Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Da, taj Aorus program je i za overclock, pise da ne treba koristiti druge programe za klock pored njega.

Sad, mozda je i doslo do tog nekog konflikta izmedju AF i Aorusa softvera. Iako, citam po forumima i neki drugi likovi imaju slican problem sa istom 1080Ti Aorus Extreme, klokovi su okey, ali kartica daje duplo manje fps nego sto bi trebalo. ( pitaj boga sta je u pitanju , tamo kazu mozda je do kvaliteta struje i napajanja koju dobija kartica jer je ipak 2X8 pin i moze da povuce oko 380w.. )
 
Imaju konflikt, a pored toga, Aorus Extreme je bagovit, koristi MSI AB za klokovanje.
 
Ponovio se danas inno3D x2 sa 2.5 godine emmi garancije za 430e :D
 
To je i realna cena. :)
 
Meni je kul, jer sam GTX1060 6GB OC platio 220, prodao je u peaku (doduše nije radila ni 2 nedelje ukupno) za 350 i uzeo posle 9 meseci GTX1080TI za 430. Ispada da sam dobio 1080ti za 300e :d :D
 
Nema nista na emmi sajtu ako je i bilo nesto to je sigurno za par sati pokupovano.
 
Prosto je neverovatno da sam do sada probleme sa grafickom (ili procesorom) imao samo sa Crysis igrama.
Da li je normalno da imam fps dropove na 30-40 u Crysis 2 na max podesavanjima u 4k?
Ni gpu (aorus), ni cpu (8700k) nisu oc. Ocekivao sam da ce konfiguracija gurati C2 bez ikakvih problema...

Skoro sam igrao novi Tomb Raider i Forza Horizon 4 i u tim igrama sve radi kao sto bih i ocekivao.
 
Planiram upgrade u buducnosti u svakom slucaju ali me zanima ako sada uzmem 1080ti i nakacim na postojecu konfu p8z68+2500k na 4.5GHz da li ce to da sljaka dosta bolje od 1060 3GB u PUBG, SCUM, BF1 i tako dalje ili bottleneck samo tako?

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
U tim igrama bottleneck, da.

Zato bi ti bilo cak veoma isplativo da za 20-30e doplate zamenis i5 za obicni i7 2600 (trenutno kod dobro poznatog KP prodavca kosta 6999din). Ako se K ne uklapa u racunicu...
 
Poslednja izmena:
Prosto je neverovatno da sam do sada probleme sa grafickom (ili procesorom) imao samo sa Crysis igrama.
Da li je normalno da imam fps dropove na 30-40 u Crysis 2 na max podesavanjima u 4k?
Ni gpu (aorus), ni cpu (8700k) nisu oc. Ocekivao sam da ce konfiguracija gurati C2 bez ikakvih problema...

Skoro sam igrao novi Tomb Raider i Forza Horizon 4 i u tim igrama sve radi kao sto bih i ocekivao.

Skini timer resolution, pokreni, klikni na maximum, pa pokreni igricu. Ja sam imao problema sa FPS, jer mi je resolution bio na preko 1000 umesto na 0.500. Mozda fixa i tebi. Ovaj problem imam samo na crysis 2 i 3.

Ne zaboravi da vratis na default kada izadjes iz igrice.
 
U tim igrama bottleneck, da.

Zato bi ti bilo cak veoma isplativo da za 20-30e doplate zamenis i5 za obicni i7 2600 (trenutno kod dobro poznatog KP prodavca kosta 6999din). Ako se K ne uklapa u racunicu...
Hvala. Koja ce biti razlika izmedju 2500 i 2600? Konkretno sto se tice fps-a?

Sent from my SM-G965W using Tapatalk
 
Dobih uz napajanje samo ovaj kabl za graficku. Da li bih ja sa ovim kablom mogao da zadovoljim gtx1080ti?
https://ibb.co/g3yNtp ?

To ti je kabal od Corsair napajanja? Mozes ga koristiti, ALI trebas paziti, ako radis neki LN2 oc ili flashas XOC bios bez power limit-a i planiras neki bas visok oc MOZE da se desi da istopis kablove.

Problem sa ovim kablovima je, nisu svi iste debljine i specifikacija od svih proizvodjaca pa nema definitivnog odgovora. Corsair kaze na forumu da mozes koristiti oba 8 pin na 1-om kablu za neki lower power consumption gpu, a za ove jace preporucljivo je koristiti 2 odvojena kabla sa 8pin ustekanim u GPU, znaci takva 2 kao sto ti imas ali samo po jedan konektor ustekan u gpu ( taj glavni, ne extension) ako hoces da budes apsolutno siguran. A ako trenutno nemas jos jedan takav kabal, ustekaj ta oba 8pin dok ne kupis jos jedan i u MSI afterburner-u lokaj boost negde na 1700-1800mhz, undervoltaj kartu isto na negde 0.800mV i neces povuci vise od 170w ( 170w u furmark-u, u igricama neces vise od negde 140w) tako da ne trebas brinuti.

Ovo je sve pod uslovom da ti PSU moze raditi sa 1080ti. Nisi napisao koji psu imas uopste.
 
Poslednja izmena:
Skini timer resolution, pokreni, klikni na maximum, pa pokreni igricu. Ja sam imao problema sa FPS, jer mi je resolution bio na preko 1000 umesto na 0.500. Mozda fixa i tebi. Ovaj problem imam samo na crysis 2 i 3.

Greskom mi je bio ukljucen vsync, pa su padovi bili veliki. Bez vsync-a je uglavnom isao oko 55-80.
Skinuo sam MaldoMod, podesio po zelji sve i sada igra radi odlicno.
 
To ti je kabal od Corsair napajanja? Mozes ga koristiti, ALI trebas paziti, ako radis neki LN2 oc ili flashas XOC bios bez power limit-a i planiras neki bas visok oc MOZE da se desi da istopis kablove.

Problem sa ovim kablovima je, nisu svi iste debljine i specifikacija od svih proizvodjaca pa nema definitivnog odgovora. Corsair kaze na forumu da mozes koristiti oba 8 pin na 1-om kablu za neki lower power consumption gpu, a za ove jace preporucljivo je koristiti 2 odvojena kabla sa 8pin ustekanim u GPU, znaci takva 2 kao sto ti imas ali samo po jedan konektor ustekan u gpu ( taj glavni, ne extension) ako hoces da budes apsolutno siguran. A ako trenutno nemas jos jedan takav kabal, ustekaj ta oba 8pin dok ne kupis jos jedan i u MSI afterburner-u lokaj boost negde na 1700-1800mhz, undervoltaj kartu isto na negde 0.800mV i neces povuci vise od 170w ( 170w u furmark-u, u igricama neces vise od negde 140w) tako da ne trebas brinuti.

Ovo je sve pod uslovom da ti PSU moze raditi sa 1080ti. Nisi napisao koji psu imas uopste.
E bas bezveze sto se nisu otvorili za jos jedan kabl u pakovanju...u pitanju je seasonic focus plus 550w
 
Poslednja izmena:
Ma ne brini, ustekaj taj jedan. Ja sam tako terao godinu dana sli sa 2 kabla 1080ti. I nista mi nije falilo, oc-ovo sam, palio furmark i cuda, igrao duze sesije i nista.

Promenio sam skoro jer sam hteo testirati teoriju da dobijes malo na performansama ako koristis 2 kabla po grafickoj, i mogu reci da ima tu neceg. Graficke su mi udarale power limit sa jednim kablom na furmarku sa 2000mhz i downclock se na oko 1800-1900mhz ( preko 120% ) a sada teram overclock 2100mhz+ a power mi je na 90%, znaci ni 100% ne udara a imam lufta do 120% pre nego sto krene throttle na core speed.

Sa 2 kabla si kao satro ''more efficient'' sa napajanjem i nema teorijske sanse da ih istopis.

Ako te brine, naruci kabal, sta kosta.. jos uzmi presvucen neki i tip top :)
 
Poslednja izmena:
Pozdrav kolege forumaši :D

Ima li neko iskustava sa Gigabyte 1080ti gaming oc? Brine me samo kako se pokazala po pitanju temperatura i ima li coil vhine? Na internetu 101 razlicit utisak pa mi je ovde nekako najproverenije za info.
 
Pozdrav kolege forumaši :D

Ima li neko iskustava sa Gigabyte 1080ti gaming oc? Brine me samo kako se pokazala po pitanju temperatura i ima li coil vhine? Na internetu 101 razlicit utisak pa mi je ovde nekako najproverenije za info.

Pa, sta znam, licno kada sam kupovao ( polovnu ) 1080Ti gledao sam i ovu Gigabyte OC, ali, ipak, ova Aorus Extreme i narocito Asus StriX imaju bolje temperature. Koliko sam video po net-u sa Gigabyte mozes ocekivati temp. u maximumu i na oko 70 - 75C.

Ova Aorus je , kako koja, kako se posreci, moze da bude i ispod 70C, ali, mnoge sljakaju i na preko 70C. Jedina sigurna je ova Strix. Ona je najbolji izbor, pa, onda ova Aorus Extreme i tek na kraju Gigabyte OC.

Inace, Aorus Extreme je izuzetno tiha i na velikim rpm., Strix takodje, ne znam za Gigabyte.
 
Poslednja izmena:
Ne znam odakle opterećivanje temperaturom. nVidia deklariše da kartici neće ništa biti čak da radi na 105 stepeni. Meni lično su neke tokom godina radile na 90+ stepeni satima dnevno godinama.

Tako da tih 75-80 je za njih ladovina.
 
Ne znam odakle opterećivanje temperaturom. nVidia deklariše da kartici neće ništa biti čak da radi na 105 stepeni. Meni lično su neke tokom godina radile na 90+ stepeni satima dnevno godinama.

Tako da tih 75-80 je za njih ladovina.

Ma nece joj biti nista, jok. To sto nvidia kaze da je ''sigurno'' na 105c, ili kad kaze AMD voltage spike na 1.5v na 2800x nije ''strasno'' ne znaci da ne skodi i da uredjaj radi toga nece imati kraci zivotni vek.

Svi oni ( bar je to neko moje misljenje ) se vode logikom da vlasnik tog produkta ne planira da ga koristi duze od 3-4 godine max i da ove temperature ili jace voltaze u tom vremenskom roku, najverovatnije nece ubiti cpu/gpu pa onda kazu ''ne skodi i sigurno je''.

Opste je poznato da degradacija silikona na 75c i iznad je daleko brza nego na manjim temperaturama. Sta imam dalje da diskutujem tu?
 
Ako si "gejmer" i igraš toliko zahtevne igre, da zagrevaš GPU preko te temperature, dodje mi logično da ćeš i nabaviti novu grafičku za par godina jer ti više neće biti dovoljne performanse za nove igre.

Onaj ko nije "gejmer" taj neće ni igrati nešto što će zagrevati karticu preko te temperature i onda ni ne mora da brine o životnom veku silikona.

A ko koristi kraticu za biznis, to se zove amortizacija sredstva za rad. I kada se potpuno otplati sredstvo za rad, piše se 0 za vrednost i svaki dan koji radi preko toga je neočekivana dobit.
 
Pridruzujem se temi sa 1080 Ti Lightning X kartom :)

Da li je neko imao iskustva sa ovim modelom?
 
Aaaa, gromovnik edisn, jok ti si prvi. Tema je zamrla ionako na ovom forumu, ako te bas interesuju utisci idi na overclock.net pa vidi ima li tamo tema za tu vrstu 1080ti, video sam ima vec par tema za razlicite verzije. A naci ces i pomoc ako budes planirao da joj ''zavrces'' usi.
 
@Zfast4t0u

Negde naleteh na info da je napravljeno sve ukupno 3000 komada za celu planetu :D Imaju 3 verzije, Lightning, Lightning X i Lightning Z.
Z je "najjaca" verzija, odnosno jedina razlika izmedju karti je frekvencija GPU-a out of the box. Nisu binovane (cherry pick), tako da OC zavisi od lutrije koliko mi se cini :)

Nadam se da ce da se javi jos neko na forumu sa "munjom" :)

Steta sto je zamrla tema jer je karta i dalje vrlo zanimljiva kupovina.
 
Stoji trenutno na 2012MHz za GPU i 1540MHz za memoriju. Nisam trazio krajnje granice, ne stizem od posla.
Doduse, za ono sto ja igram i 1060 6GB je dovoljna, ali nema veze. Lepo lezi u kucistu munja :D

Okacicu neki benchmark score kad stignem, verovatno za vikend :)
 
2000 ti je neki minimum standard, jes da ima kartica koje ne mogu 2000mhz ni na 1.062v ali to su bas ''nesrecni'' primerci. Taj klok ja teram na 0,962mV
 
@djura2018

2100MHz drzi konstantan boost? :)
 
Jel moze neko da mi pojasni ovde neke stvari oko OC ove grafe > 1080gtx ti strix
Core clock sam dodao +60 a memoriju +400, power limit je na 100 a voltazu nisam dirao. Cim power limit pojacam preko 100 nema sanse da jedan benchmark prodje, puca jednostavno. Za sada ovako radi.. realno ni nemam neke potrebe za nekim OC jer je jaka karta i ovako ali kad moze jos malo pa to je onda jace od mene XD.. Fan curve sam malo podesio da jace pici jer citam da ove karte ne vole da se greju.
Provrteo sam Unigine Superposition i na 1080p extreme imam svega 4300 bodova, sto je premalo :trust:.. taj rez. ljudi dobiju sa obicnom 1080
 
Nazad
Vrh Dno