Šta je novo?

Video Render komponenta 5820k vs 6800k x99?

Ma imam pored toga oko 20Tb Hdd-a. nego ovaj radni mi je samo za trenutne projekte.
 

Nisi trebao, nije fer, sad ce ljuti profesionalci i intelasi da padnu u depru.
Mada bas ih briga kad su firmine pare.
Inace iz licnog iskustva u mojoj firmi AMD dere 6900 u cinemi i premijeru.
Od grafike treba uzeti quadro, pun ih je internet (polovnjaka), od k4200 do jacih, ima i novih, mogu da se nadju za 350 e pa navise u svakom slucaju ce opeglati 1080ku.

https://youtu.be/j1iSen9TnP8

http://www.anandtech.com/show/11170...review-a-deep-dive-on-1800x-1700x-and-1700/18
http://www.hardware.fr/articles/956-17/rendu-3d-mental-ray-v-ray.html
 
Nije (samo) brzina bitna, već podrška i prikaz. Meni se sa gaming kartama nekad dešava da model ima "rupe", da se ne vidi kako treba i slično. Tako da sam i ja uvek za profi modele, tj. Quadro i Radeon Pro kad je posao u pitanju (iako mi na poslu koristimo GTX i RX :d ). Mada i tu zna da bude nekih "bubica". Mislim da su i cene novih modela iz srednje klase (WX 4100, WX5100, P1000 i P2000) skroz korektne, samo što ih je nemoguće naći kod nas
 
Ja sam isto u fazi sklapanja render masine za studio... ozbiljna dilema sta odabrati sada kad se Ryzen pojavio.
Budzet mi je 300k dinara, ne znam da li da sacekam i nategnem jos mesec dana da vidim kakva ce biti ponuda...
Da li neko ima neki predlog sa Ryzenom/Intelom i posalje link konfiguratora svake masine?
Svaki put kad sklapam render masine prolazim kroz ozbiljnu agoniju te ovo nije dobro, ovo jeste, Pera kaze ovo radi super, Zika kaze imao je problem sa tim ... na kraju uzmem nesto trece i sam sebi skocim u stomak, a iskren da budem nisam neko ko je u toku i koji prati desavanja na sceni pa mi je svaki savet dobrodosao.
Radi se uglavnom o basic 3D animacijama, sa ozbiljnijim renderom koji zna nekad da bude zaista zahtevan te akcenat naravno bacam na procesor, grafiku i memoriju.
Animacije o kojima se radi mozete pogledati na linku ispod:
https://www.youtube.com/channel/UC12_HhJo54uqZ5m6xCjoOFA/videos
Posto kupujem komponente kao pravno lice u sistemu PDV-a, imam pravo na povracaj od 20% na racunarsku opremu, pa ako je neko takodje u fazi kupovine mozemo se dogovoriti za kupovinu preko firme i da ga izadje 20% jeftinije.


AMD Ryzen™ 7 1700 + MSI B350 Tomahawk + 32gb memare + NVIDIA Quadro M4000 8GB Graphics, ima kod nas da se kupi nova za 146.980 din. i vozi misko, pojesce za dorucak svaku navedenu intel konfu, a sve za budzet manji od 300k!
 
Davati tolike pare na M4000 sad kad za preporučenih 400€ (realno 500€, kod nas verovatno 600€ :( ) izlazi P2000 je besmisleno

Edit:
Tačno da čovek ode do Austrije/Nemačke, kupi (uz povraćaj poreza), plati ovde carinu i porez i peva
https://geizhals.at/?cat=gra16_512&...1703+-+Quadro+P2000~9807_11703+-+Quadro+P4000
Kakve su im cene, takve su im i performanse. Samo treba videti da li je nekome potrebno nešto specifično (CUDA, openCL, VRAM,...)
 
Poslednja izmena:
AMD Ryzen™ 7 1700 + MSI B350 Tomahawk + 32gb memare + NVIDIA Quadro M4000 8GB Graphics, ima kod nas da se kupi nova za 146.980 din. i vozi misko, pojesce za dorucak svaku navedenu intel konfu, a sve za budzet manji od 300k!

Da, tako sam i planirao sto se tice procesora i ploce, imas li mozda konkretan predlog za memoriju?
Sto se tice grafike, za rendere koje uglavnom koristim (FuryBall i Octane) Quadro jednostavno nema tu sta da trazi, zaista ne znam zasto su im cene toliko paprane i ko ih kupuje za ovakve stvari kada jedna 1080ti daje 20% bolje performanse od jedne m6000 24GB Quadro grafike od 7k evra ... MentalRay i V-ray ne znam kako funkcionise sa Quadrom, ali njih svakako ni ne koristim za rendering tako da mi je u principu i nebitno.
Mozes rezultate da pogledas na linku ispod za konkretno FuryBall, rezultati za Octane su manje vise slicni:
http://furryball.aaa-studio.eu/support/benchmark.html
 
Rekoh već da se ne plaća brzina, nego podrška i kvalitet. Ne znam da li ima razlike u kvalitetu rendera između ovih modela, ali znam da u 3D modeliranju može da bude. Jeste mala, meni ne smeta, ali nekad nije isto.
 
Davati tolike pare na M4000 sad kad za preporučenih 400€ (realno 500€, kod nas verovatno 600€ :( ) izlazi P2000 je besmisleno

Edit:
Tačno da čovek ode do Austrije/Nemačke, kupi (uz povraćaj poreza), plati ovde carinu i porez i peva
https://geizhals.at/?cat=gra16_512&...1703+-+Quadro+P2000~9807_11703+-+Quadro+P4000
Kakve su im cene, takve su im i performanse. Samo treba videti da li je nekome potrebno nešto specifično (CUDA, openCL, VRAM,...)
Pa pretpostavio sam da se covek ogranicio na novo + nase radnje, inace brdo odlicnih quadro kartica na ebay,sa smesnim cenama!
 
Da, tako sam i planirao sto se tice procesora i ploce, imas li mozda konkretan predlog za memoriju?
Sto se tice grafike, za rendere koje uglavnom koristim (FuryBall i Octane) Quadro jednostavno nema tu sta da trazi, zaista ne znam zasto su im cene toliko paprane i ko ih kupuje za ovakve stvari kada jedna 1080ti daje 20% bolje performanse od jedne m6000 24GB Quadro grafike od 7k evra ... MentalRay i V-ray ne znam kako funkcionise sa Quadrom, ali njih svakako ni ne koristim za rendering tako da mi je u principu i nebitno.
Mozes rezultate da pogledas na linku ispod za konkretno FuryBall, rezultati za Octane su manje vise slicni:
http://furryball.aaa-studio.eu/support/benchmark.html
Ako nisi gejmer, mozes sta hoces, koliko vidim svi uzimaju G.SKILL kitove 3200mhz ali mislim da za render nema nekog uticaja. Sto se tice quadro rendera, negde ce da blista negde nece zavisi od softvera.
Ja licno koristim C4D, ne koristim vray niti octane, i razmisljam se da uzmem par ryzena sa najjefinijim komponetama da napravim jednu farmu od 80 tredova, jer Cinema podrazva team render u mrezi.
Ne bi trebalo da me izadje vise od 3k eura!
 
Mnogo mi skupa ta grafika al je ok!Drugo taj kingston bi zamenio, jer je smece sa nekim G.Skill-om, naprimer G.SKILL Trident Z 3200Mhz ili Corsair Vengeance LPX 3200Mhz oba koriste samsung cipove(jer ces sigurno u buducnosti hteti da ga kloknes bar na 3,9 ili 4,0 xd). Mozda bih zamenio kuciste i uzeo neko jace napajanje, jel ta kartica zna da povuce!Nemoj da te prevari i ryzenov tdp jer i on kad se digne napon zna da povuce, bolje je dodati malo na napajanje para nego rizikovati!Obzirom da ploca ima led i kuler isto mozda da razmislis on nekom kucistu sa staklom sa strane,meni je ovo kul a nije skupo + podrzava razlicito kacenje grafike(obavezno proveri dal moze duzina kartice) http://www.thermaltake.com/products-model.aspx?id=C_00002942
 
Poslednja izmena:
Kada je u pitanju profi upotreba grafičkih (CUDA, openCL), razlika je generalno mnogo manja nego u igrama. Tako da na tvom mestu ne bih išao dalje od dobrog modela GTX 1070 (pa čak i GTX 1060 6GB). Eventualno GTX 1080 ako baš želiš da potrošiš pare, mada će ti više značiti dobro hlađanje, napajanje, kućište, monitor, periferije i slično. Ali 1080 Ti, i još FE, nema mnogo smisla.
 
Sto se tice FE nikako nemam srece sa tim kartama, poslednje 3 grafike svaki put sam morao da reklamiram, ali trenutno nema na benchu nista osim FE, verovatno cu jos sacakati.

@drakula74
Sto se tice napajanja uzeo sam skoro Seasonicovo od 850W mislim da ce mi to biti sasvim dovoljno.
Trazio sam taj G. Skill kao sto si mi preporucio, ali nisam uspeo da ga pronadjem, zato sam stavio tog Kingstona. Sad kuciste k'o kuciste sta ja znam, nesto ne volim kada je napucano, samo neka je dobro provetreno. :)

@Space Beer
Da li si pogledao GPU bencmarke za FuryBall render gore sto sam okacio?
Za rendering vec par godina unazad koristim FuryBall i Octane te se njihovim bencmarcima i vodim.
1080ti je u proseku 40% brza u odnosu na 1080 i 15% od 1070, hm ...
... totalno sam smetnuo sa uma 1070-ku, po benchmarku 2x 1070 su 65% brze u odnosu na 1080ti?
Dok dve takve graficke kostaju na bench shop-u 140k, jedna 1080ti kosta 120k... eto mi sad belaja
 
Poslednja izmena:
@Space Beer
Da li si pogledao GPU bencmarke za FuryBall render gore sto sam okacio?
Za rendering vec par godina unazad koristim FuryBall i Octane te se njihovim bencmarcima i vodim.
1080ti je u proseku 40% brza u odnosu na 1080 i 15% od 1070, hm ...
... totalno sam smetnuo sa uma 1070-ku, po benchmarku 2x 1070 su 65% brze u odnosu na 1080ti?
Dok dve takve graficke kostaju na bench shop-u 140k, jedna 1080ti kosta 120k... eto mi sad belaja
Video sam, baš zato i kažem. Čak će i dve GTX 1060 biti brže od 1080Ti. Pitanje je koliko će vreme taj GPU raditi - 24/7 ili 3-4 sata dnevno. A to da je GTX 1080 toliko sporija znači da softver ne valja
 
Mozda kasnije uzme jos jednu 1080 ku, ali onda ne moze ova ploca!Gledao sam i probao Furry u Cinemi, krasuje mi u kompleksnijim scenama , inace zanimljivo resenje!
 
Meni je bilo cudno zasto su tako losi bench rezultati za 1080-ku, malo sam trazio po Furry forumu i vidim dosta zalbi na racun 1080-ke, iz supporta kazu da je do samog hardvera.
http://imgur.com/NucjngQ
Tako da ova opcija sa 2x 1070 mi menja planove!
Onda bi mozda AsRock Taichi bila bolji izbor za plocu?
 
Mozda kasnije uzme jos jednu 1080 ku, ali onda ne moze ova ploca!Gledao sam i probao Furry u Cinemi, krasuje mi u kompleksnijim scenama , inace zanimljivo resenje!
Što ne može? Ima dva PCI-E slota. I ladno ima dva PCI slota :D Mada i dalje mislim da je jedna GTX 1070 najbolje rešenje

Meni je bilo cudno zasto su tako losi bench rezultati za 1080-ku, malo sam trazio po Furry forumu i vidim dosta zalbi na racun 1080-ke, iz supporta kazu da je do samog hardvera.
http://imgur.com/NucjngQ
Tako da ova opcija sa 2x 1070 mi menja planove!
Ako lažu sebe ne moraju nas. Jedina razlika između ove dve karte je to što GTX1080 koristi GDDR5X (broj SMM ne računam). Baš kao i 1080 Ti. Tako da i ako problem postoji, to je na proizvođaču softvera da reši (u saradnji sa nVidia-om). Znam da tebe kao korisnika to ne zanima, ali činjenica je da glavni krivac proizvođač softvera.
 
Poslednja izmena:
Meni mnogo znaci tih 85% razlike u brzini renderinga izmedju 1x 1070 i 2x 1070 ... a uklopio bih se u budzet koji sam planirao da izdvojim, tako da mi to nije upitno ako biram izmedju te 2 opcije.
Nego gledam te benchmarke i zapazim 2x780ti koje daju 25% brze rezultate u odnosu na 2x1070?
Dal je moguce da je 780ti toliko dobro utrefljena ... ne znam, treba mi pauza, pocinjem lagano da ludim.

Capture.JPG
 
Nije nemoguće. Uglavno zato što se u novim generacijama nije obraćala toliko pažnja na compute poslove, već samo na poboljšanja za gaming. Zato npr. 2xGTX 970 ili 2xGTX 1060 mogu imati sličan rezultat kao jedna 1080 Ti po mnogo nižoj ceni. To naravno važi za ljude koji koriste FurryBall. Za druge programe/engine treba videti kakav je odnos
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam CF/SLI se odnosi samo na igre, a ne na multi-gpu upotrebu za druge svrhe. Npr. GTX 1060 i ne podržava SLI, pa opet imaš konfiguracije sa 2 komada koje se koriste za render ili nešto slično (imaš u za FurryBall kombinacije 1060+1070). Ja u Blenderu mogu istovremeno da koristim IGP i 260X, iako je dual graphics moguć samo sa R7 250 DDR3 diskretnom
 
Meni mnogo znaci tih 85% razlike u brzini renderinga izmedju 1x 1070 i 2x 1070 ... a uklopio bih se u budzet koji sam planirao da izdvojim, tako da mi to nije upitno ako biram izmedju te 2 opcije.
Nego gledam te benchmarke i zapazim 2x780ti koje daju 25% brze rezultate u odnosu na 2x1070?
Dal je moguce da je 780ti toliko dobro utrefljena ... ne znam, treba mi pauza, pocinjem lagano da ludim.

Pogledajte prilog 226398

jel to bese poslednja GTX serija iz Nvidia sa double precision FP ? Koliko sam ja pratio sve posle sto su uspeli su uspeli jer su osakatili cip :)
 
Nazad
Vrh Dno