Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Imho SLI bi bio cool da radi u svim igrama i da donosi barem 80% dobitka, da je tako mogao bi sebi opravdati ulaganje u njega.
 
Imao si SLI pa pricas iz iskustva? Jos uvek nisam naisao na takav problem.

Odradih gomilu testova, odigrah gomilu igara. Uostalom sve sam to prezentovao na forumu, malo li je?
Ranije sam isto koristio SLI a znam i ljude koji godinama koriste takodje i uvek su bili prezadovoljni.

Link od testa u mom potpisu.
 
Nisam imao posto nikada nisam naisao na review koji preporucuje SLI da je skroz bez problema i sa odlicnim boostom u svim igrama.

http://www.babeltechreviews.com/gtx-1080-ti-sli-performance-25-games/3/

Ovakvih i slicnih testova koji pokrivaju 20+ igara sam se najcesce nagledao/nacitao.

Verovatno nvidia ili izdavaci igara kad tad i srede malo stvar, ali je to opet daleko od idealnog, a idealno ocekujem za novac koji treba uloziti.
 
Nisam citao taj test a iskreno nemam ni nameru.
Pre svega, ovakvi sistemi su zahtevni i sve komponente moraju da prate jedna drugu, sve
to mora da bude pod konac. Kad je takva situacija ni problema nece biti.

Mit je da SLI ne radi kako treba. nVidia vec godinama unazad azurira driver-e tako da i SLI profili
izlaze veoma brzo, cak od prvog dana za ove jace naslove.
Cenim tvoje misljenje i ostajemo na tome. Ja imam svoje iskustvo, rezultate sam ovde zabelezio u okviru testova, ne znam
sta bih dalje rekao.

Od SLI-a ne postoji nista bolje to potpisujem.
Jedino sto je cinjenica da 1080 Ti kao primer jeste strahovito zahtevna karta, treba bas snazan procesor.
U tom slucaju SLI je veliki zalogaj.
 
Ok postujem ja tvoje iskustvo, ali mene zanima mnogo siri izbor igara nego sto si ti probao(tj izneo rezultate), ja igram sve i svasta, mobe,f2p,indie,aaa itd...
I kada bi video ispod 70-80% dobitka nervirao bi se :D

Zato cekam voltu, da sto pre izadje :)

U svakom sluacaju cekam tvoj review 1080ti sli sa min 10 igara, pa cu da donesem finalni sud :)
 
Ako se sve poklopi kako treba. Da nadjem CPU, da sistem zategnem. Bice onda i testa.
Mislim mogu da ga odradim i na 6600k ali cu imati odredjene gubitke.
A 10 igara je uvek u opticaju, to je to uglavnom kad radim testove.

Problem sa tim cekanjem je sto ces za snagu SLI-a morati da se strpis godinu, godinu i pol a nekad mozda i vise zavisno
kada se planira izbacivanje. Zato ja u datom trenutku zelim ogromnu snagu mada ovaj protekli period je zavrsio posao i jedan
GTX 1080 malte ne. Sve zavisi od hardvera koji covek planira da ima. Monitor, rezolucija, osvezenje. A posao? Karte ne sluze samo za igranje :p
 
Poslednja izmena:
Ja sam od 590GTX dual gpu-a batalio bilo šta slično SLI-u da bih pregazio svoju odluku prošle godine i uzeo još jednu 980ti kako bih imao SLI umesto da radim upgrade celog PC-a.

Iskreno, nisam oduševljen... jesam platio drugi GPU oko 60% cene prvog, oba su malo overklokovana. Prilično je hit and miss cela stvar.

Recimo, The Witcher 3 razbija SLI, dok u PUBG i Fallout 4 gotovo da nema efekta. Metro mi je radio odlično takođe, onaj Redux.

I tako posle igranja i u jednom i u drugom kampu mogu samo reći da bukvalno zavisi od tačno igara koje želite da igrate. Pa proverite da li podržavaju SLI i koliko. E sad, to jeste problem za budućnost jer ne možete znati da li će neka igra koja će vam se dopasti raditi dobro u SLI-u ili ne.
 
Uglavnom zavisi od kvaliteta engine-a igre.
Svugde gde su igre malo zahtevnije i gde je engine dobar dobitak je odlican.

U mom testu od 10-tak igara sa jos jacim kartama sa GTX 1080 se vidi koliki je dobitak, a jos nisam koristio SLI HB Bridge a i 3930k bi manje izvukao iz karti
nego li recimo sada 8700k. Problematika oko toga nije prosta, od svega zavisi i na sve to covek mora da obrati paznju.
Zato sam rekao da pre svega celokupan setup mora da bude zategnut maksimalno, ne sme nigde da skripi.


Meni je recimo Crysis 3 nezamisliv bez SLI-a, Metro Last Light Redux i slicne igre.. Da, Witcher 3 obavezno, dok za Skyrim SE koji sada igram dovoljna je i GTX 1060 recimo.
I to je tacno, zavisi ko sta igra, koja je rezolucija, osvezenje i sl..
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh sli je super kada radi, ali jednostavno nije 100% pouzdan tech. Uvek ce biti igara koje ce imati problema, neke probleme ispravi sama nvidia sa drajverima, neke isprave u samoj igri, a neke nikada ne poprave.
Posto su u pitanju velike pare realno je ocekivati da nesto sto kupis radi uvek kako treba. A ne kada se sve zvezde poklope :)

Ali dobro ako nekome novac nije nikakav problem onda je sve cool pa i da radi u 1/3 naslova.
 
Evo ja opet ponavljam. Ni u jednoj igri nisam imao problema. To radi savrseno i smooth ;)
Mozda postoje neke igre gde je slaba optimizacija ili ne podrzavaju SLI profile ali ja nisam naisao.
Evo da, setih se, Batman je zezao sa SLI-em ali to je problem do same igre i postoji nacin da se ispegla ali Batman je sam po sebi raspad, pogotovu kada su
portovi.

Da ne bude da nisam naveo primer i ako nije adevkatan.

Dovoljno mi je da probam 10-15 igara i da imam predstavu o cemu je rec.

I nije tu problem SLI tehnologije, vec to zavisi od raznih faktora, gore sam vec napomenuo.

Evo mogu cak da se opozovem na coveka koji je duze od mene u kontinuitetu koristio SLI, prezadovoljan.
Bas smo skoro pricali ja i on o tome. Ako zajebani cita nek kaze koju.

Bottom line. Ne postoji tehnologija koja je savrsena. SLI je nesto najblize ultimativnom gaming-u.
 
Poslednja izmena:
Evo da pitam i tebe isto ...imas otkljucan procesor (6600k)i ASUS Maximus VIII HERO i sve drzis na default vrednostima ...koja je poenta ? :)
Usteda struje i energije, ekologija brale... :d
Salu na stranu, ja nisam OC-er, bolje komponente uzimam upravo jer su bolje i eventualno u slucaju da mi za nesto zatreba poterati sve jos brze, a evo ne treba mi...
Slabo sta snimam video, igram samo wot i Shogun (ONAJ prvi, stari, najbolji) a za ostalo mi sigurno ne treba oc.

Evo mogu cak da se opozovem na coveka koji je duze od mene u kontinuitetu koristio SLI, prezadovoljan.
Bas smo skoro pricali ja i on o tome. Ako zajebani cita nek kaze koju.

Ajde da ga pozovemo... :D
 
Evo ja opet ponavljam. Ni u jednoj igri nisam imao problema. To radi savrseno i smooth ;)
Mozda postoje neke igre gde je slaba optimizacija ili ne podrzavaju SLI profile ali ja nisam naisao.
Evo da, setih se, Batman je zezao sa SLI-em ali to je problem do same igre i postoji nacin da se ispegla ali Batman je sam po sebi raspad, pogotovu kada su
portovi.

Da ne bude da nisam naveo primer i ako nije adevkatan.

Dovoljno mi je da probam 10-15 igara i da imam predstavu o cemu je rec.

I nije tu problem SLI tehnologije, vec to zavisi od raznih faktora, gore sam vec napomenuo.

Evo mogu cak da se opozovem na coveka koji je duze od mene u kontinuitetu koristio SLI, prezadovoljan.
Bas smo skoro pricali ja i on o tome. Ako zajebani cita nek kaze koju.

Bottom line. Ne postoji tehnologija koja je savrsena. SLI je nesto najblize ultimativnom gaming-u.

mnoge igre ne podrzavaju SLI ili rade katastrofalno sa istim... pogledaj nvidia profile za SLI, bar 25% SLI profila u nv drajverima sluzi da disabluje SLI u odredjenim naslovima ako je SLI prisutan u masini... tako da, yeah, right... ultimativni gaming :D

na kraju igrica postoji ne zna im se broj, ako si ti odigrao 10-15 igara i nisi naisao na issue ne znaci da ga nema ili da svi igramo 10-15 igara, jos manje istih 10-15... AAA naslovi ce uglavnom raditi sa SLI pristojno ali isto tako na prste mozes da nabrojis gde je taj boost zaista 2x (a pare su uvek 2x ;) )... SLI jedino ima smisla ako zalazis u vode gde ti flagship trenutne generacije nece doneti performanse koje ti trebaju pa je logicno da ides na SLI jer drugo resenje ne postoji... ovo su i proizvodjaci uvideli pa SLI i nemas ispod 1070 jer ako hoces 1060 SLI jednostavno kupi 1080 ili Ti...
 
