Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Ajd da vidim te klokove strixa pa da malo nategnem ovu hawk X :)

Ja koliko sam primetio nema tu neke posebne razlike. Koja god da je edicija, svi se vrte oko slicnih clock-ova.
Mozda bi malo doprinelo vodeno hladjenje posto Pascal voli hladnije pa se drugacije ponasa u tim okolnostima.


Najverovatnije cu opet da napravim review ako se sve poklopi do tad, da sklopim konfiguraciju.
Videcemo.
 
Zato je najbolje ići na najjeftiniji model + FC blok. Bio je Zotac Blower u E**i za 88k. Sa blokom izađe jeftinije od top modela.
 
Znas kako. Voda je da sastavis konfiguraciju i nista da ne diras. Obzirom da cu ja ipak prelaziti na Volta-u mislim da za sada necu investirati u full cover block-ove.
 
Ne znam kakvo je stanje sa drugim modelima, ali ovaj moj zotac amp extreme ima bas bucne ventove, preko 50% se vec posteno cuju. To je meni najveca mana, to sto se vrm greje nije nesto sto cu ikada primetiti :)
 
Oces kad pocne da throttluje zbog temperature VRM-a, ili ne daj boze nesto gore.
 
Kako iscitavate temperaturu VRM probao sam sa gpu z
 
Osim EVGA ICX resenja, ostali nemaju VRM senzor, sto je po mom misljenju *****ski za kartu ovog ranga. To kod AMD-a imas na kartama koje kostaju upola. A ono sto sam pricao za VRM je mereno externom sondom koja je ubacena izmedju faza.
 
Nemaju zato sto nije bitan podatak za normalan rad, ali da sobzirom koliko kostaju ove karte glupo je sto skrtare :/
 
Jedno noob pitanje, da li je 3930k bottleneck za ove karte, Asus Strix je u pitanju?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Ako ga overclockujes na ~4.5ghz nece biti bottleneck. Na stock jes.
 
Na toliko je vec oc sa ht on. Mislio sam da menjam platformu, ali ako mi je ovo dovoljno, onda će da stoji do daljneg [emoji5] hvala [emoji41]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Vozio sam I ja na njemu 980ti SLI, OC na 4.5 ali pošto sam slabije pratio cpu/gpu scenu rekoh da pitam oce li biti dovoljno za 1080ti.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Za jednu da, na 4.5+Ghz,za sli to cu kazem kad nadjem takav CPU :D
 
Za sada samo jedna, sledeći upgrade će biti nova platforma [emoji4]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Uh, bih ja da ga zategnem, ali koliko me secanje služi, mislim da mu treba napon preko 1.4 da bi išao na 4.7+. A to mi se ne svidja [emoji53]
Videcu kad namestim grafu I monitor (PG279Q) kako će da se ponasa, pa ako treba natezacu Cpu [emoji4]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Tebi su bitnije temperature. Za napon ne brini. moj je radio na 1.43v za 4.7 HT ON.
Sa vodom je to ok. Pokusaj da ga stabilizujes na 4.5/4.6 Ghz. Mogu da ti pomognem oko setovanja za tu plocu posto sam istu imao :)

Budi siguran da ce na def da bude usko grlo. GP102 je monstrum od chip-a!
Uporedo sam probao sa 6600k, on izvlaci vise iz kartica. Negde su rezultati zanemarljivi, negde vise primetni.
Uglavnom napredniji IPC dodje do izrazaja sto znaci da to mora clock da nadomesti. Ne bih ti preporucivao da ga drzis na def.
 
Tebi su bitnije temperature. Za napon ne brini. moj je radio na 1.43v za 4.7 HT ON.
Sa vodom je to ok. Pokusaj da ga stabilizujes na 4.5/4.6 Ghz. Mogu da ti pomognem oko setovanja za tu plocu posto sam istu imao :)

Budi siguran da ce na def da bude usko grlo. GP102 je monstrum od chip-a!
Uporedo sam probao sa 6600k, on izvlaci vise iz kartica. Negde su rezultati zanemarljivi, negde vise primetni.
Uglavnom napredniji IPC dodje do izrazaja sto znaci da to mora clock da nadomesti. Ne bih ti preporucivao da ga drzis na def.
Kloknuo sam ga ja na 4.5 HT on, vec 4 godine radi na toj frekvenciji. Mislim da je napon negde oko 1.36-1.38.
Posto sam trenutno u selidbi, moraće igranje sa kartom da saceka jedno dve nedelje. A ko zna, ako uleti neka kombinacija, mozda I nova platforma [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Kloknuo sam ga ja na 4.5 HT on, vec 4 godine radi na toj frekvenciji. Mislim da je napon negde oko 1.36-1.38.
Posto sam trenutno u selidbi, moraće igranje sa kartom da saceka jedno dve nedelje. A ko zna, ako uleti neka kombinacija, mozda I nova platforma [emoji16]

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Nista. To je onda to. Sa srecom ;)
 
Imam mogucnost da uzmem ASUS ROG Poseidon GeForce GTX 1080 TI i ASUS ROG GeForce GTX 1080 Ti STRIX.
Da li je vredno razlike ili da uzmem Strix dva komada? Koliko je bolje hladjenje kod Poseidon? Komponente? Naponska?
Nek neko da instant odgovor :D
 
Bolje je hladjenje ako ga metnes pod vodu, nije kao da je full cover block ali je bolje od vazdusnog dosta. S druge strane i strix bez problema ohladi kartu.
 
A performanse se ne razlikuju nesto preterano. Koliko vidim nista se ne dobija ni kada se hladi vodom?
Hteo sam eventualno da nju stavim u kuciste pa da je po potrebi uposlim. Ne znam. Mozda je bolje da uzmem odmah 2x Strix OC?
Vise nisam pametan, glava me boli od svih ovih kombinacija koje sam pravio proteklih mesec dana :S:
 
Poslednja izmena:
50-100mhz moze biti razlika jer pascal voli nizu temp.
 
A zar bas "mora" sa 2x1080 na 2x1080Ti ?
Milsim ima li zaista ikakve potrebe za tim?
 
Kad ti se vrhunski hw uvuče pod kožu, teško se skidaš sa toga :)

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno