Šta je novo?

Pomoc oko brzine i velicine rama

Deki25

Poštovan
Učlanjen(a)
15.02.2017
Poruke
12
Poena
54
Pozdrav, interesuje me da li je bolje uzeti 2x4gb ili jedan stick 8gb ddr4 rama? Kolika je razlika u fps-u izmedju 2400mhz i 3000mhz brzine? I koja je proverena brzina za ram za z170 plocu i g4560 cpu?
 
1x8 ako planiras posle da prosiris 2x4 brze radi zbog dual ch..sto se tice mhz to je cist marketing..bolje biraj dobre cipove kao gskill sto kotisti..

Sent from my LG-D855 using Tapatalk
 
Ako ides na z170 onda je bolje 1x8GB sada a kasnije jos jedan od 8GB...
 
Mozes i 2x4 i odmah imas dual channel, osim ako ne planiras da u nekom trenutku koristis 32gb rama ne vidim koji bi problem bio.

Uzimaj brzi ram kad imas mogucnost, znacice ti, pogotovo kad budes uzimao jaci cpu(z170 ploca mi govori da je g4560 privremeni cpu).

Edit:
Ako koristis integrusu pogotovo ce ti tad znaciti dual channel, mada mislim da je za BF1 dokazano da je Dual channel bitniji od kolicine ram-a, kacio je neko rezultate ovde na forumu, pa se moze desiti da znaci i za gaming.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Obavezno 3ghz ako si u mogucnosti, poprilicna je razlika.
A ima li tih brzih memorija u tako malim modulima?
Ne bih isao na quad channel ako ne moram. Ja bih sada uzeo 8gb, pa posle dodao jos 8, ako ti je mnogo love za 2x8gb kit sada.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Ni ne mozes da ides na quad channel, 4 modula bi i dalje radili u dual channelu jer je kontroler dvokanalni.

Ne verujem da je razlika izmedju 2400MHz i 3000MHz tolika kolikom je pravite. Da je rec o 1333MHz naspram 2000+ onda bi mozda bila druga prica. U najgorem slucaju lakse ces prodati 1x8GB nego 2x4GB.
 
Ako ne koristis integrisanu grafiku za igre, idi na 1x8GB.
 
Nije velika razlika, to govore ovi koji imaju 3000MHz.:) Razlika u fps-u izmedju 2400mhz i 3000mhz je u vecini slucajeva 0.
 
Hvala vam puno, uzecu 1 kit od 8gb 3000mhz jer planiram da upgrade i procesor posle pa ce mi valjda tad znaciti nesto :D
 
Znacice sigurno.
I sa pentiumom ces videti razliku izmedju 2400 i 3000.

P9 Lite TT
 
1x8 uvek i kasnije uvek dodas jos jednu i miran si dosta (naravno ista da bude po pitanju MHz i CL tj latencije) :) Evo bas sam ja tako uradio, sad kada prelazim na x99 uzeo sam jednu od 8gb 2400MHz CL 15 i kasnije dodajem sigurno jos jednu... 16gb je po meni neki standard :)
 
Nazad
Vrh Dno