Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Drugari, vec neko vreme cekam NVidiju da se smiluje i makar najavi novu generaciju kartica ali od toga za sada nema nista. Cak i ako karte stignu performanse 1180 ce verovatno biti uporedive sa 1080Ti, a za 1180Ti cemo se nacekati.

Elem, izasao Skyrim VR i napucao sam ga 4k teksturama i silnim modovima i 980Ti vise nije dovoljna da sve to lepo potera bez reprojekcije (obaranja fps za pola sa 90 na 45).

Pratim oglase i polovne karte ali me mogu nikako da se odlucim za model. Najradje bih ganjao EVGA 1080Ti FTW3 Hybrid. Medjutim, citajuci malo po netu svi kazu da nema razloga uzimati skuplje modele s obzirom na power limit i ne postojanje mogucnosti modovanja BIOSa tako da se sve klokuju slicno.

Koliko sam primeto FTW3 ima dva biosa od kojih jedan ima veci power limit. Ima li to ikakvog znacajnog uticaja na OC u odnosu na ostale modele? Razmisljam da jednostavno nadjem neki MSI Lightning ili ASUS Strix.
 
U istim problemima si kao i ja, zaista teška vremena za nas poštene gejmere :)
 
Drugari, vec neko vreme cekam NVidiju da se smiluje i makar najavi novu generaciju kartica ali od toga za sada nema nista. Cak i ako karte stignu performanse 1180 ce verovatno biti uporedive sa 1080Ti, a za 1180Ti cemo se nacekati.

Elem, izasao Skyrim VR i napucao sam ga 4k teksturama i silnim modovima i 980Ti vise nije dovoljna da sve to lepo potera bez reprojekcije (obaranja fps za pola sa 90 na 45).

Pratim oglase i polovne karte ali me mogu nikako da se odlucim za model. Najradje bih ganjao EVGA 1080Ti FTW3 Hybrid. Medjutim, citajuci malo po netu svi kazu da nema razloga uzimati skuplje modele s obzirom na power limit i ne postojanje mogucnosti modovanja BIOSa tako da se sve klokuju slicno.

Koliko sam primeto FTW3 ima dva biosa od kojih jedan ima veci power limit. Ima li to ikakvog znacajnog uticaja na OC u odnosu na ostale modele? Razmisljam da jednostavno nadjem neki MSI Lightning ili ASUS Strix.

Tvoj odgovor lezi ovde, nista drugo ;) :

https://forum.benchmark.rs/showthre...-1080-Ti-Strix-OC-Single-SLI-User-Test-Review
 
Imao sam EVGA hybrid i karta je vrh,temperature ne prelaze 50C e sad kakav ter primerak zapane,ni jedna 1080-ti nije neki OC-er osim na vodi mozda dobijes jos plafon 50-100mhz
 
Sta fali 2100 Mhz na vazduhu? Na vodi moze da se gura i 2200 Mhz ali ni ovo nije za potcenjivanje.
Za sve moguce uslove. Memorija moze da se gura, bar kod Asus-a plus 200 Mhz takodje odlican gain.

I ja bih voleo da je odsrafim na jedno 2500 Mhz ali nece da moze :D
 

Super test, hvala.

Imao sam EVGA hybrid i karta je vrh,temperature ne prelaze 50C e sad kakav ter primerak zapane,ni jedna 1080-ti nije neki OC-er osim na vodi mozda dobijes jos plafon 50-100mhz

Znam, trenutna 980Ti je bas hibridna. Razmazile me temperature, a cak sam jednom i RMA odradio kada je pocela pumpa da otkazuje (nije se palila pri boot). Za 4 dana mi je stigla nova kartica! Bukvalno su poslali zamenu isti dan kada je njima stara stigla.

Sta fali 2100 Mhz na vazduhu? Na vodi moze da se gura i 2200 Mhz ali ni ovo nije za potcenjivanje.
Za sve moguce uslove. Memorija moze da se gura, bar kod Asus-a plus 200 Mhz takodje odlican gain.

I ja bih voleo da je odsrafim na jedno 2500 Mhz ali nece da moze :D

Tako nesto sam i ocekivao, cini mi se da skoro svi aftermarket modeli idu preko 2000 do nekih 2100. Mada ni FTW3 hibrid se nije pokazala da ide nesto mnogo iznad toga: https://forums.evga.com/What-kind-of-OC-have-you-got-on-1080ti-FTW3-Hybrid-m2707597.aspx


Kakav je Gigabyte AORUS? Vidim da je masivna 3 slot karta! :sceptic:
 
Super test, hvala.



Znam, trenutna 980Ti je bas hibridna. Razmazile me temperature, a cak sam jednom i RMA odradio kada je pocela pumpa da otkazuje (nije se palila pri boot). Za 4 dana mi je stigla nova kartica! Bukvalno su poslali zamenu isti dan kada je njima stara stigla.



Tako nesto sam i ocekivao, cini mi se da skoro svi aftermarket modeli idu preko 2000 do nekih 2100. Mada ni FTW3 hibrid se nije pokazala da ide nesto mnogo iznad toga: https://forums.evga.com/What-kind-of-OC-have-you-got-on-1080ti-FTW3-Hybrid-m2707597.aspx


Kakav je Gigabyte AORUS? Vidim da je masivna 3 slot karta! :sceptic:

Aorus je dobar ali bez zezanja Asus je bolji, kvalitetniji.
To sto je toliko debela ne znaci da ce bolje da hladi.

U poredjenju sa Zotac koji generalno ima bolje odradjeno hladjenje od Strix temperature su iste na istim fan profilima stim sto je
Asus raspolozeniji za OC.

Te hibridne verzije ne bih nikad uzimao sa namerom, dakle, ako bi graficku stavljao na vodu, to bi bilo na custom water cooling sistem, znaci kupis zasebno full cover block i vezes na vodeno.
To je posao.

Ne znam koliko zuris sa kartom, mislim da je nova serija veoma blizu. Vec sad na leto treba da je predstave.
 
Aorus je dobar ali bez zezanja Asus je bolji, kvalitetniji.
To sto je toliko debela ne znaci da ce bolje da hladi.

U poredjenju sa Zotac koji generalno ima bolje odradjeno hladjenje od Strix temperature su iste na istim fan profilima stim sto je
Asus raspolozeniji za OC.

Te hibridne verzije ne bih nikad uzimao sa namerom, dakle, ako bi graficku stavljao na vodu, to bi bilo na custom water cooling sistem, znaci kupis zasebno full cover block i vezes na vodeno.
To je posao.

Ne znam koliko zuris sa kartom, mislim da je nova serija veoma blizu. Vec sad na leto treba da je predstave.

Potpuno si upravu Aourus je Masivna karta a hladjenje i OC nista bolje od Strix-a
20170407_143243.jpg 20170711_071408.jpg
 
Aorus je dobar ali bez zezanja Asus je bolji, kvalitetniji.
To sto je toliko debela ne znaci da ce bolje da hladi.

U poredjenju sa Zotac koji generalno ima bolje odradjeno hladjenje od Strix temperature su iste na istim fan profilima stim sto je
Asus raspolozeniji za OC.

Te hibridne verzije ne bih nikad uzimao sa namerom, dakle, ako bi graficku stavljao na vodu, to bi bilo na custom water cooling sistem, znaci kupis zasebno full cover block i vezes na vodeno.
To je posao.

Ne znam koliko zuris sa kartom, mislim da je nova serija veoma blizu. Vec sad na leto treba da je predstave.

Sto kaze Zivot'nja, bolji je Strix. Imao obe, trenutno Aorus pod vodom jer ima veci power limit, a nebitan mi je cooling system.
S tim da se ne slazem da je zotac extreme bolji po bilo cemu od bilo koje od ovih karti. Pretpostavljam da to kaze jer nije merio temp VRM-a na toj karti.
 
Ja imam aorus xtreme, ali nisam ni probao da je OC.
Dobija li se ista primetno?
 
Aorus je dobar ali bez zezanja Asus je bolji, kvalitetniji.
To sto je toliko debela ne znaci da ce bolje da hladi.

U poredjenju sa Zotac koji generalno ima bolje odradjeno hladjenje od Strix temperature su iste na istim fan profilima stim sto je
Asus raspolozeniji za OC.

Te hibridne verzije ne bih nikad uzimao sa namerom, dakle, ako bi graficku stavljao na vodu, to bi bilo na custom water cooling sistem, znaci kupis zasebno full cover block i vezes na vodeno.
To je posao.

Ne znam koliko zuris sa kartom, mislim da je nova serija veoma blizu. Vec sad na leto treba da je predstave.

Delovala mi je "na oko" ozbiljnije zbog vecih ventilatora, ali da, posle par rivjua tu su negde. Dajem sve od sebe da se suzdrzim :)

Nista ne fali hybridu,imao sam ih nekoliko i vrh su ;)

Komp mi je u spavacoj sobi pa pomaze to sto nije tolika grejalica u toku letnjih dana.

Sto kaze Zivot'nja, bolji je Strix. Imao obe, trenutno Aorus pod vodom jer ima veci power limit, a nebitan mi je cooling system.
S tim da se ne slazem da je zotac extreme bolji po bilo cemu od bilo koje od ovih karti. Pretpostavljam da to kaze jer nije merio temp VRM-a na toj karti.

Bogami VRM ide skoro do 90C na Zotac-u: http://www.guru3d.com/articles_pages/zotac_geforce_gtx_1080_ti_amp_extreme_review,10.html
 
Jasta, jer je high side mosfet uzasno spor i onda dolazi do neefikasnosti i bacene struje u toplotu. A low side mosfeti imaju visok otpor.
Pritom ih ima brdo (16 faza sa duplim low side fetovima). Sve to dovodi do toga da je cela naponska uzasno neefikasna.
 
Nisam merio temperaturu naponske, nemam aparat.
Poredjenje koje sam napravio sam izveo odokativno, konkretno posmatrajuci
pasivna tela cooler-a jedne i druge karte. Kod ZOTAC je to uradjeno masivnije (ima vise mesa) i celokupan dizajn (shroud) zajedno sa
zavrsnom obradom i materijalima (marinija :) ) je kvalitetnije od Asusa.

Nisam mislio na komponente na samom PCB-u za koje bez i da ulazim u neku analizu mogu da se kladim da su kod Asus kvalitetnije i dugotrajnije.
Ne sumnjam ja nikad u Asus ali niko nije bezgresan svakako.
 
Spremam se da uskoro kupim 1080ti.
Uzeo bih preko KP i vidim da je najjeftinije INNO3D iChillX4.
Da li to valja ili je sa razlogom najjeftinije?
 
^ verujem ako je uzmes da neces pogresiti. Razlika izmedju modela Asus, MSI ili verzije koje si naveo su sitnice.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Pozdrav,

ima li ko 1080ti od vas? jeste li overclockovali? na kojim frekvencijama ste stabilni, voltaza, temperature? Pisite.

Ja sam cackao malo moju(e), stabilna je na 2100mhz @ 1,062v ali onda vuce uf xd preko 250w. 2000mhz default boost sto mi je, stabilna je na 0,962mV (undervolt).

Igrao sam se i sa boost lock ispod 2000mhz, lokovo sam je na 1700mhz, 0,800mV ( ide do 1750mhz stabilno sa tom voltazom) onda samo prede, 175w je maksimalno sto sam video i cuce na 40% power limita pod max opterecenjem. razlika izmedju 2100mhz i 1700mhz je negde 20 fps-a (mozda koji fps vise-manje) ali zato dve prave 340w vs 500w+ na 2100mhz + power limit je na 100%, tako da ako ne stavim power target na 120% u MSI afterburner moze lako da se desi da mi padne clock ali to nisam jos video ako je slider stavljen na 120%. Naravno furmark jednostavno siluje kartice, to cudo vise i ne palim

Razlika u temperaturama i nije neka, izmedju 1700mhz vs 2100mhz mozda 3-4 stepena max ( vodeno hladjenje).

Ima onaj XOC bios koji ima otkljucan power limit i mozete terati voltazu do 1.2v, nisam probao da ga nabavim, ima li ga neko od vas?
 
Pozdrav,

ima li ko 1080ti od vas? jeste li overclockovali? na kojim frekvencijama ste stabilni, voltaza, temperature? Pisite.

Ja sam cackao malo moju(e), stabilna je na 2100mhz @ 1,062v ali onda vuce uf xd preko 250w. 2000mhz default boost sto mi je, stabilna je na 0,962mV (undervolt).

Igrao sam se i sa boost lock ispod 2000mhz, lokovo sam je na 1700mhz, 0,800mV ( ide do 1750mhz stabilno sa tom voltazom) onda samo prede, 175w je maksimalno sto sam video i cuce na 40% power limita pod max opterecenjem. razlika izmedju 2100mhz i 1700mhz je negde 20 fps-a (mozda koji fps vise-manje) ali zato dve prave 340w vs 500w+ na 2100mhz + power limit je na 100%, tako da ako ne stavim power target na 120% u MSI afterburner moze lako da se desi da mi padne clock ali to nisam jos video ako je slider stavljen na 120%. Naravno furmark jednostavno siluje kartice, to cudo vise i ne palim

Razlika u temperaturama i nije neka, izmedju 1700mhz vs 2100mhz mozda 3-4 stepena max ( vodeno hladjenje).

Ima onaj XOC bios koji ima otkljucan power limit i mozete terati voltazu do 1.2v, nisam probao da ga nabavim, ima li ga neko od vas?

Ajd, da se upisem, uzo' sam od cige s' ulicu ( :beat:) jednu ovu 1080Ti Aorus Extreme (650 evrica ). Zasad deluje dobro, ko' zna koliko je rudarila :exploder: ali, zasad izgleda okey, ventovi ne skripe i nisu deformisani ( garancija kod Fante jos dve godine )

Prvi utisci, imao sam onu 980Ti Hybrid koja je necujna i mogu da kazem da su ventovi na ovoj Auros kartici skoro necujni. Neverovatno, naviko' sam se na tisinu i ovo je super stvar, pogotovo sto mi je kuciste otvoreno.

U idle sam stavio ventove na 25% i vrte sa na oko 720rpm i ne cuju se uopste, temperatura 30 - 31C , ( toliko je imala i ona 980Ti Hybrid u idle , 29 - 30), u sobi je bas toplo jer ne volim klimu samo neki vent kao nesto duva. Do 50% i oko 1.500rpm ventovi se ne cuju, tek na oko 1.700rpm pocinju malo da se cuju i do oko 2.200 - 2.300rpm uopste nisu previse bucni ( na otvorenom kucistu )

Zasad toliko, videcemo dalje sta ce' da bidne.... :type:

Zastimire ( :) , po srpski ), mozda cu' da probam da undervoltujem malo karticu, pa, ce' mi trebati mala pomoc.
 
Poslednja izmena:
Ajd, da se upisem, uzo' sam od cige s' ulicu ( :beat:) jednu ovu 1080Ti Aorus Extreme (650 evrica ). Zasad deluje dobro, ko' zna koliko je rudarila :exploder: ali, zasad izgleda okey, ventovi ne skripe i nisu deformisani ( garancija kod Fante jos dve godine )

Prvi utisci, imao sam onu 980Ti Hybrid koja je necujna i mogu da kazem da su ventovi na ovoj Auros kartici skoro necujni. Neverovatno, naviko' sam se na tisinu i ovo je super stvar, pogotovo sto mi je kuciste otvoreno.

U idle sam stavio ventove na 25% i vrte sa na oko 720rpm i ne cuju se uopste, temperatura 30 - 31C , ( toliko je imala i ona 980Ti Hybrid u idle , 29 - 30), u sobi je bas toplo jer ne volim klimu samo neki vent kao nesto duva. Do 50% i oko 1.500rpm ventovi se ne cuju, tek na oko 1.700rpm pocinju malo da se cuju i do oko 2.200 - 2.300rpm uopste nisu previse bucni ( na otvorenom kucistu )

Zasad toliko, videcemo dalje sta ce' da bidne.... :type:

Zastimire ( :) , po srpski ), mozda cu' da probam da undervoltujem malo karticu, pa, ce' mi trebati mala pomoc.

Dokle ti se boost-a i kakve su ti temperature u igricama? Ona treba biti tu u rangu sa asus strix verzijom po hladjenju, mislim.
 
Aorus 1080ti je daleko od Strixa po hladjenju. (gore)
 
Da, ipak Strix ima bolje temperature od Aorusa.

Zfast4y0u, videcu veceras ili sutra, da malo testiram grafu :exploder:( ne mogu da stignem )
 
Dokle ti se boost-a i kakve su ti temperature u igricama? Ona treba biti tu u rangu sa asus strix verzijom po hladjenju, mislim.

Malo sam probo' karticu.

Bez dizanja voltaze , dodavanjem 150% Power Limit i 90C Temp. Limit, na 1.062 - 1.051v, kartica boostuje stabilno oko 2020 - 2050mhz i memorija na oko 12.300mzh ( na oko 12.400 mhz pucaju klokovi )

Temperature u Heaven 4.0 maksimalna oko 64 - 65C ( u sobi je dosta vruce, nema klima, samo neki ventilator ), sa ventovima na oko 1.900 - 2.000rpm. Ventovi se na ovim obrtajima skoro ne cuju, tek na oko 2.200 - 2.300rpm pocinju da se malo vise cuju, nista strasno, znaci ima jos dosta lufta za hladjenje i izgleda da je hladjenje savim okey, iako je kartica rudarila ( mozda sam imo' malo srece kod kupovine , dobro trazio sam da je proveri i poslao mi je sve podatke o testiranju kartice )

( rezultat za 2038mhz , trotlovanje do 2012mzh , memorija na default 11.232mzh )

heaven_2018_08_25_08_17_30_667.jpg

https://www.overclock.net/forum/69-nvidia/1627037-best-method-overclock-1080-ti-under-water-no-shunt-mod-good-under-air-too-lower-temps.html

Ovde sam nasao temu za undervolt, vidim da si upoznat sa materijom oko undervolta , pa, bih te kasnije pitao za par saveta oko undervolta. Ako moze kartica da sljaka na oko 1.030v i na oko 2.030 - 12. 200 klokovima, sa nesto manjim temperaturama, zasto da se ne proba ?
 
Poslednja izmena:
Meni je undervolt imao vise efekta kad sam lose stavio TIM izmedju blocka i chip-a- udjem u youtube temp mi spike 6c vise od druge gpu. U igricama razlika mi je bila 10c max izmedju grafickih ( 49c vs 39c prva i druga). sa undervoltom sam skinuo tu razliku na max 5-6c. E sad kad sam se konacno naterao da raskacim sve i promenim pastu, i uradim ispravno X+ metod na chipu, temperature su mi globalno dosta, dosta nize. Sad undervolt mi nema SKORO nikakvog efekta bojim se. Jedino razliku u temperaturi vidim izmedju 1750mhz 0,800mV i 2000mhz 0,962mV, tu je razlika 2c.

E sad, na stock kuleru je verovatno malo drugacija prica i mozes videti poboljsanje od 5c vrlo verovatno. Ne znam da li sa 2030mhz mozes biti ispod 1v stabilan. Imaj na umu i temperature sto ti je veci temp, vise gubis stabilnost. Meni je 2000mhz 0,962mV stabilan negde do 49c, posle toga zakuje. Meni je to ok posto mi je max temp bio pre neki dan 39c dok je u sobi bilo preko 26c, pakao. Normalno im je max 35c s cim sam zadovoljan vrlo.

Inace memoriju overclock nisam cackao do sad niti me iskreno interesuje, sto mogu da potvrdim je, 1750mhz vs 2000mhz razlika je tu negde do 20fps max, imas negde do 10fps manji fps drop i stabilniji fps sa dobrim coil whine.

Sto se tice strix vs aorus u hladjenju, naleteo sam na jedan video gde lik poredi njih 2, na istim RPM temp razlika je bila 2c ali aorus je bio out of box 0,900 i nesto mV na max clock a strix 1,052v sto verovatno utice malo, par stepeni. Nije to neka ogromna razlika.

Jesi li je overclock u CTRL F ili si na slajderu cackao? Meni je slajder skroz retardiran. Ne koristim ga.
 
Poslednja izmena:
Hvala na informacijama.

Overklokovao sam preko slajdere, jos nisam probao sa CTRL F ( nemam jos nikakvog iskustva, tebi je verovatno kao dobar dan,... :type: ), planiram kada budem undervoltovao karticu.

E, kod undervolta ce' mi verovatno biti potreban tvoja pomoc, da ne bih bas lutao u mraku ( sutra verovatno, nemam sad bas puno vremena ). U sustini, ako moze kartica da sljaka na manjoj voltazi sa slicnim klokovima, zasto ne probati. Da probam da nadjem neku najmanju mogucu voltazu za oko 2030 - 12200mzh , verovatno ce' trebati negde oko 1.030v, zar ne ?

Samo jedno pitanje, da li stelovanje klokova preko Custom curve voltaze, eliminise trotllovanje kartice ? Onaj lik sa overclock. net foruma kaze da ne postoji obaranje voltaze i klokova sa ovom metodom ?

Ajd, sutra cu' da nesto probam, pa, za one stvari u koje nisam bas siguran, mozda mozes da mi malo pomognes u nalazenju optimalne voltaze i klokova. Pozdrav.
 
Overclock preko slajdera je po meni los, jer graficka ce ti se prvo boost u nebesa, pa onda downclock do stabilnog clock-a. E ako je taj prvi boost step preveliki, dobijes instant crash. Ako radis na curve, znas odmah gde ces biti sa prvim boostom i da li si stabilan na toj frekvenciji ili ne.

Samo jedno pitanje, da li stelovanje klokova preko Custom curve voltaze, eliminise trotllovanje kartice ? Onaj lik sa overclock. net foruma kaze da ne postoji obaranje voltaze i klokova sa ovom metodom ?

To je tacno, i ja sam to provalio dok sam se zezao u curve, na primer imao sam problem prva graficka mi se underclock sa 2000mhz na 1987mhz u crysis 3 na 45-49c pa obori clock na obe graficke (dok je nisam repaste), to nisam primecivao proteklih par meseci pa sam se igrao u grafikonu (CTRL F) , nastelujes na primer frekvenciju 2000mhz@1v i stikliras OK, odes pokrenes igricu, igras, clock ti padne, odes alt tab, otvoris opet grafikon u MSI afterburner, i vidis curve ti pao sa 2000mhz 1v na 1987 1v, dignes opet cuve sa 1987mhz na 2000mhz 1v, stikliras OK i clock ti se digne o5 na 2000mhz 1v. Sacuvas profile i stavis da ti on bude default, nikad ti nece vise pasti clock dole, to je dobra stvar. E sad ne znam bas ako prekrdasis temperature skroz da li ce ti drzati taj clock do temp limita koji ti je podesen u afterburneru ali ne bi trebalo da ti clock pada dok ne dodjes do temp limita od 84c koji je default u afterburneru, njega realno ne treba ni da diras samo power target mozes staviti na 120% sto je max ako bas hoces, mada ja nisam video power throttle kod mene ni sa 2100mhz oc. vrti se tu oko 90-95% ali nije udarao 100%. E sad ako upalis furmark to je druga prica. 5min furmark-a kao 5 dana kopanja za graficku xDDD

OC ti nije nista komplikovan na pascal-u. Imas auto overclock a i nvidia zastitila kartice, ti ih samo mozes fine tune bez rizika da nesto pokvaris. Po meni je to ok. Ima i jedan bios za oc sa njim mozes do 1.2v da teras 1080ti ali mislim da je ta voltaza ipak prevelika, ne bih toliko forsirao graficku osim ako su ti brojke na benchmarku toliko bitne...
 
Nekad ranije sam se zanimao sa benchmarci i flashovanja raznih biosa, sada sam u 'normal' modu,.... :beat:

Da, koliko vidim postoje neke finese kod undervolta, sutra cu' da probam, pa, da vidim kako se ponasa grafika. Vec sad imam neke nejasnoce , pa, mozda ces moci da mi nesto malo pomognes oko undervolta, pa cu' malo da te gnjavim. :guitar:
 
Nazad
Vrh Dno