Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Daleko od toga da 980 Ti ima oc potencijal od 25-30%, ima nekih 5% bolji oc potencijal od GTX 1070, čime te dve karte i dolaze u neku ravan pod overklokom. Naravno ne poredim referentnu GTX 1070 sa nekom Matrix 980 Ti kartom, niti HOF 1070 sa referentnom 980 Ti :d, već izvedve koje su u istoj ili sličnoj klasi. Niti poredim nestabilne overklokove napravljene isključivo za screenshot u nekom od sintetičkih benchmarka, već realan gaming...

Ne zaboravi, da imam ovu 980Ti i da znam kako dise. :type:

Ne pricam napamet, odradio sam mnogo testova. Jednostavno, default 980Ti boostuje na nekih 1.120 - 1.200mhz , overklok je oko 1.500 - 1.550 u proseku, pa, moze da se izracuna. Plus overklok memorije.

http://www.guru3d.com/articles_pages/asus_rog_matrix_geforce_gtx_980_ti_platinum_edition_review,36.html

Razlika je oko 25%.

https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_980_Ti_Matrix/26.html

Ovde, razlika citavih 34% veci fps. :rtfm: To je zbog toga, sto njihova 980Ti na default, boostuje na averg. klokove, od oko 1.130mhz.

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/35.html
 
Poslednja izmena:
https://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/GTX_980_Ti_Matrix/26.html

Ovde, razlika citavih 34% veci fps. :rtfm: To je zbog toga, sto njihova 980Ti na default, boostuje na averg. klokove, od oko 1.130mhz.
sa tvog linka:

Actual 3D performance gained from overclocking is 9.8%.

Toliko o tome.

A to što na taj način porediš referentnu na default-u koja je u test bazu ušla pri samom izlasku arhiterkture (nadam se da si svestan da oni ne testiraju sve karte ispočetka sa izlaskom nove, eventualno osveže neke rezultate za starije karte jednom u pola godine) i to porediš sa maksimalno overklokovanom kartom koja je izašla 10-tak meseci kasnije, tek nema smisla. Ne možeš porediti babe i žabe.

Tako mogu napisati da je overkok potencijal 980 Ti samo 9.4%, pošto se toliko može izvući iz referentne.

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/34.html


Edit: Takođe tom tvojom logikom evo i dokaza da je overklokovana GTX 1070 Xtreme za 4 fps-a brža od te Matrix 980 Ti koji su linkovao:

perf_oc.png

perf_oc.png


I naravno daleko više fer poređenje, nego poređenje referentne sa najjačom nereferetnom, jer je poređenje klasa vs klasa.
 
Poslednja izmena:
Toliko o tome.

A to što na taj način porediš referentnu na default-u koja je u test bazu ušla pri samom izlasku arhiterkture (nadam se da si svestan da oni ne testiraju sve karte ispočetka sa izlaskom nove), sa prvim drajverima, sa maksimalno overklokovanom kartom koja je izašla 10-tak meseci kasnije tek je glupost. Ne možeš porediti babe i žabe.

Tako mogu napisati da je overkok potencijal 980 Ti samo 9.4%, pošto se toliko može izvući iz referentne.

https://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_980_Ti/34.html

Ne znam, sta je u tom testu za referetnu , nesto ne nije bas u redu. Mozda, nisu drajveri bas najbolji. Jer, samo 15. dana kasnije, imas test 980Ti G1 :

https://www.techpowerup.com/reviews/Gigabyte/GTX_980_Ti_G1_Gaming/33.html

Razlika je oko 32%. Tako da, ipak je overklok potencijal, negde u proseku oko 25 - 30%. Opet, kazem ti, imam ovu karticu, znam je u prste.
 
Vidi iznad, tvojom logikom najbrža overklokovana 1070 je brža od najbrže overklokovane 980 Ti i gotovo 40% brža od te referentne 980 Ti n a stock-u. Mada u realnosti je stanje takvo da su te dve karte, ako su njihove izvedbe u istoj klasu pri nekom realnom overkloku podjednake, što sam i napisao pre par strana. Još jednom ponavljam ne možeš na taj način porediti najgore verzije karte na stock-u sa najboljom izvedbom na maksimalnom kloku, već porediš klasu za klasu, pri tome ako porediš dve karte ili ih porediš obe na stock-u ili obe overklokovane. Ne možeš jednoj karti vezivati ruke da bi od svoje napravio bržu.
 
Poslednja izmena:
Edit: Takođe tom tvojom logikom evo i dokaza da je overklokovana GTX 1070 Xtreme za 4 fps-a brža od te Matrix 980 Ti koji su linkovao:

Ali, rAMA, gedaj, 1070 referentna, startuje sa 120fps, i ide na 141fps. Referetna 980Ti startuje sa oko 103fps i ide na oko 138fps. Znaci, 980Ti kod overkloka, skoro nadoknadjuje veliku prednost 1070 od oko 17fps.

Sta se desava, recimo u igrama gde su ove dve kartice priblizne po jacini ili je 1070 malo jaca. Onda, u takvim igrama, razlika ne postoji. Kartice su skoro iste po perfomansama.

Mislim, nebitno je, samo raspravljamo, kako treba da gledamo na rezultate u testovima.
 
Poslednja izmena:
GeForce 980-Ti Reviewsrb Edition ipak nije ista kao i sve druge - ona je najmanje u rangu 1080 a kada je Reviewsrb licno OC, ni 1080-Ti nije daleko. Ali ajde, odmorio se covek godinu dana, sad je ocigledno ponovo spreman na rasprave :)
 
GeForce 980-Ti Reviewsrb Edition ipak nije ista kao i sve druge - ona je najmanje u rangu 1080 a kada je Reviewsrb licno OC, ni 1080-Ti nije daleko. Ali ajde, odmorio se covek godinu dana, sad je ocigledno ponovo spreman na rasprave :)

Ajd, molim te, nemoj opet napamet da pricas. Dao sam linkove ka testovima, gde se vidi, koje su perfomanse razlicitih kartica. Zar je tesko pogledati ?

I, nemoj da odredjujes, kada ce ko da se javlja i pise. Ne bih ni sada pisao, morao sam da odreagujem na onu provokaciju, od jednog clana foruma, na moju adresu.
 
Ljudi smorili ste za medalju cisto da se zna ovo nije 980ti vs 1070 topic :/
 
Pa odmah ja odgovorih da sam gledao pogresan score ;)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Konacno sklopio masinu, nisam nista stigao da namestam, procesor na default, ram na 2133mhz i gpu sve fabricki. Vrteo sam 20tak minuta haeven pa odradio bench, evo rezultata.

Zaboravih da kliknem max za gpu i vram :d Za gpu je bilo 1999mhz, a realno se konstantno drzao na 1974 mhz sto je ja mislim odlican boost bez ikakvog cackanja, vram je 1400mhz.

Q0ljlOv.png
 
Dobra,meni je boost 1961Mhz na MSI sea,VRAM 1377Mhz
 
Poslednja izmena:
Evo ovo sam na brzinu dobio, povecao u Afterburneru napon/power i dodao 25mhz na gpu, 400mhz na memoriju.
Dobio sam stabilan boost klok od 2025mhz i 1500mhz (12ghz) za vram. Temperatura max 68c isto ko bez oc ali sam sad ukljucio klimu :D
Karta se podobrano cuje, nije bas tih ovaj Zotac, mada ja poredim sa rx470 koji se slicno cuo a osetno je slabiji gpu lol

Ja sam zadovoljan, kontam da moze jos malo na gpu, ali realno u igrama izmedju 2025 i 2075mhz ne bi osetio razliku :D Jedino ne znam da li vram da kloknem jos ? Citao sam da moze jos, ali npr zna da degradira performanse umesto da ih unapredi :D

tg7hgHX.png
 
Poslednja izmena:
evo konacno posle skoro 2 meseca da iz celofana izvadim EVGA GTX 1080 Ti SC Black Edition
ovo je nesto na brzinu, mislim da je karta na bazi referentne, samo malo klokovana.... iste dimenzije sam odrugo hladjenje
 

Prilozi

  • evga.jpg
    evga.jpg
    916.3 KB · Pregleda: 145
Max 63°C, ventilatori išli do 2500rpm/70% na Auto profilu koji je, čini mi se, malo agresivnije podešen. Da li je bučna?
 
Uzeh i ja konacno aorus extreme. Lep je osecaj posle toliko godina opet imati nvidiu u kompu :).
Sta da koristim za testiranje graficke?
 
KOLOS , jeste ja sam podesio malo jache... da mi ne prelazi 71c posto imam bas malo kuciste..... nije bucna do 55-60% venta, odlicna je (bucna je na 70% venta, moguce da sam ja mnuelno podeio da cujem kakva je pa da je upamtio tu vrednost...)... kvalitet izrade je vrhunski!!!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
u sustini izvadis ovo cudo glupo od HDD-a 3.5 inch.... i tu stavis radiator 120mm i resheno.,... imas na procesoru imas na grafici.... i desio si temp.... dva slim su ispod grafike! samo mi smeta ta budevina od hdd-a, sad sam uzeo neki HITACHI 2.5inch od 1TB pa cu njega da stavim a ovaj da prodam....
 
prva EVGA i odlicna je... ;)
6440f4c8794367c1972ff9602d60932f.jpg
b2f798c7317d4ff51e72b09f82465d54.jpg

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Hocu da narucim tu kartu. Dva komada. Strix mi je skuplji pa bih ga zaobisao. Ili taj model ili onaj sa tri venta.
Kako ti se cini? Kvalitet, buka, temperature? Jesi mozda merio koliko trosi iz zida?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno