Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Hvala kolega

Pa pazi sve one se vrte tu oko 2050-2100,za preko treba bas da ubodes srecu

Ja nisam jos testirao to kako volim jer su vrucincine nesnosne i cekam da ih povezem u sli al krastavac nemam napajanje jer ovo moje ne moze da ih nahrani
Tako da ono da 1080-ti trosi ispod 250v nek okace macku o rep :)
 
250-275w troše referentne, nereferetne, pogotovo one koje su fabrički dobro overklokovane idu 300-315w. :)
 
Tesko da mogu da budu stabilne na 2100 Mhz, 2100 je peak, ali to nije konstantna frekvencija.

Nego Neso, pa hoces da odrzavas nivo Entuzijaste i nekog overlock-era a tu stedis na napajanju. Sramota :d

Dacu ti ja ovo moje da dusu zadovoljis :D

P.S. Upali klimu, resio si problem sa temperaturama. Ako mi kazes da nemas klimu a dao si tolike pare na karte :whip::p
 
Nece da moze da toliko trose,imam napajanje iz potpisa staro 2.5 god.2x1080-ti,x5660,vodeno,hdd,ssd,ventovi sve na def u fire strike mi ugasi racunar
PCBest@
Hahhaha,krastavac mislio da je dovoljno po onim sto oni serviraju kad ono nije,stici ce od 1kV :D
Klimu ne podnosim i to u moju kucu ne ulazi :D
 
Neso bate daj jednu na nedelju dana :D :D :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Izgleda da se 1080ti nesto losije klokuju od 1070/1080. Makar sudeci po reviewima. Peak je ~2050mhz.

Pogledajte prilog 232905

Bilo je onih koje dohvate 2080-2100 Mhz ali samo u peak-u. Koliko sam ja ispratio, brzina varira, ali moze da se stabilizuje na maskimalnoj
od nekih 2050-2060 Mhz. Nezgodne su te karte, malo treba posvetiti vremena.

Koliko je kod tebe stabilna?
 
Moze voki
Mozda je izgubilo na efikasnosti od silnih klokova al ne moze da izgubi 300v pa da j*** oca ako gledamo po njihovom TDP-u koliko trose

Bice razjasnjeno kad mi stigne merac struje iz zida pa cemo videti kolko trosi makina
 
To bi bilo realno najbolje. Imas u Mikro Princ-u da uzmes. Nego, W-Wat, V-Volt :)

Sto se tice kartica, zadrzite Pascal-a do 60c u load-u i bice vece frekvencije.
 
Bilo je onih koje dohvate 2080-2100 Mhz ali samo u peak-u. Koliko sam ja ispratio, brzina varira, ali moze da se stabilizuje na maskimalnoj
od nekih 2050-2060 Mhz. Nezgodne su te karte, malo treba posvetiti vremena.

Koliko je kod tebe stabilna?

Bustuje 2000-2040mhz. Sve preko toga je nestabilno.
 
Stigo merac struje ,ja naso jedno starije napajanje i sa njim i postojecim CM V850 pokrenuo grafe u loadu.Na def postavkam u loadu ove 2 moje vuku 630w,cisto da razjasnimo da nije 250w po kartici :Dceo sistem vuce 750w,tako da i nije bog zna degradirao CM,jes malo 100w :D.
PCBeast
Zadrzi ti ispod 60C kad je u sobi 35C hahahaha,mogo bi kada bi stavio tecni metal,al mi se jos ne cima oko toga.
A da, giga nema zastitni stiker na srafu pa moze lakse se otvara dok MSI ima al nije ni to problem :D
 
Poslednja izmena:
2xAorus 1080Ti + sistem (Gigabyte 970A-D3 + Sempron X2 190 + CM V1000) = 600W

Dakle sasvim je realno da jedna vuče oko 250W neto.
 
Poslednja izmena:
Il mi meni merac neispravan ili mi struja ne valja :D,u cemu si opteretio grafe kolega?U fire strike manje trose za 100w ako si tamo gledao...
 
Zcash mining, smetnuo sam sa uma da sam u društvu grafičara, kontam potrošnju pominju samo u tom kontekstu. :)
 
Onda nesto nije u redu posto sam i ja u tome merio :D,tebi ceo sistem vuce ko meni samo grafe hmmm
 
Stigla Strix-a:D
20170711_071408.jpg
 
@ DeRadicci, tek sam sad video, da me citiras, u tvom profilu, u vezi 1080Ti kartice.

Imas li ti, dozvolu da koristis moje izjave, bez moje dozvole ? Ne znam, kakvo je pravilo na forumu, sto se tice toga ? :trust: ...Ako je nedozvoljeno, da izbrises moj citat, iz tvog profila, nema potrebe za takvim stvarima.

Inace, cu' te tuzim za povredu autorskih prava....:beat:

Koliko vidim, u Watch Dogs 2, Deus Ex: Mankind Divided, Ghost Recon Wildlands, Mafia 3, vec sada je na granici od minimum 60fps., cak i za full HD....itd.
 
Poslednja izmena:
Da si ziv i zdrav, tvoja "izjava" mi stoji u potpisu vec cetiri meseca. Pravilima foruma nije nedozvoljeno, ne brini. ;)


edit:
Da ne bude off: MSI GTX 1080 Ti Lightning Z 11 GB Review | techPowerUp

Mislim, jel 'oces ili neces da izbrises ?

Ili, ako hoce administracija, da ga zamoli , da bude fer i korektan , na forumu.

Znam, da ljudi iz postovanja prema nekome, postave na svom profilu neku zanimljivu izjavu svoga prijatelja, ali, da neko provocira kolegu sa foruma sa nekim njegovim citatima, i to izvuceno iz konteksta, .....to, majke mi moje, jos nisam video na forumima. :S:

Pa, onda, da i nesto malo analiziramo, da li postoje igre, koje mogu da namuce 1080Ti i na full HD rezoluciji ?
 
Poslednja izmena:
Uh sto bi voleo da se docepam ove Msi gtx 1080ti Lightning za rudarenje dusu dala :))))
 
Slazem se sa reviewsrb-om, realno za kvalitetan gaming u 1080p potrebno je 1080-Ti u SLi modu sa onim Kaby Lake X koji ide na 5.3 Ghz, sve ostalo je mucenje, seckanje, bagovanje, nije to pravo igranje.. Watch Dogs 2 i pogotovo Mafia 3 zasluzuju takvu masinu, to je gaming, mada bi bilo bolje da nVidia opet omoguci Tri-SLi pa da u kombinaciju udje i G-Sync i 240 Hz Asus monitor, sve drugo je mucenje i nije pravi gaming.
 
I ja bih se složio sa reviewsrb-om, i voleo da se meni takodje objasni da li je 1080ti svemoguća - mighty karta ? Meni se čini da baš i nije - pošto se muči s vremena na vreme kad se poneke igre opušteno nasviraju ...
 
I ja bih se složio sa reviewsrb-om, i voleo da se meni takodje objasni da li je 1080ti svemoguća - mighty karta ? Meni se čini da baš i nije - pošto se muči s vremena na vreme kad se poneke igre opušteno nasviraju ...

Kartica je trenutno najjaca i odlicna je ( samo kada bi cena bila, bar za 50 - 80E manja ), i licno, vec mesec dana, se dvoumim, da li da je uzmem ili ne ?

Kada se govori o gamingu, tu podrazumevam, maksimalna grafika ( plus 4XMSAA ), i 60 fps lock, na svim rezolucijama. U tom smislu je i ona moja izjava, koju @DeRadicci zloupotrebljava.

1080Ti, moze mnoge igre da pokrene i na 4K, ali, vec sad postoje i neke igre, sa kojima se tesko bori ( sa gornjim grafickim postavkama ), na 60fps , cak i na full HD rezi. Sto je stvarno cudno i neverovatno.

Recimo, Watch Dogs 2. Igrao sam je malo. Sa 980Ti na overclocku od oko 1.530 - 8.000, neki minimalni fps se krece oko 42 - 44 frejma. Toliko ima i gtx 1080 karta.

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_watch_dogs_2_pc_pies_ganial_optymalizacje?page=0,10

http://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/watch-dogs-2-test-gpu

1080Ti, je jaca od 1080 oko 25%, Znaci, u ovoj igri je neki minimum oko 55 - 60fps, tacno na granici, da igra ne bude fluidna . Takva je slicna situacija i sa igrama Deus Ex: Mankind Divided, Ghost Recon Wildlands, Mafia 3, XCOM 2 - Magic Fire itd.

Ne znam tacno, da li se ovakva graficka zahtevnost za ove igre, opravdava i u kvalitetu grafike, ali, igre su takve, kakve su, previse graficki zahtevne. Tako da i jedna 1080Ti od oko 800E ,, tesko moze da drzi neki minimum fps na oko 60 frejmova, cak i na full HD.

Zbog cega je tako ? Pa, mozda zbog toga, sto pocetkom sledece godine, stizu nove NV grafike, koje ce biti dosta jace i od 1080Ti ( za manju cenu ), pa, verovatno trebaju i odgovarajuce igre, za tako jake grafike. Tako da, mislim, da kako bude stizale nove igre, bice sve vise i vise graficki zahtevnije. itd.
 
Poslednja izmena:
Neoptimizovana glupost koja ni na najjacem hardveru ne radi kako treba.. Apsolutno nista novo.
 
Nazad
Vrh Dno