Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Malo da se osvezi tema, znam da mi je proc ogroman bottleneck ali uskoro cu da se osvezim sa novom platformom, ali i ovako sam zadovoljan.

ss.jpg

Max temp 66.
 
ne moze vise od 4.4 na koliko je trenutno samo sto Heaven ne cita OC, svakako uskoro prelazim na novu platformu pa cemo da vidimo tada rez, gledao sam po netu slican OC graficke imaju 4,5 fps-a vise ali sa daleko boljim CPU. Neki lik je ubo neki savrsen primerak, mislim da je imao 176 fps-a na istim postavkama kao ja.
 
Poslednja izmena:
ne moze vise od 4.4 na koliko je trenutno samo sto Heaven ne cita OC, svakako uskoro prelazim na novu platformu pa cemo da vidimo tada rez, gledao sam po netu slican OC graficke imaju 4,5 fps-a vise ali sa daleko boljim CPU. Neki lik je ubo neki savrsen primerak, mislim da je imao 176 fps-a na istim postavkama kao ja.

Na Heaven cpu skoro da uopste ne utice, tako da nije mjerodavan po tom pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Utice taman toliko da podigne fps za par%, evo nasao sam od ovog lika.
http://prntscr.com/r4va4s

ima 20fps-a vise od mene, da kazemo da je dobio 5 na procesoru, ovo ostalo je bolestan klok GPU-a
 
^ ali njegova kartica je definitivno pod vodom, temperatura 40c

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Najverovatnije 9600k, mada ako naletim na neki polovan 7700k mozda uleti. Pa za sad sto se tice gejminga ne osecam gubitak, jer sam presao sa 980ti, videcemo koliki je taj gubitak kad uzmem ovo sto planiram.
 
I ja sam u istom loncu, nedavno sam uzeo Strix 1080Ti, uz 4670K. Negde u toku godine ću konačno da apgrejdujem, za sada radi posao, ne igram ništa zahtevno...
 
Rešio sam da joj zamenim termalnu pastu pošto mi je temperatura u Heaven benchmarku bila previsoka (75 stepeni) i ispostavilo se da je to bio pravi potez, pala je na svega 61 stepen u istim uslovima uz drastično manje buke zbog tiših ventova. Stara pasta je bila suva...
 
Reših da se pozabavim voltažama na brzaka (Strix 1080Ti)...je li ovo ok?

Undervolt test.jpg

Imam 1700 Mhz @0.800V, 1900 @ 0.925 i 2000 @1.000...
Temperatura u Heavenu je 62-63 stepena sa fanovima na 45% u proseku. GPU-Z pokazuje TDP od 90% i power draw od oko 250W (u poređenju sa 285 standardno). Nišra drugo nije dirano, GPU ili VRAM clock...

EDIT: Napravio sam još jedan profil koji će ići na 1900 MHz max na 0.925V i taj će mi biti svakodnevni...ne treba mi više a vuče 70W manje i karta je tiša.
 
Poslednja izmena:
Da li se isplati da se menja Sapphire Nitro+ RX580 8 GB za Zotac 1080TI 11 GB sa 2 ventilatora (to je valjda Mini), uz doplatu od 200 evra? Konfiguracija iz potpisa (3770K na 4.5 GHz, 16 GB ddr3 2400 MHz, monitor 27 inca, rezolucija 4K, naravno, igram sta moze na kojoj rezoluciji kako treba :) )?
 
Da li se isplati da se menja Sapphire Nitro+ RX580 8 GB za Zotac 1080TI 11 GB sa 2 ventilatora (to je valjda Mini), uz doplatu od 200 evra? Konfiguracija iz potpisa (3770K na 4.5 GHz, 16 GB ddr3 2400 MHz, monitor 27 inca, rezolucija 4K, naravno, igram sta moze na kojoj rezoluciji kako treba :) )?

Da, itekako.
 
+1


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Zotac ima više 1080Ti sa 2 ventilatora...ako je kratka (211mm), onda je Mini.
Što se tiče snage, isplati se. Meni se fps bukvalno duplirao prelaskom sa 1060 6GB na 1080Ti.
Pitanje je samo kakvi su ventilatori, većina 1080Ti je rudarila a Zotacove Mini karte nemaju "zero RPM" mod...i biće bučnija kako god okreneš jer je kuler mali.
 
Poslednja izmena:
Kaze covek da se kuleri ne cuju... Sta god, ako se mnogo ne greje u leru, valjda moze nekako da se namesti (MSI Afterburner, ili direktno u drajverima) da radi na 1000 i manje rpm, valjda nece da se greje preko 50c... a dok se igram, neka bude bucnija, nema veze :)

Inace, oznaka na kutiji i kartici je p10810g-10p sto znaci da je mini verzija.
Da li je u performansama ista kao i ostale 1080TI? Da li ce ovaj moj 3770K na 4.5 GHz moci da je iskoristi kako treba? Po testovima na netu vidim da je otprilike duplo brza od ove moje RX 580, ali sa nekim 8700K, ako je ovaj moj 3770K bottleneck, i ako ce mi graficka raditi recimo 20-30% brze, onda je ne bih menjao, jer ne planiram neki upgrade uskoro...
 
Poslednja izmena:
Kaze covek da se kuleri ne cuju... Sta god, ako se mnogo ne greje u leru, valjda moze nekako da se namesti (MSI Afterburner, ili direktno u drajverima) da radi na 1000 i manje rpm, valjda nece da se greje preko 50c... a dok se igram, neka bude bucnija, nema veze :)

Inace, oznaka na kutiji i kartici je p10810g-10p sto znaci da je mini verzija.
Da li je u performansama ista kao i ostale 1080TI? Da li ce ovaj moj 3770K na 4.5 GHz moci da je iskoristi kako treba? Po testovima na netu vidim da je otprilike duplo brza od ove moje RX 580, ali sa nekim 8700K, ako je ovaj moj 3770K bottleneck, i ako ce mi graficka raditi recimo 20-30% brze, onda je ne bih menjao, jer ne planiram neki upgrade uskoro...

Taj cim prihvata tu zamenu je rudar 1000%, ne moram ni da pitam za sta ce mu RX580.. trenutno i jos uvek najisplativija karta za kopanje ;) .. tako da sigurno mu je i ta Zotac kopala.. ali ne mora da znaci da je to lose.
Ako igras na HD rez, tu i 580 odlicno radi, ja je iskreno ne bih menjao za to.. a pazi ti tvoju rx580 lagano sad mozes da uvalis za 140e, tako da 200e doplate za taj mini osakaceni mi je puno. Ja sam prodavao Strixa za 345e i prihvatio bih ti u zamenu tu karticu samo da si ranije rekao ;)
 
Ako je kopala, super :) vise cenim kartice koje su kopale, jer su uglavnom radile debelo undervoltovane, tako da nisu bile pod stresom, nego koje su natezane igrama :) ali to nikada necemo saznati.
Zanima me cisto ovako teorijski, da li bih dobio nesto konkretno s obzirom na to da mi je cpu relativno slab za tu 1080TI, mozda je bolje da prodam cpu, mb i memoriju za recimo 230-250 evra i uz doplatu od 100-120 evra mogu da sastavim neki Ryzen 3600 + Tomahawk i 16 GB ddr4 3200... i za drugih 100 evra zamenim ovu RX580 za neku 1070TI, recimo.
 
Da, prelazak na Ryzen ti je daleko bolja investicija.
 
Generalno, to ti je bolji potez. Mada, 1070Ti je malo slaba za 4K ali i to zavisi od igara koje igraš...
 
Hvala lepo na informacijama i pomoci! :)
 
Da li je neko probao da zameni stock fanove na Strix 1080Ti sa klasičnim fanovima, a la Noctua...?
Ako jeste, da li se ti fanovi mogu normalno kontrolisati (preko Afterburnera) ako su povezani na one 4-pin headere na karti ili bi mi trebao Asusov Fan Control alat?
 
Nazad
Vrh Dno