PCB nam i igra mahom samo AAA igre, zato i nije naleteo na problem :D SLI boost nije nikad x2, cak i 80% je retko.
 
mnoge igre ne podrzavaju SLI ili rade katastrofalno sa istim... pogledaj nvidia profile za SLI, bar 25% SLI profila u nv drajverima sluzi da disabluje SLI u odredjenim naslovima ako je SLI prisutan u masini... tako da, yeah, right... ultimativni gaming :D

na kraju igrica postoji ne zna im se broj, ako si ti odigrao 10-15 igara i nisi naisao na issue ne znaci da ga nema ili da svi igramo 10-15 igara, jos manje istih 10-15... AAA naslovi ce uglavnom raditi sa SLI pristojno ali isto tako na prste mozes da nabrojis gde je taj boost zaista 2x (a pare su uvek 2x ;) )... SLI jedino ima smisla ako zalazis u vode gde ti flagship trenutne generacije nece doneti performanse koje ti trebaju pa je logicno da ides na SLI jer drugo resenje ne postoji... ovo su i proizvodjaci uvideli pa SLI i nemas ispod 1070 jer ako hoces 1060 SLI jednostavno kupi 1080 ili Ti...

Jel i ti pricas iz licnog iskustva? Koliko igara treba da igram odjednom? 30-50? Pa toliko ne mozes da saberes u sezoni. Igram sve ono sto je aktuelno.
Igre poput Dota, Wow i sl. to ne igram, za to ti SLI ne treba vec neka kartica u rangu od 100-150 evra, to je potpuni apsurd, a jos veca bila glupost uzeti to kao neki relevantan primer.
SLI koristim vec nekih 8-9 godina i tu nema greske. Dobitak je od oko 80 do 100% i to sve zavisi od igre, rezolucije i citavog sistema koji sve to treba da isprati.
Ja sam vec sve lepo objasnio, kompleksnost problematike ali izgleda pricam dzabe.

Konkretno kod igara, svaka igra sa dobrim engine-om kao recimo Cryengine, najbolji engine koji postoji tu su dobici skoro 100%.

Svakog od vas ko nije bio korisnik SLI konfiguracije i ko nije stekao bar malo iskustva smatracu nekompetentnim.

Ja sam svoje znanje i doprinos prilozio na forumu i ne mogu da se slozim sa pricama rekla-kazala.
Na netu mozes da procitas svasta, i na tarabi pise ona stvar pa udri slobodno.

Uostalom, svaka dalja polemika gubi smisao jer su potrebe i afiniteti razliciti.

Govoriti nekom da u necemu gresi samo sto to neko drugi posmatra sa svoje tacke gledista ne da je pogresno vec je potpuno pogresno.

Ajd' u zdravlje.
 
iz najlicnijeg iskustva, imao sam kroz godine entry level SLI's i high end SLI's i realno vise nikad necu ici na SLI, eto :D

ja samo kazem da tvoje licno iskustvo nije merodavno za sve, ako za tebe radi, super, imas "ultimate gaming" iskustvo i to je cool... vidim da si naveo WoW, sta ako ja recimo hocu da igram WoW u 8k, to je recimo moj "ultimate gaming", i hocu da uzmem SLI da bi to bilo glatko... cvrc, nece moci, WoW radi katastrofalno sa SLI... ima jos dosta primera gde bi meni za neku moju ideju pasovao SLI ali te igre ne podrzavaju taj setup... mozda ja igram u 16k, mozda imam 4x4k tv wall... pricamo generalno o SLI tehnologiji a ne o 1920x1080 max details cryengine games sa SLI...

nikada ja nisam ni rekao da si ti "******" sto koristis SLI, ako radi za tebe i tvoje potrebe to je super, ali da je SLI "sipaj i vozi" u 100% primera nije ni blizu, nekome ko razmislja da pukne >1000e na SLI setup svakako bih porucio da se dobro informise kako SLI funkcionise u slucaju koji on zeli da ostvari jer realna situacija uopste nije tako hanky dory kao sto ti to hoces da predstavis...

ajd', uzdravlje :D
 
odjednom svi postali sli kung fu majstori a nikad u zivotu nisu videli dve graficke, strasno...
 
Za shadows of war trebaju dve gtx 1080 ti za 4k.
 
Zotac Extreme - CPU 5 Ghz.

2q3snmf.png
 
Fino :D Kolko si je nasvirao?
 
Dobra je,zavisi na koliko je namestena po defu,ja vucem oko 690/700

I heaven dobro pici,zgleda da moj xeon ne moze nista da ucini :p

Inace cestitke za kypovini i da je dobro izakas :D
 
Poslednja izmena:
Ma cekam 8700k pa da opalim testove kao covek. Ovo su sve samo ispitivanja, provere. Imam posla koliko hoces, jedna, druga, treca...


P.S. Zavisi od Mandusica Vuka tj. od PCBeast-a :p:D

Hvala, hvala :smash:cheers
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno