Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Isto kao sto sada ima da se kupi 980ti za 250 evra koliko bi trebala da joj bude cena pa je nema.

Gledaju se performanse. 980-Ti je brza koliko i 1070, nema razloga da se prodaje u nekom vecem broju (malo ljudi je i kupilo tu kartu) kada je vise nego upotrebljiva i danas. Ako 1070 kosta 450-500, kako onda 980-Ti 250? Mozda si mislio obicna 980?
 
300е par izlazaka? Ako tako izlazis, onda ti 1080-Ti i ne treba. Da ne komentarisem cenu od 1100e. I sam kaze "ocekuje da bude future-proof". A vec koliko za godinu dana izlazi 2070 sa takvim performansama za 400e. Mislim, jasno je meni da on moze sebi da je priusti ali da je bio malo bolje informisan znao bi da takva karta ide i na 4K monitor, pa ozvucenje, sto i stolica, prostorija.. Ovako ce da se igra u 1080/60 sto moze i 1070, preko oglasa za skoro tri puta manje para. Ali tesko ce to ovde da procita kada ovde nikada nista nije dovoljno, ni i7 na 5.5 Ghz, ni 1080-Ti, sve samo "entuzijasti". Znaci za vec godinu dana (ili manje) njegova karta od 1100e ce vredeti 450-500 u vrh glave a tesko ce je prodati jer ce imati novu 2070. Mozda ja gresim, mozda on sve to zna ali mi ne deluje tako...

Sve je to tacno,za 2-3 godine bice stariji toliko,ako se gleda da se uzme i da padne cena tako je u nedogled :D,ja prvi ne kupujem novo al to ne znaci da covek koji to hoce na duze staze ne uzme novo
A sto se tice par izlaska,pa neko izlazi sa par stotina RSD a nekom je malo i isto toliko evreja :D
Hardver se uzima kad i9mas zelju kao i sve ostalo u zivotu sto se moze kupiti novcem :)
 
Sve je to tacno,za 2-3 godine bice stariji toliko,ako se gleda da se uzme i da padne cena tako je u nedogled :D,ja prvi ne kupujem novo al to ne znaci da covek koji to hoce na duze staze ne uzme novo
A sto se tice par izlaska,pa neko izlazi sa par stotina RSD a nekom je malo i isto toliko evreja :D
Hardver se uzima kad i9mas zelju kao i sve ostalo u zivotu sto se moze kupiti novcem :)

Ma ne bih nista ni rekao, nego covek kupuje na rate za 1100e graficku kartu koja je ultimativni "plezir", misleci da je uradio dobar posao jer se ovde tako i pise. Siguran sam da on ne trosi stotine evra na izlaske vec jednostavno ima pogresne informacije. Pisali smo o tome ali se malo sta promenilo od tada pa niko ne govori da je hi-end hardver cist luksuz koji se nikada ne isplati i u tome treba da ucestvuje onaj kome se bas moze.
 
Da ali ova 1080 gaming x je 5 hiljada dinara jeftinija od 1080 ti gaming x a za 144Hz monitor mi treba sigurno oko ~250€.

Uzmes je u drugoj prodavnici i ostane ti kusur za 1440p@60Hz monitor. ;)


edit: Sad videh da placas na odlozeno.
 
Poslednja izmena:
Verovatno cu kasnije uzeti i monitor neki bolji mada meni sve sto je vece od 22" smeta.
 
Nema sanse da 1070 ne izvlači 60fps.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Onda mora da lazem da mi je komp losiji, nego sto zaista jeste.
I jel ti internet rekao da nema sanse?


Gde to ne moze, u Mafia 3? Nista onda, daj 1100e pa da moze hehe.

O tome ja pricam, upotrebna vrednost ovde nikoga ne zanima.

Sta je tu smesno, hehe?
Upotrebna vrednost je jako relativan pojam.
Ne znam da li Mafia 3 treba da bude primer neke zahtevne igre, na 970 mi je radila na 1080p.

Evo overclockovana 1070 G1, sa 4.5 Ghz 6700k i 3Ghz Predator memorijom.
Rise_of_the_Tomb_Raider_12._MAR.2017_-_13.53.23.0.png


Mass Effect Andromeda 04.APR.2017 - 13.59.16.19.jpgMassEffectAndromeda_2017_04_07_03_45_18_093.jpgHitman Pro 19.MAR.2017 - 16.43.59.02.jpg
 
Poslednja izmena:
1080Ti jeste jaka karta, ali ja lično ne bih dao više od 750 evra za nju...kada bih tražio da je kupim.

A da ne komentarišem cenu za taj MSI Gaming 1080, pa to je skoro 400 evra više nego koliko se prodaje u Nemačkoj..eeej!

Ali dobro, to je cena kad se plaća na odloženo :)

@sakiboj: vidim da uzimaš na rate ali ako nekako možeš da dobaciš, na kp ima MSI GTX 1080 Armor za 548 e...glupo je da bacaš tol'ke pare..
 
Poslednja izmena:
Onda mora da lazem da mi je komp losiji, nego sto zaista jeste.
I jel ti internet rekao da nema sanse?




Sta je tu smesno, hehe?
Upotrebna vrednost je jako relativan pojam.
Ne znam da li Mafia 3 treba da bude primer neke zahtevne igre, na 970 mi je radila na 1080p.

Evo overclockovana 1070 G1, sa 4.5 Ghz 6700k i 3Ghz Predator memorijom.
Rise_of_the_Tomb_Raider_12._MAR.2017_-_13.53.23.0.png


Pogledajte prilog 226486Pogledajte prilog 226487Pogledajte prilog 226488
Da, postoje igre gde ne moze sve na ultra sa 1070, potrebno je spustiti detalj ili dva (jedva primetna razlika) i onda sve lepo ide, "locked 60" i slicno. Ako je to problem - pravac 1080-Ti, pogotovo ako hoces da igras neoptimizovane igre. Za 4K onda ni SLI nije dovoljan...
 
Drzimo se teme,ok?
 
Tako je, nazovimo svaku zahtevnu igru neoptimizovanom ;)
Cuj, rotr neoptimizovan :D

@Nevis
I na kraju si potvrdio ono sto sam ja prvo rekao i za sta si pokusao da me ismejes...Isuse.


@sakiboj
Slazem se sa DAS, bolje skupljaj pare par meseci i uzmi nesto po normalnoj ceni, nego da uzimas 1080ti po ceni 2 1080, a pogotovo sto igras 1080p, pa nikakvu prednost neces osetiti u odnosu na 1080.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Poslednja izmena:
Ali kazem opet da cu verovatno uzeti bolji monitor kasnije.
 
Iskreno pre bih digao kredit i iskesirao za gpu nego ga placao par stotina € vise nego sto treba, pogotovo nasim derikozama. Bolje na rate da vracas kredit nego da placas na rate pare koje im bukvalno poklanjas. Nije da ti pametujem tvoj novac, tvoja stvar ali eto samo hocu da kazem da mi je suludo da bacas € u vetar. Za razliku koju mozes da ustedis mozes da dodas malo i uzmes 1440p 144hz monitor. U svakom slucaju srecna kupovina i da te sluzi.
 
Ili uzmi cekove i u m radnji kupi na 8 rata.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam bio jasan tu ali ne uzimam preko njih na odlozeno nego uzimam kredit pa otplacujem banci a karticu kesom. Probacu da prodam ovu 970-icu i da ustekam jos nesto para pa da nadjem neki monitor kasnije.
 
Мислим да би се ова расправа требала преселити у други подфорум/тему, али је веома занимљива за пратити.

Колико сам ја схватио, ти узимаш готовински кредит од банке из којег ћеш финансирати картицу у Гигатрону по пуној цени? Да ли узимаш преко интернета или ћеш у радњи узети? Мислим да уколико купиш у радњи не важи веб цена али да будем искрен, никад ништа скупље од десет хиљада динара нисам купио у Гигатрону. Тако да не знам какви су договори могући са продавцима који тамо раде.

Као што су други корисници рекли, мислим да можеш да можеш проћи повољније, оставити нешто пара за нови монитор. Ја се слабо играм протеклих година, више пратим кретања у индустрији тако да нисам пробао Нвидија Џисинк али људи који су пробали и користе кажу да је то много веће унапређење него оно што ти планираш. Кажу да је боље играти се у променљивих 40-50 слика у секунди на Џисинк монитору него у "закључаних" 60 на обичном монитору. Мислим да уколико желиш удобност, приоритет би ти требао бити монитор па тек онда графичка картица. Како си ти планирао, то мало изгледа као да Мерцедесов мотор монтираш у Фићу :)
 
Rezervisao sam je online i poslace je u najblizu radnju da ne bih davao kuriru toliki novac i racunace web cenu a ne tu punu. Takodje kad prodam ovu sadasnju, negde na jesen ili pred novu godinu verovatno cu uzeti neki 1440p/144Hz monitor. Gesync izgleda je dosta skuplji od obicnog pa za njega bi trebalo bas dosta da dodajem.

Eto ne dajem 1100e vec uzimam po web ceni i minus prodaja od gtx 970.
 
Poslednja izmena:
Pretpostavljam da si kredit uzeo preko gigatrona pa si vezan da moras kod njih da uzmes, ali eto to je prica za neku drugu temu da ne idemo u off, eto kad stigne baci neke rezultate bas me zanima kakvi ce biti na 1080p rezi. Kad ti stize?
 
Nisam uzeo kredit preko gigatrona vec cu ga uzeti preko svoje banke. Uzimam ga iz radnje jer nisam nikad uzimao preko kp oglasa pa necu ni sada. Uzimam od njih jer jedino oni trenutno imaju msi 1080 Ti gaming x dok ostali imaju ove founder edicije. Trebalo bi oko srede ili cetvrtka da idem po nju.
 
Poslednja izmena od urednika:
@sakiboj
Kao neko ko se lično seljakao sa jednog top single GPU na drugi potpuno te razumem(590>780ti>980ti). Ja sam oduvek bio za to da ako se ima novca za ono što čovek voli treba za to i da ga potroši i ima nešto u čemu može da uživa, malo je toga u našim životima i kratko traje.

Što se tiče izabranog mesta prodaje, ima i to neke dobre strane, web cena(manje košta), na rate(kako pada vrednost dinara, raste vrednost evra ti ustvari manje platiš karticu, nego neko ko čeka da je kupi za evre tj. po kursu evra za X dana), imaš domaću garanciju, dobiješ 120+5 gigatron poena(+5 je kad napišeš revew) što ti je 2500 dinara popusta na sledeći stvar koju kupiš od njih. Ja sam tako uzeo fantastične sluške sa gotovo 3000 din manje posle kupovine laptop-a. Koji su mi inače servisirali samo par dana pre isteka garancije, promenili ceo monitor.

Ono što je najvažnije posle kupovine je da nađeš igre koje ti se sviđaju a da ih igraš u potpunom sjaju potrebna je ovakva kartica, onda ćeš znati da si uradio pravu stvar.
 
Epa to su Balkanci,boli ih da drugi trosi malo vise para pa to ti je :D
 
Slazem da trgovina u domaćim radnjama ima svoje prednosti, kao sto je garancija i mogucnost placanja na rate (i to samo pojedine firme) ali tu je kraj svake prednosti. Ovo sa poenima to je klasicna marketinska navlakusa. Za kupovinu od skoro 1000€ dobije se 20€ to je blago rečeno smešno. Ali eto ako nista drugo nisu ni oni najgori ima i skupljih od njih i jos ne daju takve akcije u vidu poena.
Sto se tice igranja u punom sjaju to moze i sa solidno slabijom karticom od nje, pogotovo u 1080p. Drugo je sto je ovo investicija za narednih par godina pa ce izaci jos dosta zahtevnijih naslova.
U svakom slucaju srecna kupovina jos jednom i cekamo testove sledece nedelje.
 
Slazem da trgovina u domaćim radnjama ima svoje prednosti, kao sto je garancija i mogucnost placanja na rate (i to samo pojedine firme) ali tu je kraj svake prednosti. Ovo sa poenima to je klasicna marketinska navlakusa. Za kupovinu od skoro 1000€ dobije se 20€ to je blago rečeno smešno. Ali eto ako nista drugo nisu ni oni najgori ima i skupljih od njih i jos ne daju takve akcije u vidu poena.
Sto se tice igranja u punom sjaju to moze i sa solidno slabijom karticom od nje, pogotovo u 1080p. Drugo je sto je ovo investicija za narednih par godina pa ce izaci jos dosta zahtevnijih naslova.
U svakom slucaju srecna kupovina jos jednom i cekamo testove sledece nedelje.
Po mn je uvek bolje za 1080p/60fps uzeti sada kartu od 500e pa za 2god je prodas za 200e ili vise i uzmes novu od 500e nego odmah 1000e na kartu.

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Epa to su Balkanci,boli ih da drugi trosi malo vise para pa to ti je :D

Рекао бих да је овде ситуација супротна, да људи покушавају помоћи човеку да што боље прође за свој новац када је играње компјутерских игрица у питању.
 
Pa u početku si rekao tako da su svi shvatili da otplaćujes gigatronu a tu njima dajes keš.
Preko mađara da si za razliku u parama i nov monitor bi mogao a ista karta .

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Nisam lepo objasnio taj deo "na rate" jer smatram da nije to toliko ni bitno ali povoljnije mi je uzeti kredit od banke nego taj njihov sto daju. Daklem placam je 119.990 i manje cena ove 970-ice (ne znam ni koliko vredi polovna sad sa garancijom od godinu dana).

Jednostavno volim da imam garanciju domace radnje neko da jurim madjare jer mi se desavalo dva puta kvar na nekim modelima i vrlo brzo je reseno.

Ali kazem da cu uzeti i bolji monitor kasnije, tako da je to u 1080/60 privremeno.
 
Poslednja izmena:
Nisam lepo objasnio taj deo "na rate" jer smatram da nije to toliko ni bitno ali povoljnije mi je uzeti kredit od banke nego taj njihov sto daju. Daklem placam je 119.990 i manje cena ove 970-ice (ne znam ni koliko vredi polovna sad sa garancijom od godinu dana).

Jednostavno volim da imam garanciju domace radnje neko da jurim madjare
Zavisi od modela ali ako je dobar 230e mozda mada za te pare prodaju bez garancije :D
Ja lično bih preko mađara gde mogu da ustedim za novi monitor za razliku a i mogu da ostvarim garanciju bez problema kod fante pogotovo sigurica najpoznatiji mađar postao :D

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Zavisi od modela ali ako je dobar 230e mozda mada za te pare prodaju bez garancije :D
Ja lično bih preko mađara gde mogu da ustedim za novi monitor za razliku a i mogu da ostvarim garanciju bez problema kod fante pogotovo sigurica najpoznatiji mađar postao :D

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Nisam je ja nikad ni forsirao nesto bas a garancija joj je do 6. maja 2018. ;)
 
Teško da je siva ekonomija sigurica. To što je bila sigurica juče i danas, za sutra ništa ne znači. A domaće firme i da prestanu sa radom sutra, što je gotovo pa nemoguće, garancija je kod servisa u drugoj firmi.
 
Рекао бих да је овде ситуација супротна, да људи покушавају помоћи човеку да што боље прође за свој новац када је играње компјутерских игрица у питању.
Upravo tako, mada svako ima izbor da trosi svoje pare onako kako zeli. Ja sam samo osetio potrebu da iznesem svoje mišljenje koje je mozda sa njegove tacke gledišta pogrešno i to je isto okej. 100 ljudi 100 cudi. ☺
 

Bas naprotiv, bas mislim na 250... Jer kako su se odavno 1070 kartice pojavile i mogu da se nadju po ceni od skoro 400e onda je besmisleno kupovati 980ti po ceni od 350 a pritom je vec matora karta sa pitanjem jel ima garanciju ili ne.

Samo lud covek moze sada da kupi polovnu 980ti po toj ceni sa upitnim stanjem koliko ima meseci jos garancije kada moze da doda razliku i da kupi novu 1070 sa 3 godine garancije.
 
350e je i više nego realna cena za 980 Ti, da nije tako ne bi je ljudi uspešno prodavali na oglasima. Što se tiče garancije, sve imaju minimum još godinu i kusur i to ako su kupljene odmah po izlasku. Za 250e nećeš dobiti ni GTX 980 ;)
 
Nazad
Vrh Dno