Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Zfast4y0u, zamalo iz prve da napravim dobar custom curve voltage, ali, to (za)malo srecu kvari,... :beat:

Ne znam, da li sam u samom kreiranju voltage pogresio ili mozda grafa udar u neke power limite ili neka stepenovanja u biosu.

Ovako izgleda custom voltage :

4.jpg

Sad, sljaka na 2025 - 12000mhz, na 1.031v , ali, ima dva spajka na oko 0.8 - 0.9v i oko 1.600mzh za klok i na kraju spusti na 2012mzh i 1.031v.

1.jpg

Sta li moze da bude u pitanju ? Da nije mozda mala voltage ? Ili, da povecam voltage ? Ne znam sto' da cinim' ? :type:
 
Poslednja izmena:
Da je power limit bio, bio bi ti clock kao EKG, ti si imao downclock koji je bio konstantan neko vreme, ne znam koji si benchmark palio i sa cim si testirao, instaliraj hwinfo64 pa preko njega gledaj, koje limite udaras itd.

http://prntscr.com/knjfcu

na satu mozes reset values.

Ako nisi imao freeze nikakav ni crash ( uzmi unigine heaven pa testiraj sa njim, samo ne veruj njegovim monitoring alatkama jer je bugged, uvek pokazuje 2000mhz) skini voltazu za 2 stepa unazad ( digni slajder izmedju 1v i 1.25v na 2050mhz) pa opali benchmark. i gledaj temperature u njemu ako znas da namestis sa rivatuner statistic server, msi afterburner i hwinfo. Cim primetis freeze vec si nestabilan a u nekim jakim igricama ces se crash 100% .

Taj zadnji downclock na 2012mhz ti je radi temperature, to ces na kraju fix, kad nadjes stabilnu voltazu.
 
Poslednja izmena:
Da, ovo za zadnji downclock mi je jasno da je zbog temperature.

Koristim Ungine, sve je namestemo u MSIAF i rivatuner da pratim parametre, skinucu Hwinfo. Zasad nisam imao freez.

Ajd, pokusacu sa manjom voltazom , iako, jos mi nije bas najjasnije, kako tacno ide sa pomeranjem svih tacaka na krivi odjedanput ( SHIFT i pomeranje gore - dole ) i pomeranje samo jedne tacke.

Mozda tu negde gresim. Recimo, kako da krenem sa ovim mojim custom curve ? Sta prvo da odradim ?

A.jpg

B.jpg
 
Da, ovo za zadnji downclock mi je jasno da je zbog temperature.

Koristim Ungine, sve je namestemo u MSIAF i rivatuner da pratim parametre, skinucu Hwinfo. Zasad nisam imao freez.

Ajd, pokusacu sa manjom voltazom , iako, jos mi nije bas najjasnije, kako tacno ide sa pomeranjem svih tacaka na krivi odjedanput ( SHIFT i pomeranje gore - dole ) i pomeranje samo jedne tacke.

Mozda tu negde gresim. Recimo, kako da krenem sa ovim mojim custom curve ? Sta prvo da odradim ?

Pogledajte prilog 256178

Pogledajte prilog 256179

Ne, ne, nikakav shift pa teranje gore/dole. To ti kompletan grafikon sa curve tera gore dole, tebi je bitan samo zadnji target clock. Ovi ostali curve ispod njega su bitni samo kad ti se GPU downclock zbog temperature ( nisam 100% siguran ) ili kada na primer teras wc3 sa 1080ti a ona ga jede ispod 1000mhz pa onda uzme jedan step iz tog curve sa voltazom jer nema potrebe da se clocka na 2000mhz. Nema potrebe da stelujes 100 stepova jer ih nikad neces ni koristiti zbog auto boosta.

https://prnt.sc/knk8cb

Edit:

Ako ti udaris power limit sa stelovanjem do 150%, ja secem glavu. pre ce GPU da izgori xd. Dobar bios.
 
Poslednja izmena:
Uf, tesko meni to u glavu moze da ide. :beat:

Sta kazes za ovaj video, da li je okey ?

https://www.youtube.com/watch?v=RfnxfthUdus

Ili, na primer, hocu da imam oko 2030mhz, sa voltazom oko 1.000 - 1.030v, kako da krenem da stelujem curve voltage ? ( izvini, malo sam dosadan ). Od koje tacke da krenem ( gore ili dole ) ?
 
Uf, tesko meni to u glavu moze da ide. :beat:

Sta kazes za ovaj video, da li je okey ?

https://www.youtube.com/watch?v=RfnxfthUdus

Ili, na primer, hocu da imam oko 2030mhz, sa voltazom oko 1.000 - 1.030v, kako da krenem da stelujem curve voltage ? ( izvini, malo sam dosadan ). Od koje tacke da krenem ( gore ili dole ) ?


Da to sto on radi je ovo sto ti ja pricam s tim sto je njegov target clock ispod 2000mhz. Ovo sto radi sa svim kvadraticima sto su mu imaju veci clock od target clock-a koji on zeli da bude max je komedija gledati :DD

https://prnt.sc/knkrt9

Idi udari sve default. Otvori grafikon, i povuci ovaj kvadratic sto sam ti na slici oznacio na 2030mhz i potvrdi, to je sve sto trebas uraditi ako hoces overclock od 2000mhz ili iznad.

A ako hoces max boost da ti bude ispod 2000mhz onda sve jace stepove moras svuci ispod tvog target boosta i onda potvrdis sa OK kao u video-u.

Ae probaj.

Edit:

Tebi se karta default boosta do 2000mhz ili 2050?? Koliki ti je najveci clock boost u toj tvojoj curve na default? 2000mhz ili preko? Ako je preko 2000mhz onda moras skidati sve stepove koji su iznad 2030mhz, ispod 2030mhz i onda klikni na OK, ako to ne uradis boost ces se preko 2030mhz kao da nista nisi ni uradio.
 
Poslednja izmena:
Mamma mia, ima da sanjam ove 'tackice' od voltaze,.... :,,: :beat:


Kod mene nece na default da otvori curve voltage, tek kada povecam power limit.

Kartica je na 150% power limit boostuje maksimalno 1987mhz na 1.062v ( slika )

1.jpg

Voltage u MSIAF na 100%, 1093v i boost je 2012mzh.

2.jpg

Na 1031v boost je 1949mhz.

3.jpg

Tek sad ne znam sta i kako. ( valjda cu' sutra ili prekosutra da shvatim :d,... thank you na strpljenju )
 
OK, povecaj onda power limit.

Tebi je malo drugaciji curve od mog, ne znam koji ti je max boost, ali koliko mogu videti sa te curve preko 2000mhz je, odokativno 2050mhz. Uradi samo ono sto sam ti na slici pokazao i na kraju sve tackice desno od nje svuci dole da na grafikonu frekvencija bude niza od tvoje 2030mhz nebitno koja frekvencija, samo da je ispod 2030mhz. Samo to je bitno, kad udaris ok, sve te tackice ce biti u liniji sa tvojim zeljenim clock speedom (2030mhz) zato sto ce on onda biti najveci na grafikonu. E kad opalis benchmark moze biti da ce ti pasti clock speed usled temperature, ako padne alt tab i opet onaj isti kvadratic sto sam ti pokazao na slici vrati na 2030mhz i stikliraj OK. Ako se ne budes crash sacuvaj profil da ne moras o5 sve one tackice da svlacis opet svaki put ako nisi stabilan.
 
Poslednja izmena:
Zfast4y0u, brate i drugaru ( cheers ) probao sve i nesto nece.

Ipak, odustajem od rabote', nemam vise zivci' da buljim u te' tackice. Anyway, hvala na pomoci.
 
Poslednja izmena:
Veruj mi, sad sam i zaboravio, iznervirao sam se i batalio.

( da dojdes' kod mene na rostilj i da sredimo stvar ,.... :beat:...salim se )

Ma, nesto mi se cudno kartica ponasa, dal' nesto nisam sa HDMI kablovima spojio dobro pa pravi 'zbrku' za karticu ( monitor i TV ) pa, radi kako treba i onda kada ugasim komp i sutra ga upalim, nesto daje male rezultate iako su klokovi u redu. pa, kada restetujem opet proradi ( sada sam valjda nastelovao kako treba, pa radi )

Ne bih sad diro' , sto se kaze.
 
Ok :D

Kad ti djavo ne bude dao mira, tu smo :-devil-:

Sto ne nalete' malo ranije, kada sam imao entuziazma za 'spaljivanje' hardwera... :exploder: :beat:

Inace, kartica je stvarno zverka ( kakva ce tek da bude 2080Ti ). Imao sam onu 980Ti Hybrid i kartica kada se overklokuje postaje mala zvercica, mnoge igre na max grafika ( ima na Screenshot temi moji shotovi ),.... cak i na 2K tera u minimum 60fps, cak i na 4K ( koristim NV DSR na TV ) .... ( ako jos malo padnu cene polovnih 1070, 1080 i 980Ti kartica, mislim da su odlicna kupovina )

Nisam bas pretpostavljao da je klokovana 1080Ti jaca od klokovane 980Ti za oko 40 - 50% na 2K i 4K rezi. Probao sam Rise of the Tomb Raider Bench sa ovog sajta :

https://forums.overclockers.co.uk/threads/rise-of-the-tomb-raider-bench-thread.18722471/

ROTTR_2018_08_29_13_52_26_433.jpg

Klokovi oko 2000 - 2030mhz, memorija 11.800mhz i na tim klokovima je jaca od klokovanih 980Ti za oko 45%.

Ja, zadovoljan..... javljam se kada odlucim da poteram karticu:smash:,.... pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Koje izvedbe ove karte juriti da se pazari?
 
Tako sam i mislio otprilike da je Strix medju najboljim izvedbama. Jos neka pored nje koja je dobra za uzeti?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Tako sam i mislio otprilike da je Strix medju najboljim izvedbama. Jos neka pored nje koja je dobra za uzeti?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Sta znam, ova moja Aorus Extreme 1080Ti deluje okey, iako, koliko sam procitao na netu, nekako zavisi od primera do primera, nekome su odlicne temperature ( skoro u rangu Strixa ) negde nisu,....
 
Ako hoces samo air cooled karticu, asusova je verovatno ''najbolji'' izbor za tebe, imas i ovih hybrida sa AIO hladjenjem, one su ti najbolji izbor ako zelis niske temperature a ne zelis custom water cooling. Evo ti 1 primer:

https://www.youtube.com/watch?v=swxCRQgU0so

samo ustekas, zasravis radiator pozadi na kuciste i to je to manje/vise. Temperature ne bi trebalo da prelaze 50c. Ja nisam fan ovih hybrida ali ima ljudi kojima vrsi pos'o.
 
Ortaku hocu da sastavim konfiguraciju i stavio bih dve u SLI, pa gledam koju najbolje uzeti. S obzirom da ce im biti malo toplije u SLI.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
 
Ortaku hocu da sastavim konfiguraciju i stavio bih dve u SLI, pa gledam koju najbolje uzeti. S obzirom da ce im biti malo toplije u SLI.

Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

Ako hoces SLI na vazduhu, onda moras imati kuciste koje ima stvarno dobar airflow unutra, to ti je glavno. I da, racunaj da ce ti master kartica imati vece temperature od ove ispod. Bar 10c tu nista ne pomaze. E sad xD Mozes za glavnu da uzmes nekog hybrid-a na primer ako ne zelis da ti se glavna kuva, a za ovu ispod mozes asus strix da uzmes ako hoces da usparas koji €
 
Poslednja izmena:
Trebalo bi do utorka da dobijem 1080 ti Strix gaming OC pa cu da uradim test da postavim ovde. :)
 
@reviewsrb


Kada si OC memoriju koliki ti je max bio bez artefakta? Ja sam se malo zezao isao sam do +850mhz na slajderu i nemam nikakvih vidljivih artefakta, dok mi furmark rog edition x64 detektuje negde 20. Sa 800mhz nema ni jedan.

click


@defcoon221,

Ae pa napisi i max overclock sto si postigao.
 
@reviewsrb


Kada si OC memoriju koliki ti je max bio bez artefakta? Ja sam se malo zezao isao sam do +850mhz na slajderu i nemam nikakvih vidljivih artefakta, dok mi furmark rog edition x64 detektuje negde 20. Sa 800mhz nema ni jedan.

click

Pa, to kod tebe skoro i ne moze vise i za core i za memoriju, neverovatan primerak kartice, nisam video da postoje bolji clockovi.

Kod mene je skoro na 12.400mhz.
 
Nije ovo nista specialno sto se core oc tice (ovo je ipak na vodi), za memoriju stvarno ne znam, 12 stranica ovde, niko ne stavlja svoje rezultate :/ . Skoro sam siguran da su ove strix oc verzije binovane, one bi sve trebale da guraju do 2100mhz na core bez problema. Druga mi je malo losija sto se tice core overclock-a, ne moze 2150mhz, ide do negde 2120mhz (temperature igraju veliku ulogu isto, sto su nize to si stabilniji na max overclock-u).

Slajder mogu do +1000mhz na memoriji da gurnem u desno max. Sad sam jos jednom probao unigine heaven ali ovako (ovaj put sa obe):

Kad udjes u benchmark, pritisnes f4, da se kreces u benchmark-u sa kamerom. Nadjes mesto neko gde lako mozes da uocis ako krenu artefakti, na primer pridjes klupici skroz blizu ili dirizablu, posto je braon boje, lako vidis ako artefakti krenu da iskacu, tu sam sada primetio, na prvoj GPU sto ima bolji core overclock, +850mhz na memoriji iskoci po neki, na 820mhz ni jedan, dok na drugoj sto ima losiji core overclock mogu da teram memoriju do +930mhz BEZ artefakta (*mjau**mjau**mjau**mjau* majku voleo bih da mi je ova memorija na prvoj xD) inace ako overclockam memoriju samo na drugoj kartici do +900mhz ustanovio sam da dobijam 10fps vise nego na stock mem clocks na obe, ako overclockam memoriju na prvoj isto, ne dobijam nista u ovom testu, znaci nema poente terati obe do max bar ne u heaven benchmark-u, dovoljno je na primer samo na drugoj da oc memoriju ili obe mediocore. Ovo ti je isto dobra taktika da proveris i core clock stability i da li gubis fps ako teras memoriju i core clock do maximuma posto se ne kreces u benchmarku nego si statican. Ne isplati se uvek ici sa oba na max jer mozes gubiti na performansama. Za ovo bi neko trebao napraviti guide na youtube realno. :trust:


CLICK


Jesi li resio vise da undervoltas tvoju?
 
Ma, stvarno su kartice extra, nema sta, clockovi su neverovatni, i core i memorija. Ovo je dobra fora za SLI kako da izvuces max perfomanse.

U vezi undervolta, odradio bih, ali, imam neki cudan problem, ako mi puknu clockovi, posle kartica ima neki 'cudan' bug i ne daje maximalne rezultate, padne na pola ( recimo, Heaven na istom kloku dobijam duplo manje 80fps ), kao da se nesto zaglupi.....pa, moram da restartujem komp ili da flashujem bios ponovo.

Pa, se nerviram i mrzi me da sve radim ispocetka. Neka je ovako , sljaka super i temp. su odlicne.
 
Da mislim da je ovaj oc od +930mhz na drugoj stvarno dobar ali nemas koristi od njega svuda, u nekim igricama ne vidis nikakvu korist dok opet u drugim igra veliku ulogu. Kako god samo sam ispipavao dokle moze ici max, na default-u mi je i ne pada mi na pamet da oc-am sve dok mi ne bude stvarno trebalo (ispod 60fps-a).

U vezi undervolta, odradio bih, ali, imam neki cudan problem, ako mi puknu clockovi, posle kartica ima neki 'cudan' bug i ne daje maximalne rezultate, padne na pola ( recimo, Heaven na istom kloku dobijam duplo manje 80fps ), kao da se nesto zaglupi.....pa, moram da restartujem komp ili da flashujem bios ponovo.

Hmm to je bas cudno. Ako resetujes afterburner na default isto? Moze biti da on ''pobrljavi'' pa zabaguje karticu, jesi li probao da pokrenes afterburner ponovo kada ti se to desi? Ne znam imas li vise programa sto oc-aju karticu, aorus ima neki svoj program sa kojim mozes da saltas modove, silent, normal, oc itd. Ima i asus neki ai suite mislim da se zove, nije preporucljivo imati vise takvih programa jer dolazi do konflikata posto oba hoce da kontrolisu karticu, a ako cackas u jednim, pritom ostavis drugi na default moze da zeza.

Ja sam licno imao problem, mislim i dalje imam sa afterburnerom ako koristim ono upscale resolution iz nvidia control panela, onaj HDR mislim da se zove, ako podesim da mi renderuje nesto na 4k, sav monitoring sto imam u gornjem levom uglu mi se zamrzne, sve osim FPS-a a ovo pored sata sto imam monitoring od afterburnera pobledi u neke skroz druge boje, da bih to resio moram pokrenuti afterburner posle igrice koju igram na upscale rezoluciji da bi mi radilo :/
 
Da, sve zavisi u nekim igrama dolazi do izrazaja veci oc memorije, mozda je najbolje naci neku sredinu izmedju oc core i memorije.

Moguce da je od Aorus softvera ( u kombinaciji sa MSI AF ), jer sam ga koristio da iskljucim svetleci logo na kartici, pa, sam na kraju morao ponovo da instaliram novi Windows. ( sve se poremetilo )

Imao sam i utisak da je nesto do biosa ( rudarska mozda je nesto bugovalo ), pa sam flashovao novi bios i sad sljaka dobro. Nesto me strah da ponovo probam, bolje da ne diram ( imam jednog drugara koji je rudario sa 1080Ti pa cu da pitam ).
 
Da, sve zavisi u nekim igrama dolazi do izrazaja veci oc memorije, mozda je najbolje naci neku sredinu izmedju oc core i memorije.

Moguce da je od Aorus softvera ( u kombinaciji sa MSI AF ), jer sam ga koristio da iskljucim svetleci logo na kartici, pa, sam na kraju morao ponovo da instaliram novi Windows. ( sve se poremetilo )

Imao sam i utisak da je nesto do biosa ( rudarska mozda je nesto bugovalo ), pa sam flashovao novi bios i sad sljaka dobro. Nesto me strah da ponovo probam, bolje da ne diram ( imam jednog drugara koji je rudario sa 1080Ti pa cu da pitam ).

Cekaj imao si msi afterburner instaliran, pa si posle instalirao to od aorus-a zbog RGB (U tom programu mozes i oc jel? Nije samo za RGB kontrolu?) i onda si imao problem? Verovatno je onda ovaj konflikt o kojem ja pricam. Ja sam isto na kratko imao ai suite 3 od asusa instaliran i msi afterburner ali nisam imao bagova nikakvih, kako god izbrisao sam ai suite jer nije preporucljivo imati vise tih cuda upaljenih zajedno.
 
Nazad
Vrh Dno