lokalu. Na taj nacin dobijes zaista pouzdano i brzo resenje.
U situaciji da sve drzis na jednom racunaru i jednom hard disku - to je nepouzdano resenje, pogotovo za stvari koje su ti bitne i koje ne bi voleo da izgubis.
 
bolje baci taj komp i uzmi raspbery pi ili nekosto slicno da ne trosis za dzabe struju :)
 
Nazad
Vrh Dno