Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Evo da se uhvatim za famozni GTA 5 koji je kao, optimizovan. Ima problema, ako spucam MSAA na već sve ionako nategnuto do kraja - gotovo, ne može da se igra, bez MSAA imam zaključano na 60, padne na 55 kad je najstašnije, kad je na 80Hz padne na 68 -70, mada igram na 60, malo je tečnije ...
 
980ti je 5-10% slabija od 1070, kakva crna 1080...
1080ti je duplo jaca od nje.
Watch Dogs 2 ima nadrkanu grafiku, a i bas je neoptimizovana, pa je normalno da ne izvlaci 60 fpsa.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Netacno,imas 1070 i da odmerimo snage ,ja imam Matrixa 980-ti ,i voleo bih da je 1080-ti duplo jaci al nije krastavac posto imam i njih,nekih 60 max70% mozda,stim sto se 980-ti klokaju ko blesave a za paskal se zna da je zakljucan :(
 
Poslednja izmena:
980ti je 5-10% slabija od 1070, kakva crna 1080...

Ne bi me čudila da njegova 980 Ti bude uskoro brža i od 1080 Ti. :d

Overklokovanja 980 Ti je tu negde na nivou overklokovane GTX 1070...
 
Ne bi me čudila da njegova 980 Ti bude uskoro brža i od 1080 Ti. :d

Overklokovanja 980 Ti je tu negde na nivou overklokovane GTX 1070...

Nece bidne brza od 1080-ti jer ih imam a 1070 nema sta da trazi,imas u 980-ti temi moje rezove pa pogledaj a ne samo da lupas po tastaturi ;)
 
Poslednja izmena:
Ne lupam ništa kroz moje ruke su prošle 980 ti, 1070 (sa samsungovom memorijom koja se ludo oc-ovala) i sad sam na 1080. :)

U nekim naslovima je 980 Ti bila ~5% brža od 1070, u nekim drugim, pogotovo onim novijim, je 1070 bila brža ~5% od 980 Ti, da se razumemo i jedna i druga karta oc-ovane. Tu negde rame uz rame, nikako na nivou 1080 kao što reviewsrb tvrdi.

Nece bidne brza od 1080-ti jer ih imam a 1070 nema sta da trazi,imas u 980-ti temi moje rezove pa pogledaj a ne samo da lupas po tastaturi ;)

P.S. Gde si ti video u mom postu da sam upšte poredio 1080 Ti sa GTX 1070? :d
 
Poslednja izmena:
Rama je bio skoro pa sarkastican, svi se secamo reviewsrba prosle godine i njegovog nastojanja da 980-Ti prestigne 1080, jednu je i pokvario u nastojanju da to i uradi....
 
Zato sam i napisao da očekujem da njegova 980 Ti preleti i 1080 Ti :)
 
Ne za 1070 vec mene sto prozvao za 980-ti da ce mozda biti brza od 1080-ti,a ko sto rekoh naklokovana 1070 je sporija od mog matrixa i to stavio tamo u temi,naravno da se ne moze boriti protiv 1080 tu nema sta da trazi i bilo bi glupo al sam i 1080 pobedio u valley bencu jer vise lezi maksvelu :D

Da ne trolamo vise ovo je tema 1080-ti,za ostalo u temama gde im je mesto :)
 
Overklokovane 980Ti i 1070 , su vrlo slicne po jacini, sa default 1080.

Evo, ovde kod testa 3D Firestrike Standard , lepo su poredjane kartice, po klokovima.

https://forums.overclockers.co.uk/threads/firestrike-standard-bench-thread.18665940/

Pa, 1080 na default ima score oko 22.000, koliko i klokovane 980Ti i 1070 . Klokovana 1080Ti ima score, u proseku oko 31.000, klokovana 1080 oko 24.500, i moze se izracunati odprilike, koliko je koja kartica jaca od druge.
 
Ne za 1070 vec mene sto prozvao za 980-ti da ce mozda biti brza od 1080-ti,a ko sto rekoh naklokovana 1070 je sporija od mog matrixa i to stavio tamo u temi,naravno da se ne moze boriti protiv 1080 tu nema sta da trazi i bilo bi glupo al sam i 1080 pobedio u valley bencu jer vise lezi maksvelu :D

Da ne trolamo vise ovo je tema 1080-ti,za ostalo u temama gde im je mesto :)
Koji score si imao u Valley?

Sta znam, sve zavisi kakav primerak ubodes, mada je cinjenica da se prosla generacija bolje klokuje, ali se opet kolje sa 1070, mozda bude nesto sitno jaca.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ja sam pobrkao Heaven i Valley,.pa sam mislio da imas sa Heavena score, sorry.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ima sa svime u 980-ti temi

Inace za sli 1080-ti treba x99 da bi ih iskoristio max,sa ovim ja sto imam to je smejurija i za jednu kamo li za sli :)
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe za 1080ti sliom, 1080 je daleko bolji izbor, pa zameniti sledecom generacijom.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Pa, 1080 na default ima score oko 22.000, koliko i klokovane 980Ti i 1070 . Klokovana 1080Ti ima score, u proseku oko 31.000, klokovana 1080 oko 24.500, i moze se izracunati odprilike, koliko je koja kartica jaca od druge.

I koliko je onda 1080ti jaca od 980ti? U procentima.

Moja 1080ti baca 31900 skor. 22000+45% = 31900. Ako imas 42-44 frejma u Watch Dogs+45%=60.9-63FPS lock. Hoces da ti prodam ovu moju eto mozes 60fps lock sa njom ;)
 
A nisam bas siguran da 980ti i 1070 mogu do 22k da dohvate...

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Opet ja gledam pogresnu stvar, ukupan score :D

Ma ne kazem da se ne moze namestiti 1080ti, vec da je preskupo i da se malo dobija za te pare u odnosu na 1080 sli.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
@nenad 1080Ti SLI

Neso care, malo zahvati rucnu, da osetimo taj drift :)

Ekstreman slucaj je to sa tom tvojom verzijom karte poredeci sa GTX 1070.
Recimo to je kao kada bi poredio sa GTX 1070 GALAX HOF koja tu negde ima najbolji OC potencijal mada kod Pascal-a
nemas nekih znatnih oscilacija obzirom da je napon limitiran.

Na def vrednostima, jaca je GTX 1070 oko 10 i kusur % u nekim igrama bezi i malo vise.
Ta se razlika smanjuje naravno zbog velikog OC potencijala GTX 980 Ti.

Ono na sta ti skrecem paznju su igre a ne sinteticki testovi koji nama ne igraju neku ulogu osim da se malo zanimamo.
Ja imam GTX 1070 KFA OC verzije, mozemo provrteti koji Gaming test cisto radi reda da uporedimo rezultate.
Kao referencu uzmimo neki casual OC zbog toga sto je to bas top verzija GTX 980 Ti.

Inace, ovih dana se dvoumim da napravim test GTX 1070 SINGLE/SLI. Ne znam da li ima zainteresovanih? ;) Pitacemo ove iz bench redakcije ako hoce, dacu im review za dzabe :)
 
Hhahahahaha,pa sta cu ja sto se bolje kloka,inace nije moja bas neki primerak,kolega zaebani je imao bolju kartu iako nije matrix,radi se o tome sto su otkljucane i gotova prica

Za ove bestije 1080-ti SLI ko sto napomenuh nemam dobar CPU da ih poteram kako treba,bice i toga :)
Pa hebiga,cmark je merilo karte i ti programi,nisam ja to izmislio :p
 
1080Ti FE (1481/1376) je 50% brza od Gigabyte G1 Gaming 980Ti (1152/1753), a ova je oko 5% brza od referentne 1070. Ne volim da poredim overklokovane kartice jer se uvek javi neko koga je tre'vio primerak i onda otvori pandorinu kutiju. Naravno ima smisla napomenuiti ako se neka arhitektura moze vise ili manje rastegnuti u smislu klokova.
 
Ne mozes porediti stock maxwell sa stock pascal-om zbog boostovanja pascala koji je maltene auto OC iz kutije. Jedino smisleno poredjenje jeste max OC poredjenje izmedju te dve arhitekture.
 
Što ne bih poredio, pravila igre se zovu zabodeš kartu i voziš. Na kraju krajeva pascal je referentna, a 980Ti G1 GAMING daleko od toga sa klokovima. Tako da sve se može porediti sa svim, a narocito out of box sa out of box. Ne poredim arhitekture već konkretne kartice. Šta korisnika briga što su se sad setili da dinamički menjaju brzinu čipa u zavisnosti od konteksta i time optimalno iskoriste arhitekturu, a ranije to ili nisu radili uopšte ili nije bilo optimalno.
 
Poslednja izmena:
Koja glupost. Kako se karte inace porede ako ne out of box. Kako ce koja tehnologija u buducnosti biti implementirana to apsolutno nema nikakve veze vec se posmatra rezultat i performanse koje su dobijene u testovima.
Jedino relevantno poredjenje jeste stock vs stock (ono sto zanima svakog prosecnog kupca) ostalo je u domenu entuzijazma.
Cak i GTX 980 Ti ima svoj boost tako da.. I da, slozicu se i sa tim, GTX 980 Ti G1 Gaming je izuzetan model i ima povisene clock-ove tako da cak i sa te strane nije najrealnije poredjenje, nije ref vs ref ali je ok za
neki pregled i mogucnosti.
 
Vec smo nesto pricali o tome.

1080Ti, 1080 i 1070 kartice, vec na default, imaju veliki boost, i zbog toga imaju mali overklok potencijal, negde u proceku oko 10 - 15%. Dok Maxvell kartice, imaju nizak boost i zbog toga imaju visok overklok potencijal, od oko 25 - 30%.

Zbog toga je i bitno pricati o overkloku tj. overklok potencijalu, svake arhikteture. Kao sto gledamo i kod procesora, pa, jedan I5 2500K sa default 3.7ghz, kada se potera :whip:, na 4.5 - 5.0ghz, dobija se i na perfomansama i fps-u.

Tako je i 980Ti na default, nesto malo jaca od Furise, ali, kada ubacimo u pricu i overklok, ostavlja je u prasini. :D

Jednostavno, porede se grafike, kod nekog prosecnog overkloka za svaku arhikteturu. To je najobjektivnija situacija za poredjenje perfomansi grafika.
 
Pa onaj ko kupuje Matrixa,HOF-a, Kingpina mislis da ga zanima def vrednost :D,dao sam 850e za kartu a mogo sam da dam 500 :D,naravno da sam je uzeo da joj vidim de pulsira poslednji herc :p
 
Koja glupost. Kako se karte inace porede ako ne out of box. Kako ce koja tehnologija u buducnosti biti implementirana to apsolutno nema nikakve veze vec se posmatra rezultat i performanse koje su dobijene u testovima.
Jedino relevantno poredjenje jeste stock vs stock (ono sto zanima svakog prosecnog kupca) ostalo je u domenu entuzijazma.
Cak i GTX 980 Ti ima svoj boost tako da.. I da, slozicu se i sa tim, GTX 980 Ti G1 Gaming je izuzetan model i ima povisene clock-ove tako da cak i sa te strane nije najrealnije poredjenje, nije ref vs ref ali je ok za
neki pregled i mogucnosti.

Zasto bih na IT forumu entuzijasta poredio nesto kako posmatra prosecni kupac? Izgleda sam dosao na www.canIrunGTAV.rs.
 
Vec smo nesto pricali o tome.

1080Ti, 1080 i 1070 kartice, vec na default, imaju veliki boost, i zbog toga imaju mali overklok potencijal, negde u proceku oko 10 - 15%. Dok Maxvell kartice, imaju nizak boost i zbog toga imaju visok overklok potencijal, od oko 25 - 30%.

Daleko od toga da 980 Ti ima oc potencijal od 25-30%, ima nekih 5% bolji oc potencijal od GTX 1070, čime te dve karte i dolaze u neku ravan pod overklokom. Naravno ne poredim referentnu GTX 1070 sa nekom Matrix 980 Ti kartom, niti HOF 1070 sa referentnom 980 Ti :d, već izvedve koje su u istoj ili sličnoj klasi. Niti poredim nestabilne overklokove napravljene isključivo za screenshot u nekom od sintetičkih benchmarka, već realan gaming...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno