Šta je novo?

Ocz ModXstream 600w vs MSI z87 Mpower sp

coldej

Slavan
Učlanjen(a)
15.07.2008
Poruke
1,295
Poena
375
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 3600
Matična ploča
Msi b450 Tomahawk max
RAM
Gskill trident z 3000 Mhz Cl16
GPU
Powercilor Hellhound rx6700xt
Storage
Ssd, hdd
Zvuk
Xonar dx
PSU
Corsair cx750w
Kućište
Cooler Master 690 III
Monitor
Dell 2722DGM
Miš & tastatura
Logitech
Mobilni telefon
Poco x3 pro 8/256
Pristup internetu
  1. ADSL
Ovako nabavio sam ovu plocu i treba da mi stigne i5 4690k posto ploca ima dva osmopinska EPS konektora igrao bi se sa clockovanjem proca ali na napajanju iz naslova ima jedan osmopinski EPS konektor i jedan 4 pinski za koji sam mislio da uzmem konverter sa 4 pina na 8 eps ali u specifikaciji stoji da je 5v grana predvidjena za 150w 25A po grani. Interesuje me da je to dovoljno da fino kloknem proc.

Ako moze ovaj cpu da povuce vise od 150w da li je bolje da nadjem konverter sa pci-e 6 na 8 pin eps posto ima dve grane za pci-e po 25 ampera. Na drugoj pci-e grani je rx480 8GB nitro.

evo slicica

IMG_4550.jpg

Inace napajanje je u perfektnom stanju ne bi uzimao drugo.

Gde naci kablove takodje. pozz
 
4 pinski i 8 pinski konektor za procesor isporučuje 12V. Drugim rečima, nemoj da brineš zbog snage na 5V. Ona je dovoljna za sve što troši 5V.
 
O
Ako moze ovaj cpu da povuce vise od 150w da li je bolje da nadjem konverter sa pci-e 6 na 8 pin eps posto ima dve grane za pci-e po 25 ampera. Na drugoj pci-e grani je rx480 8GB nitro.

Ne znam da postoji takav adapter, postoji 6 pin pcie na 8 pin pcie, a to nije isto, i pazi sa tim jer žice stoje obrnuto, i srednje žice kod PCIE su senzori.
LL.png
 
Poslednja izmena:
Resen problem hvala znao sam za to ima pci-e za grafiku i eps konektor za napajanje procesora koji se razlikuju i po konektoru ali desavalo se da silom ljudi ubodu pci-e za napajanje procesora i sprze plocu jel pinovi nisu isti. Nisam video da na napajanju ima 4 pin eps I 8 pin eps pa sam kupio 4 to 8 pin kabal za 200 din :-D

Sent from my XPERIA M2 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno