Šta je novo?

GeForce GTX 1080Ti Thread

Capture.JPG
3dmark 11 mi nešto ne radi pokušaću ponovo sutra :wave:
 
17 piksela si ustedeo na vertikali ne priznaje se rezultat [emoji14]
 
Pu majku mu :trust:
Evo re test. Neće preko 2025mhz nešto ili ja ne znam.Kapiram i da mi je CPU usko grlo za ove testove trebao bi neki i7 7700K...
 

Prilozi

  • MAX OC 1080Ti.JPG
    MAX OC 1080Ti.JPG
    177.5 KB · Pregleda: 96
Poslednja izmena:
Pu majku mu :trust:
Evo re test. Neće preko 2025mhz nešto ili ja ne znam.Kapiram i da mi je CPU usko grlo za ove testove trebao bi neki i7 7700K...

Za nesto bolje rezultate trebao bi ti 6 core, recimo 8700k a ne 7700k.
Osim viseg clock-a nista znacajno ne bi dobio sa 7700k.

Dve stvari koje su primetne kod Heaven-a, visina clock-a procesora i IPC. IPC utice na konacni rezultat a visina clock-a na min fps.

Za pocetak otkljucaj regulaciju napona i fiksiraj do kraja da ne bi varirao. Zato ti boost pada, to je jedan od razloga.
Fan takodje podesi na 50-60% nemoj ga drzati na auto, bar kada bench-ujes.
 
Od juce postah ponosni vlasnik EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING. Da li je neko imao problem sa drajverima, 388.71? Pucanje u toku igranja, samo se zacrni ekran i izbaci no signal. Pokrenuo sam Heaven i radio je oko sat vremena bez problema. Temperatura graficke u Heavenu je bila max oko 70c (topla soba oko 30c).
 
Od juce postah ponosni vlasnik EVGA GeForce GTX 1080 Ti FTW3 GAMING. Da li je neko imao problem sa drajverima, 388.71? Pucanje u toku igranja, samo se zacrni ekran i izbaci no signal. Pokrenuo sam Heaven i radio je oko sat vremena bez problema. Temperatura graficke u Heavenu je bila max oko 70c (topla soba oko 30c).

Probaj da napravis TdrDelay u registry podesi na 8 ili 10.
 
Posle malo guglanja primetio sam da ovo sto mi se desava je cest problem.
Cak sam posle ubacivanja karte preinstalirao windows jer sam pre ove imao AMD grafiku i posle nje koristio integrusu.

@respawn
Pre nego sto to uradim, primetio sam da je windows 10 instalirao/apdejtovao drajver posle instalacije 388.71. Prvo cu ugasiti update drajvera od strane windowsa pa cu videti kako se ponasa grafika. Instaliracu samo drajver i physx.
 
Stavi starije drajvere mada meni nije pucao na 1080

Ako je prosla benc testove onda igra nije ok
 
Poslednja izmena:
Evo za Nesu :)

ASUS GTX 1080 Ti Strix OC SLI

Ne vredi ni kod mene, CPU postaje usko grlo. To je sto je, sto sam dobio.

2n04i7s.png


vo8pco.jpg

Update rezultata sa drugim CPU-om kao sto sam obecao i stabilniji clock-ovi, opet uticaj CPU-a.

jkdftl.png
 
Zahvaljujem se na cestitkama i pozdravima :d
Inace, realno ucinak je odlican obzirom da se radi o niskoj rezoluciji za ovoliku graficku snagu.

Trenutno radim SLI testove, tek na 4K pokazaju realniju sliku, cak ni 2k nije bas dovoljno da iskoriste resurse ovih kartica ali opet moze.
Dve karte za 1080p je overkill. Od 2k pa na dalje. Stavis ih pod vodu i milina ;)
 
Da li si ozbiljan?
 
Treba da mi stignu iz Kine pomenute karte, po dosta nizoj ceni nego sto se prodaje kod nas, pa zato pitam da nema nekih zackoljica...

Vidim u specifikaciji DDR2 memorija, otkud znam dal’ je greska, prevara ili nesto trece...
 
Gtx 1080ti za 156 dolara to je posao decenije :) pa ti ces se obogatiti preprodajom :)))
 
Daj Boze da mogu da je nadjem za te pare, ali dobro, ni 550e po karti nije lose. Samo da ne dobijem sa DDR2 :D
 
Cek zar je moguce da si toliko naivan i da mislis da ces za tu cenu koju platis da dobijes pravu 1080ti?

Pa jel vidis da pise da ima ddr2 i da ima memory interface 128 bit i da ima video memory capacity 512 mb.

A to sto je na slici ista to uopste ne mora da znaci da karica uopste izgleda tako, svako je sa neta mogo da skine sliku od asusove 1080 ti sliku i da je nakaci.
 
Nije to ni narucio, vec karte za 550e, ali se boji da ne dobije ovaj corak sa linka.
Jako naivna narudzbina, ako mene pitas, velika je lova u pitanju, s obzirom da si rekao da si narucio vise komada. Ja tako ne bih smeo sa KP da narucim.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ako si porucio stvarno, onda svaka cast. :D
 
Jedino je @Heroj87 skapirao o cemu se radi, ostali - sedi 1 :D

Ne znate celu pricu, tako da ne zakljucujte stvari prerano. Narucio sam preko jednog poznanika koji se bavi spedicijom, karte su vec na carini, sledece nedelje ce biti dostupne za preuzimanje. E sad, ona zanimljiva stvar. Karte nisu placene, samo narucene, isto tako karte nisam u obavezi da kupim. Mogu da otvorim kutije, pregledam i ako nesto ne valja odustanem od kupovine.

Tako da je moje jedino pitanje bilo da li postoje neke ‘kineske kopije’ (da, ovo mozda zvuci naivno, ali Kina je to :D) i ako postoje kako mogu da ih razlikujem od pravih. Jos cekam na odgovor...
 
Poslednja izmena:
dok je ne stavis u komp neces znati.te kopije imaju editovane biose da i u gpu-z u prikazu bar navodnu ciljanu kartu,a po netu ima i slucajeva da prikazuju i navodne klokove pa i rop/tmu i sejdere,ali najcesce samo naziv bude ciljani a ostatak bude ono sto jeste,neki refabrikovani g92 cip sa preflesovanim editovanim biosom i specifikacijama kao sto pise na linku koji si i postavio.definitivno se iscimaj za neki pci-e adapter i laptop da mozes na licu mesta da ih probas,a racunaj da su kopije.
 
Birani primerci :d
 
Jedino je @Heroj87 skapirao o cemu se radi, ostali - sedi 1 :D

Ne znate celu pricu, tako da ne zakljucujte stvari prerano. Narucio sam preko jednog poznanika koji se bavi spedicijom, karte su vec na carini, sledece nedelje ce biti dostupne za preuzimanje. E sad, ona zanimljiva stvar. Karte nisu placene, samo narucene, isto tako karte nisam u obavezi da kupim. Mogu da otvorim kutije, pregledam i ako nesto ne valja odustanem od kupovine.

Tako da je moje jedino pitanje bilo da li postoje neke ‘kineske kopije’ (da, ovo mozda zvuci naivno, ali Kina je to :D) i ako postoje kako mogu da ih razlikujem od pravih. Jos cekam na odgovor...
Pa logicno, da stavis u komp i probas. Nema drugog nacina da provalis koji su cip i memorija ispod kulera.
Dobro je sto ide preko poznanika, pa nije frka to odraditi.

Ali ti je jasno da i ako su ok graficke, da su izvadjene iz Kineskog rudnika najverovatnije?

To je onda druga prica, ja sam mislio da si ovako nesto narucio.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno